X
X

انبر قفلی

مشبک لیست

20 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. انبر قفلی رونیکس مدل RH-1420
  امتیاز:
  93%
  اعلام قیمت و موجودی
 2. انبرقفلی رونیکس مدل RH-1413
  اعلام قیمت و موجودی
 3. انبرقفلی CR-MO سایز 7 رونیکس مدل RH-1407
  اعلام قیمت و موجودی
 4. انبر قفلی سایز 7 آروا مدل 4121
  اعلام قیمت و موجودی
 5. انبر قفلی CR-MO سایز 5 رونیکس مدل RH-1405
  اعلام قیمت و موجودی
 6. انبر قفلی سی کلمپ سایز 11 رونیکس مدل RH-1441
  اعلام قیمت و موجودی
 7. انبرقفلی Locker سایز 10 مدل آمریکایی رونیکس مدل RH-1417
  اعلام قیمت و موجودی
 8. انبرقفلی سایز 7 رونیکس مدل RH-1412
  اعلام قیمت و موجودی
 9. انبرقفلی Locker سایز 5 رونیکس مدل RH-1415
  اعلام قیمت و موجودی
 10. انبرقفلی سایز 7 رونیکس مدل RH-1416
  اعلام قیمت و موجودی
 11. انبر قفلی تمام اتوماتیک نووا مدل NTP-2290 سایز 10 اینچ
  اعلام قیمت و موجودی
 12. انبرقفلی سایز 5 رونیکس مدل RH-1411
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

20 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

انبر قفلی

انبر قفلی یکی از ابزارهای دستی کوچک و پرکاربرد است که نیروی گیرش بالایی دارد. این ابزار به‌خوبی در محل کار قفل شده و با کمک آن می‌توانید به‌راحتی کارهای فنی را انجام دهید. انبر قفلی عملکردی شبیه انبردست و گیره دارد. ویلیام پترسن اولین انبر قفلی را در سال 1924 در ایالت نبراسکا واقع در ایالات متحده آمریکا اختراع کرد و نام آن را «وایز گریپس» گذاشت. از آن زمان تا به امروز شکل و ظاهر انبر قفلی دستخوش تغییرات فراوانی شده و درواقع طراحی ساختار آن تغییرات زیادی داشته تا به شکل انبر قفلی امروزی که همگی آن را می‌شناسیم، در آمده است. در حال حاضر انواع و برندهای مختلف انبر قفلی در کشورهای مختلف مانند آمریکا، آلمان، تایوان و ایران ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. به هر حال به این نکته توجه کنید که انبر قفلی یکی از مهم‌ترین ابزارهای دستی است که حتما باید آن را در جعبه ابزارتان داشته باشید. این ابزار از اجزای مختلفی نظیر فک‌های ثابت و متحرک، دندانه، دسته ثابت و متحرک، پیچ تنظیم‌کننده، پیچ کششی، فنر، میله رابط و اهرم رهاساز تشکیل شده و هرکدام از این اجزا نیز نقش و وظیفه خاصی دارند. برای استفاده از انبر قفلی نیازی نیست که آموزش خاصی ببینید و درواقع کار با آن به مهارت پیچیده‌ای احتیاج ندارد. تمام انواع انبر قفلی فارغ از مدل یا برندشان مطابق یک اصل مشخص کار می‌کنند؛ به‌این‌ترتیب که پیچِ تعبیه‌شده در پشت ابزار، فاصله بین فک‌ها را تنظیم می‌کند. فک‌های این ابزار می‌توانند روی جسم مورد نظر مثل گیره قفل شوند و برای آزادکردن آنها نیز از اهرمی استفاده می‌شود که در دسته‌ی ابزار تعبیه شده است.

انبر قفلی کاربردهای متنوعی دارد و جوشکارها و نجارها از این ابزار زیاد استفاده می‌کنند. از انبر قفلی موقع لحیم‌کاری و چسباندن قطعات استفاده می‌شود تا بتوانید مهره، سرپیچ یا لوله‌ها را نگه دارد. این ابزار دارای دماغه‌ای برآمده و بلند بوده و فک‌های بلند و باریک آن باعث می‌شوند بتوانید در فضاهای محدود و قسمت‌های فرورفته قطعات هم کار کنید. همچنین از انبر قفلی برای بیرون‌کشیدن میخ، منگنه و سایر اتصال‌دهنده‌ها استفاده می‌شود؛ چراکه قدرت گیرایی انبر قفلی در مقایسه با انبر دست‌ معمولی بیشتر است و پیچ و مهره‌های شکسته و قدیمی به‌راحتی با کاربرد این ابزار قابل جداسازی هستند. همچنین از این ابزار در کاربردهایی نظیر تعویض دستگیره‌های شکسته، برش، خم‌کردن و شکل‌دهی و نگهداری سیم، بستن لوله‌ها و جلوگیری از نشتی آنها، تثبیت و مونتاژ قطعات و ... استفاده می‌شود.

انواع انبر قفلی

انتخاب و کاربرد بهترین نوع انبر قفلی امکان‌پذیر نیست؛ چراکه اساسا بهترین نوعی وجود ندارد که بخواهیم آن را انتخاب کنیم. انواع انبر قفلی با توجه به ساختار و کاربردشان متفاوت هستند و کاربران نیز با درنظرگرفتن نوع نیاز و کاربرد مورد نظرشان می‌توانند انواع انبر قفلی را انتخاب و خریداری کنند. انبر قفلی با فک‌های مستقیم و دهانه صاف، پرطرفدارترین و متداول‌ترین نوع از این ابزار بوده و توصیه می‌شود حتما این نوع انبر قفلی را تهیه و در کشو یا جعبه ابزارتان داشته باشید. آرواره‌های صاف و دندانه‌دار این ابزار می‌توانند سطوح گرد، مسطح، مربعی و شش‌گوش را با نیروی گیرش مناسبی بگیرند. جنس این ابزار دستی از فولاد آلیاژی مقاوم به زنگ‌زدگی بوده و برای کاربرد در قطعات چوبی و فلزی مناسب است. انبر قفلی خودکار با فک‌های منحنی نوع دیگری از انبر قفلی بوده و کاربرد آن برای لوله‌ها و سایر اجسام گرد مناسب است و می‌توانید آن‌ها را با دماغه‌های تخت و بلند و منحنی‌‌شکل خریداری کنید. از دم باریک نیز برای کار در فضاهای محدود و تنگ استفاده می‌شود؛ چراکه دماغه‌های بلند و صاف این ابزار امکان دسترسی به این فضاها را برای کاربر فراهم می‌کنند. از انبر قفلی با فک‌های بزرگ یا دماغه طوطی برای انجام عملیات جوشکاری، لحیم‌کاری، پرچ‌کاری یا نجاری استفاده می‌شود. انبر قفلی سی کلمپ دماغه‌ی بزرگی به شکل حرف C دارد. همچنین کاربرد این ابزار مانند گیره بوده و با نام انبر قفلی جوشکاری نیز شناخته می‌شود.

برترین برندهای انبر قفلی

برندهای رونیکس، کنیپکس، اروین، لیکوتا، تاپ تول، پروتو و ... انواع انبر قفلی را تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنند. توصیه می‌شود برای خرید انبر قفلی ابتدا کاربرد مورد نظرتان را مشخص کنید؛ چراکه از انواع مختلف این ابزار در مصارف متفاوتی استفاده می‌شود. همچنین با مطالعه در مورد برندها و مدل‌های مختلف انبر قفلی و مشخصات فنی آنها انتخاب مناسبی داشته باشید.

خرید آنلاین انبر قفلی

انبر قفلی یکی از مهم‌ترین ابزارهای دستی است و کاربردهای مختلفی دارد. توصیه می‌کنیم حتما این ابزار همه‌کاره را با توجه به نوع نیازتان خریداری کرده و در جعبه ابزارتان نگه دارید. برای خرید انبر قفلی می‌توانید با مراجعه حضوری به ابزارفروشی‌ها یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. فروشگاه اینترنتی سازوکار یکی از معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی و مجازی در ایران بوده و انواع انبر قفلی با برند معتبر رونیکس در آن موجود هستند. جهت کسب اطلاع از قیمت انبر قفلی می‌توانید به برچسب قیمت درج‌شده در فروشگاه اینترنتی سازوکار مراجعه کنید. در نهایت با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش انبر قفلی در فروشگاه اینترنتی سازوکار استفاده کرده و ابزار متناسب با نیازتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر