X
X

سینک ظرف شویی

ما نمی توانیم محصولات مطابق با انتخاب را پیدا کنیم.

سینک ظرفشویی

خرید سینک ظرفشویی برخلاف چیزی که به نظر می رسد انتخاب خیلی آسانی نیست. درگذشته سینک‌ها از قلع ، روی و حتی چدن ساخته می شدند اما با گذشت زمان مزایای سینک های استیل باعث شد که سینک های قدیمی کنار بروند تا بیشتر سینک هایی از جنس استیل مهمان خانه و آشپزخانه ما باشند.

انواع سینک ظرفشویی

سینک ها را از نظر جنس در سه دسته بندی قرار داده می‌شود. سینک های استنلس استیل، سینک های شیشه ای، سینک های گرانیتی. سینک های استنلس استیل به صورت روکار و توکار، مقاومت بالا در برابر اسید های ضعیف، وزن کم، تمیز شدن آسان و ظاهری ساده و زیبا اشاره کرد. و نبودن تنوع در رنگ و خش افتادن استیل در حین شستشو از معایب این سینک ها است. نوع بعدی سینک های شیشه ای است که ظاهری بسیار شیک و زیبا دارند و این به این معنا نیست که تمام سینک از شیشه ساخته شده باشد بلکه قسمت لگن این سینک ها از جنس استیل است.با وجود استفاده از شیشه سکوریت ، باید هنگام انتخاب این سینک‌ها  ریسک شکستن شیشه را در نظر بگیریم. آخرین نوع سینک های گرانیتی است این سینک ها از نظر ظاهری بسیار زیبا و شیک هستند و رنگ بندی متنوعی نیز دارند .همچنین آنتی باکتریال هستند و جای لکه آب روی آن نمی ماند. سینک‌ها از نظر ساختار هم به چهار دسته تقسیم می‌شود. دسته اول سینک های توکار است از نظری ظاهری بسیار لوکس هستند و زیبایی خاصی دارند که سینکهای شیشه ای و گرانیتی نیز توکار هستند. ولی معمولا آب روی اطراف و کابینت میریزد و باعث آسیب دیدن کابینت میشود.

سینک های روکار که از نظر ظاهری کمی قدیمی به نظر می رسند ولی نصب و آب بندی راحتی دارند و کابینت اطراف کمتر در معرض آسیب ناشی از رطوبت است .سینک های روکار فقط از جنس استیل می باشند.

سینک های زیر کورین نیز ظاهری امروزی و بسیار مدرن دارند و حتی از سینک های توکار لوکس تر هستند و شما فقط لگن سینک را میبینید و فاقد سینی است.از معایب آن میتوان به عدم تحمل وزن بالا اشاره کرد و آب بندی راحتی ندارند که فقط باید توسط افراد متخصص نصب شوند.

نکته بسیار مهم در انتخاب سینک ابعاد و طرحی است که شما برای آشپزخانه در نظر گرفتید که طرح آن کاملا سلیقه ای است و هرکدام از سینک های توکار، روکار و زیرکورین معایب و مزایایی دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

برترین برندهای سینک ظرفشویی

با توجه به انواع متفاوت سینک ظرفشویی کاربردهای گوناگون این ابزار اولین نکته برای خرید سینک ظرفشویی توجه و شناخت انوع آن است. تمام سینک‌های موجود در سازوکار از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت هستند. از میان شناخته شده ترین برندها که در زمینه طراحی و تولید سینک های ظرفشویی فعالیت دارند می‌توان فانتونی اشاره کرد.

خرید آنلاین سینک ظرفشویی

اگر آشپزخانه شما بزرگ است و محدودیت فضا ندارید می‌توانید از سینک های دو لگن و دو لگن و نیم استفاده کنید در غیر این صورت باید از سینک های تک لگن استفاده کنید. سینک های دو لگنه و استیل فارغ از توکار یا روکار بودن در بین خانواده های ایرانی طرفدار بیشتری دارد.سینک های استیل در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی مقاومت بالایی دارند و میتوان گفت بارزترین خصوصیت این سینک ها این است که در طولانی مدت زنگ نمیزنند و زیبایی خود را حفظ میکنند به شرط این که مواد اسید ضعیف مثل سرکه، آبلیمو و ... به مدت طولانی روی سینک نماند و همواره توصیه می شود بعد از کار با سینک آن را کاملا با آب شستشو دهید و خشک کنید تا عمر طولانی تری داشته باشد.

مشاهده بیشتر