X
X

جک ماشین

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

جک ماشین

جک خودرو وسیله‌ ای است که از آن برای بالا بردن خودرو و سایر اجسام سنگین استفاده می‌شود.جک ماشین به دلیل قدرت زیادی که در بالا بردن یک جسم سنگین دارد به وسیله‌ای ضروری برای اتومبیل‌ها و تعمیرگاه‌ها تبدیل شده است.

معمولاجک خودرو از رزوه یا سیلندرهای هیدرولیکی برای اعمال نیرو بر اجسام استفاده می‌کند. ازجک خودرو برای پنچرگیری، تعویض روغن و تعمیر خودرو استفاده می‌شود و به همین دلیل هر فردی برای اتومبیل شخصی خود بهخرید جک خودرو نیاز دارد. 

انواع جک ماشین

جک‌ها مدل‌های مختلفی دارند اما می‌توان گفت به طور کلی چهار نوع جک در بازار موجود است: جک هیدرولیکی، هیدرولیک روغنی،جک خودرو سوسماری و جک برقی:

جک خودرو مدل هیدرولیکی

جک هیدرولیکی از یک یا چند پمپ هیدرولیکی تشکیل شده است و انتقال نیرو از طریق فشار روغن اتفاق می‌افتد. جک‌های ماشین هیدرولیکی رایج‌ترین انواع جک هستند که توسط یک دسته میل لنگ، کار می‌کنند. جک های هیدرولیک در وسایل نقلیه تفریحی، تریلرهای قایق و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جک خودرو مدل هیدرولیک روغنی

جک خودرو مدل هیدرولیک روغنی از دو قسمت مجزا و یک سری پیچشی تشکیل شده است و معمولا از آن برای بالا بردن وسایل نقلیه سنگین‌تر استفاده می‌شود. این مدل جک ماشین در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کار با این جک از یک اهرم یا پدل کمک گرفته می‌شود تا نیروی لازم به پیستون‌ها منتقل گردد. این نوع جک‌ها معمولا در کارگاه‌های مکانیکی به کار گرفته می‌شوند.

جک خودرو مدل سوسماری

جک‌های سوسماری از دیگر انواع جک‌ هستند که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع جک‌ها از قابلیت تحمل وزن بالای برخوردار هستند و می‌توانند اغلب ماشین‌ها را از زمین بلند کنند. این مدل جک به دلیل حجم و وزن زیادی که دارد بیشتر در تعمیرگاه‌ها از آن استفاده می‌شود.

جک خودرو مدل برقی

در آخر باید به جک برقی اشاره کرد که با کمک انرژی الکتریکی کار می‌کند. برای کار با این نوع جک ماشین نیازی به نیروی فیزیکی شما نیست و با اتصال جک به فندکی ماشین، نیروی الکتریکی لازم در اختیار جک قرار می‌گیرد. به کمک این جک‌ها می‌توان چرخ‌های خودرو را تعویض کرد.

بهترین برندهای جک خودرو

شرکت‌های مختلفی در سراسر دنیا مشغول تولید جک خودرو هستند که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. اکتیو (Active)، رونیکس (Ronix)، توربو (Turbo)، جک ایران و سامکو (Samco) برخی از معروف‌ ترین شرکت‌ های تولید کننده‌ ی جک ماشین به حساب می‌آیند.

هنگام خرید جک ماشین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید جک ماشین باید به نوع جک و کارایی آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. به عنوان مثال جکی که در تعمیرگاه استفاده می‌شود با جکی که می‌خواهید در منزل استفاده کنید، کاملا متفاوت است. حداکثر ظرفیت تحمل بار جک نیز از دیگر موارد بسیار مهم است که باید به آن دقت کنید.

قیمت جک ماشین

قیمت جک خودرو هر مدل با مدل دیگر تفاوت دارد پس در زمان خرید و فروش جک خودرو باید به مدل جک و کارایی که از آن انتظار می‌رود توجه کرد. برای اطلاع از قیمت جک ماشین می‌توانید با کارشناسان فروش سازوکار ارتباط برقرار کنید.

خرید آنلاین جک ماشین

خرید آنلاین جک ماشین برای بسیاری از کاربران امر دشواری است. یافتن بهترین قیمت کالا در بازار آنلاین از یک سو و عدم اطمینان به اصل بودن کالای دریافتی از سوی دیگر، از جمله این مشکلات هستند. فروشگاه اینترنتی سازوکار به صورت تخصصی مجموعه‌ای از بهترین محصولات و ابزار دستی را گردآوری کرده است.

کارشناسان فروش سازوکار تلاش می‌کنند که تمامی قیمت‌ها به صورت رقابتی باشند. همچنین تمامی کالاها در سازوکار دارای 7 روز مهلت بازگشت هستند که باعث می‌شود کاربران با خیالی آسوده اقدام به خرید کالای خود نمایند. از این رو می‌توانیم بگوییم فروشگاه اینترنتی سازوکار مرجع مناسبی برای خرید جک ماشین است.

مشاهده بیشتر