X
X

علف زن

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. علف زن برقی بوش مدل ART24
    امتیاز:
    100%
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

علف زن

علف زن که با نام براش کاتر نیز شناخته می‌شود، ابزاری شگفت انگیز است. اگر به درستی از این دستگاه استفاده کنید، می‌توانید ساعت‌ها تلاش را به چند دقیقه کار کم زحمت تبدیل کنید.

علف زن‌ها برای کوتاه کردن چمن و بوته‌های کوچک و از بین بردن علف‌های هرز استفاده می‌شوند. این دستگاه قوی‌تر از دستگاه چمن زنی است و به صورت اختصاصی برای مرتب سازی حاشیه‌ی باغ و باغچه به کار گرفته می‌شود.

برای کاربردهای خاص می‌توان تیغه‌ها یا سرهای مختلف را به دستگاه متصل کرد. علف زن‌ها به اندازه‌ای قدرتمند هستند که می‌توانند علف‌هایی را که بیش از حد رشد کرده‌اند را نیز به آسانی کوتاه کنند.

این دستگاه‌ها همچنین در مناطق صعب العبور که ماشین‌های چمن زنی بزرگ قادر به حرکت نیستند، به راحتی وارد می‌شوند و چمن‌ها را مرتب می‌کنند. برای کوتاه کردن گل‌ها، شخم زدن و پمپاژ آب نیز می‌توان از علف زن‌ها استفاده کرد.

انواع علف زن

علف زن‌ها می‌توانند با استفاده از برق و بنزین کار کنند:

علف زن برقی

علف زن‌های برقی با استفاده از جریان الکتریکی کار می‌کنند و برای کار کردن با آن‌ها لازم است که همواره به پریز برق دسترسی داشته باشید. با توجه به اینکه سیم برق دستگاه طول معینی دارد، برای کار با آن محدودیت جابه‌جایی خواهید داشت. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم برای باغچه‌ها و محیط‌های کوچک از علف زن برقی استفاده کنید.

علف زن بنزینی

علف زن‌های بنزینی نوع دیگری از این دستگاه‌ها هستند که برای کار با آن‌ها الزامی است باک دستگاه را از بنزین پر کنید. موتور علف زن‌های بنزینی به صورت دو زمانه یا چهار زمانه است.

موتورهای دو زمانه سبک‌تر هستند، اما راه‌اندازی آن‌ها سخت‌تر از موتورهای چهار زمانه است. اگرچه موتورهای چهار زمانه قوی‌تر هستند، اما قیمت بیشتری دارند. این موتورها به سطوح مختلفی از روغن نیاز دارند. موتورهای چهار زمانه نسبت به موتورهای دو زمانه روغن بیشتری مصرف می‌کنند.

برای کار با علف زن‌های بنزینی باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • قبل از هر کاری باید علف زن را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید.
  • بررسی کنید که آیا مواد قابل احتراق در اطراف شما وجود دارد یا خیر. در صورت وجود، آن‌ها را حذف کنید. در شعاع 3 متری نباید مواد قابل احتراق وجود داشته باشد.
  • بررسی کنید که آیا موتور سرد است یا خیر. اگر موتور سرد است از ساسات( دکمه‌ی دریچه هوای کاربراتور برای راه اندازی موتور در هوای سرد) استفاده کنید.

بهترین برندهای علف زن

برندهای زیادی در بازار وجود دارند که علف زن‌ها را در انواع مختلف ساخته و روانه بازار کرده‌اند. در این بین برخی برندها با استفاده از بهترین متریال اولیه، این دستگاه‌ها را مطابق با استانداردهای روز دنیا، تولید می‌کنند. از بهترین برندهای علف زن که در بازار ایران فعالیت می‌کنند، می‌توانیم به برندهایی مانند بوش، شپخ و اینکو اشاره کنیم.

خرید علف زن

هنگام خرید علف زن، قبل از هر چیزی باید در نظر بگیرید که این دستگاه را در چه محیطی می‌خواهید استفاده کنید. نمونه‌های برقی برای انجام کارهای خانگی مناسب‌اند و نمونه‌های بنزینی برای محیط‌های تجاری کاربرد بیشتری دارند. هنگام خرید، علاوه بر نوع موتور دستگاه، به پارامترهایی مانند قدرت و توان دستگاه، ابعاد و برند نیز توجه داشته باشید. 

قیمت علف زن

قیمت علف زن به عوامل مختلفی بستگی دارد. بدون شک هرچه دستگاه قدرت بیشتری داشته باشد، قیمت‌ دستگاه گران‌ تر است. علاوه بر این هرچه برند دستگاه اعتبار بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.