X
X

دستگاه زبانه زن

5 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

5 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

دستگاه زبانه زن

اتصال کام و زبانه یکی از بهترین روش‌های شناخته‌شده برای برقراری پیوندی قدرتمند بین دو قطعه چوبی بوده و همچنین یکی از قدیمی‌ ترین روش‌هایی است که برای اتصال الوار مختلف به همدیگر از آن استفاده می‌شود. می‌توان گفت اتصال کام و زبانه تقریباً همیشه در زاویه 90 درجه انجام شده و بدون شک متداول‌ترین اتصالی است که در صنعت مبلمان و نجاری کاربرد گسترده‌ای دارد. به همین دلیل اتصال کام و زبانه به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر و ضروری در پروژه‌های کار با چوب مورد توجه نجاران و صنعتگران این حوزه قرار می‌گیرد. این اتصال با قراردادن بخش زبانه در کام ایجاد می‌شود و درواقع ابتدا زبانه به ابعادی دقیقاً متناسب با کام در قطعه چوبی دیگر برش می‌خورد. برش این اتصالات قدرتمند به‌روش دستی چندان کار سخت و پیچیده‌ای نیست ولی توجه داشته باشید که ایجاد این اتصالات با کمک ابزارهای دستی نظیر اسکنه و پتک فرآیندی زمان‌بر است و موجب کاهش راندمان تولید می‌شود.

دستگاه‌های کم کن و زبانه زن در شرایطی که لازم است اتصالات کام و زبانه را با تعداد بالا برش بزنید و در عین حال باید کارتان را با دقت زیادی انجام دهید، به کمکتان می‌آیند. این دستگاه‌ها در ساده‌ترین شکل خود درست مانند خودِ اتصالات کام و زبانه به‌صورت دو دستگاه مجزا بخش‌های کام و زبانه را در قطعات چوبی و الوار ایجاد می‌کنند و سپس اتصال کام و زبانه بین قطعات مختلف برقرار می‌شود. دستگاه کم کن با استفاده از اسکنه و مته خاصی که دارد، فرورفتگی بخش کام را در قطعات چوبی با کیفیت بالا می‌کَند و کاتر دستگاه زبانه زن نیز بخش زبانه را با برشی دقیق و تمیز در انتهای قطعه‌ی دیگر برش می‌زند. تمام این عملیات ظرف چند ثانیه انجام می‌شود؛ بنابراین کاربرد دستگاه‌های زبانه زن و کم کن که از ماشین آلات مهم و کاربردی نجاری هستند، راه حل موثری برای ایجاد اتصال کام و زبانه با سرعت زیاد، دقت کامل و سهولت و راحتی بالا است. استفاده از دستگاه‌های زبانه زن در صنعت چوب و در ساخت سریع مبلمان، میز و صندلی، پانل، کابینت، قاب و درب کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

انواع دستگاه زبانه زن

دستگاه‌های زبانه زن در انواع دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک PLC، همچنین در برندها و مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. تمام ماشین آلات نجاری به دو دسته یک طرفه و دو طرفه تقسیم‌بندی می‌شوند. این تقسیم‌بندی برمبنای فناوری مورد استفاده برای فرآوری چوب انجام می‌شود. انواع و طرح‌های بسیاری از این دستگاه برای اهداف خاص تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. بیشترین تقاضای دستگاه‌های زبانه زن برای ساخت قاب‌های پنجره و سازه‌های درب بوده، همچنین از کاترهای عمودی و افقی و اره‌های مخصوص در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود. تقریباً تمام تولیدکنندگان بزرگ مبلمان در تلاش هستند تا از آخرین تجهیزات فرآوری چوب در گونه‌های مختلف استفاده کنند و بنابراین دستگاه‌های CNC اتوماتیک را در کارگاه‌های نجاری یا واحدهای تولیدی بزرگ‌تر خود نصب می‌کنند. تعویض ابزار برش و راه‌اندازی سیستم توسط اپراتور انجام شده و به حداقل زمان ممکن نیاز دارد. نهایتا این دستگاه‌ها بر حسب قدرت موتور اصلی، قابلیت زاویه‌پذیری، بیشترین عمق و عرض زبانه زنی، قطر شفت تیغه، توان موتور فیدر و ... انواع مختلفی دارند.

برترین برندهای دستگاه زبانه زن

برندهای مختلفی دستگاه زبانه زن را تولید کرده و به بازار صنایع چوب عرضه می‌کنند. او ای وی، مس و کیو سی ام نمونه‌هایی از این برندها هستند و دستگاه زبانه زن را در مدل‌ها و قابلیت‌های مختلف و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید می‌کنند.

خرید آنلاین دستگاه زبانه زن

دستگاه زبانه زن یکی از ماشین آلات پرکاربرد نجاری و صنعت مبلمان است که باید به‌صورت ترکیبی با دستگاه کم کن از آن استفاده شود تا بتوان اتصال کام و زبانه را در مرحله بعد بین قطعات چوبی ایجاد کرد. از این ماشین آلات به‌صورت دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک و در اشل صنعتی برای ساخت کابینت، مبلمان و در و پنجره استفاده می‌شود، بنابراین برای خرید دستگاه زبانه زن با توجه به حجم کار و انتظارتان از دستگاه و بودجه مورد نظرتان مدل و برند مناسب را انتخاب کنید. برای خرید و فروش دستگاه زبانه زن می‌توانید به روش‌های حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه‌های زبانه زن با برندهای معتبر و عملکرد مناسب موجود هستند. برچسب قیمت دستگاه زبانه زن نیز در مدل‌های مختلف در فروشگاه اینترنتی سازوکار موجود است. با توجه به نوع نیاز، مشخصات فنی دستگاه، برند منتخب و حجم کار واحد صنعتی خود می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه زبانه زن مورد نظرتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر