X
X

چکش تخریب

13 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

13 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

چکش تخریب

یکی از راه‌ های آسان تخریب سازه‌های بتنی، سیمانی و گچی استفاده از چکش تخریب یا چکش تخریب هیلتی است. در ایران چکش تخریب با نام هیلتی نیز شناخته می‌شود. علت این امر شهرت بالای چکش‌های تخریب برند هیلتی است. چکش تخریب یکی از ابزارآلات برقی و شارژی است که در ساختمان سازی، بازسازی و تخریب ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شود. علت نامگذاری این دستگاه به چکش تخریب این است که یک چکش تخریب می‌تواند با وارد آوردن ضرباتی منظم و قدرتمند سطح مورد نظر را در زمانی کوتاه تخریب کند.

این نوع ابزار نوعی چکش برقی سنگین و قدرتمند است که در پروژه های عمرانی و ساختمانی برای تخریب انواع دیوار، بتن، سازه و حتی سطوح سختی مانند آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد. چکش تخریب یا هیلتی یکی از بهترین وسیله‌هایی است که می توان به منظور نصب یک پنجره بر روی دیوار بتنی از آن استفاده کرد.

چکش تخریب به واسطه قدرت تخریب بالای خود می تواند عملیات حفاری بدون عیب و نقصی را برای شما انجام دهد. این ابزار از یک دسته بلند فلزی و بدنه سنگین تشکیل شده است. برای کار با چکش تخریب کافی است آن قلم آن را به صورت عمودی بر سطح مورد نظر قرار دهید تا نیروی بسیار زیادی به محل دلخواه وارد و تخریب اساسی بر روی آن نقطه انجام شود. لازم است بدانید برای کار با چکش تخریب باید توانایی بدنی بسیار خوبی داشته باشید تا بتوانید دستگاه را در دستان خود محکم نگه دارید. در غیر این صورت رها شدن دستگاه میتواند آسیب زیادی را به شما رسانده و منجر به ایجاد جراحت شود.

معرفی انواع چکش تخریب

چکش‌های تخریب‌ براساس وزن و منبع تغذیه خود دسته بندی می‌شوند که منبع تغذیه آن‌ها می‌تواند بادی، برقی و بنزینی باشد. از بین آن‌ها چکش‌های تخریب برقی پرکاربردتر هستند. چکش تخریب صرفا برای تخریب به کار برده می شود که انجام فرآیند تخریب توسط ضربات وارده از سوی چکش تخریب صورت می‌گیرد. واحد سنجش قدرت چکش های تخریب بر مبنای تعداد ضربات وارده به محل مورد نظر در دقیقه می باشد و دسته بندی آن ها بر مبنای وزن انجام می پذیرد.

به منظور انجام عملیات تخریب سنگین از چکش‌های تخریب صنعتی استفاده می‌شود، که به آن ها چکش تخریب های صنعتی می گویند. سرعت ضربات ایجاد شده توسط چکش تخریب در برخی مدل‌ها قابل تنظیم بوده و از این طریق می‌توان متناسب با محل کار قدرت آن را تنظیم نمود .

بهترین برند‌های چکش تخریب

همانطور که گفتیم در بازار ابزار ایران و به ویژه صنعتکاران چکش تخریب به هیلتی معروف بوده، که این موضوع به دلیل شهرت و کیفیت بالای چکش تخریب‌های برند هیلتی ساخت کشور لیختنشتاین است. قیمت چکش تخریب هیلتی تقریبا با برندهای دیگر در یک رده است. چکش‌های‌ تخریب‌ دستگاهایی قدرتمند هستند که با طراحی‌های متنوع توسط برند‌های مختلف به بازار عرضه شده‌ و موجب افزایش راندمان و سهولت در انجام فعالیت‎های ساختمانی می‌شوند. از میان شناخته شده ترین برندها که در زمینه طراحی و تولید انواع ابزارآلات برقی و شارژی فعالیت دارند، برندهای بوش، رونیکس، کرون و توسن به عنوان بهترین برندهای چکش تخریب در بازار ایران شناخته می‌شوند.

 

مهمترین نکات برای استفاده از چکش تخریب کدامند؟

مانند تمامی ابزارهای برقی قدرت موتور چکش اولین و مهمترین نکته برای کار با این ابزار است. پس از آن وزن دستگاه نیز بایستی مد نظر قرار گیرد تا کاربر بتواند براساس نیاز خود دستگاهی مناسب انتخاب کند. تعداد ضرباتی که دستگاه در دقیقه وارد کرده و قدرت هر ضربه هم نشانگر میزان تخریبی است که دستگاه می‌تواند ایجاد کند، بنابراین این موارد باید به دقت بررسی شوند.

در چکش‌های تخریب‌ از قلم شش گوش برای تخریب استفاده می‌شود، که می‌تواند سر صاف یا نوک تیز باشد. از قلم‌های سرصاف ‎‌ها برای تخریب سطوح ظریف و یا سطوحی که باید به صورت دقیق تخریب شوند، استفاده می‌کنند. قلم‌های نوک تیز‌‍‌ نیز که معمولا از فولاد آلیاژی ساخته شده‌اند، بهترین گزینه برای تخریب کردن به شمار می‌روند زیرا بیشترین میزان تخریب را ایجاد می‌کنند.

قیمت چکش تخریب هیلتی

قیمت چکش تخریب به عوامل گوناگونی بستگی دارد. هنگام بررسی قیمت انواع چکش تخریب باید به فاکتورهایی مانند قدرت موتور دستگاه، نوع قلم، برقی یا شارژی بودن چکش، وزن دستگاه، تعداد ضربات دستگاه در هر دقیقه و میزان قدرت هر ضربه باید دقت داشته باشید. هرچه قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد، آن دستگاه صنعتی‌تر است و به طبع قیمت بیشتری نیز دارد. جهت اطلاع از قیمت انواع چکش تخریب هیلتی می‌توانید با کارشناسان فروش سازوکار ارتباط برقرار نمایید.

خرید چکش تخریب 

فروشگاه اینترنتی سازوکار به صورت تخصصی مجموعه ای از انواع چکش تخریب را گردآوری کرده است. برای خرید هیلتی می‌‌توانید پیش از خرید، جدول مشخصات و نقد و بررسی کالاها را مطالعه کنید تا خرید دقیق و درستی داشته باشید. چکش تخریب (دستگاه هیلتی) که زیر مجموعه ابزارآلات برقی و شارژی است را می‌توانید  با بهترین قیمت چکش تخریب و کیفیت موجود در بازار در فروشگاه اینترنتی سازوکار سفارش دهید.

 

مشاهده بیشتر