X
X

دستگاه دورکن

مشبک لیست

13 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. اره دورکن KDT مدل KS 138
  اعلام قیمت و موجودی
 2. اره دورکن OAV مدل KD-3800 Y
  اعلام قیمت و موجودی
 3. اره دورکن مدل EASY CUT 3800 pro
  اعلام قیمت و موجودی
 4. اره دورکن تک فاز EASY CUT مدل 2200y
  اعلام قیمت و موجودی
 5. اره دورکن KDT مدل KS132
  اعلام قیمت و موجودی
 6. اره دورکن OAV مدل KD-3200 Y
  اعلام قیمت و موجودی
 7. اره دورکن تک فاز OAV مدل KD2200
  اعلام قیمت و موجودی
 8. اره دورکن KDT مدل XENIA40 3800
  اعلام قیمت و موجودی
 9. اره دورکن CASADEI مدل Xenia60
  اعلام قیمت و موجودی
 10. اره دورکن OAV مدل KD-2200 Y
  اعلام قیمت و موجودی
 11. اره دورکن CASADEI مدل XENIA40 3200
  اعلام قیمت و موجودی
 12. اره دورکن EASY CUT مدل 3200Y
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

13 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه دورکن

دستگاه دورکن یکی از ماشین آلات صفحه‌ای صنعت چوب است و با کمک آن عملیات برش چوب و فرآورده‌های آن سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود. دستگاه دورکن اساسا نوعی ماشین برش میزی، ثابت و بزرگ است و برای برش ورق‌های چوبی، ام دی اف و پی وی سی با ابعاد زیاد از آن استفاده می‌شود. در این دستگاه وقتی تیغه را به سمت پایین و بیرون می‌کشید، حرکتی نمی‌کند. یکی از تفاوت‌های دستگاه دورکن و اره میزی این است که صنعتگر هنگام کار با اره میزی معمولی باید به موازات تیغه بایستد، ولی برای کار با دستگاه اره دورکن باید در کنار تیغه بایستد نه به‌موازات آن. در این ماشین، تغذیه قطعه کار از میان تیغه دستگاه به‌سادگی و با حرکت‌دادن میزی که قطعه کار روی آن قرار دارد، انجام شده و قطعه به روشی ایمن و آسان برش می‌خورد.

در دستگاه دورکن گیره‌ها قطعه کار را ثابت نگه می‌دارند و خطری اپراتور را تهدید نمی‌کند، چراکه ایستادن به موازات تیغه و تلاش برای حفظ سرعت ثابت و یکنواخت تیغه برای انجام کار می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در اره میزی درصورت پس‌گردان قطعه کار، قطعه به سمت اپراتور برمی‌گردد. اگر تیغه گیر کند و لازم باشد آن را فشار دهید تا بتواند دوباره حرکت کند، خطر لغزیدن دستتان به داخل تیغه دستگاه وجود دارد. در هر صورت، در خطر آسیب جدی هستید، ولی در حین کار با دستگاه دورکن چنین مشکلاتی بروز نمی‌کنند. برش قطعات تخته لایه و ام دی اف در دستگاه دورکن نسبت به سایر ماشین‌های برش راحت‌تر انجام می‌شود. در این دستگاه تیغه ثابت بوده و میز حرکت می‌کند.

دستگاه دورکن مجهز به تیغه برش اصلی و تیغه دوربری یا خط‌زنی است. تیغه خط‌زن روبروی تیغه اصلی قرار گرفته و پهنای شکاف بیشتری نسبت به تیغه اصلی دارد. تیغه خط‌زنی پایین میز و در ارتفاع مناسبی برای خط‌زنی زیر قطعه کار تنظیم می‌شود. دندانه‌های تیغه خط‌زنی به سمت عقب و روی مجموعه تیغه اصلی قرار می‌گیرند و برای انجام برش‌های تمیز با جهت معکوس می‌چرخند. ازآنجایی‌که لبه تیغه خط‌زنی کمی پهن‌تر از تیغه اصلی است، تیغه اصلی نیز تمیزیِ برش را حفظ می‌کند.

گیره‌ها قطعه کار را روی میز محکم می‌کنند و اپراتور کنار تیغه می‌ایستد. سپس قطعه کار روی ریل قرار می‌گیرد و  با حرکت یا سرخوردن میز از بین تیغه‌های اره حرکت می‌کند و حاصل کار یک برش ایمن، تمیز و دقیق می‌شود. معمولا این دستگاه‌ها گران‌قیمت هستند، ابعاد بسیار بزرگی دارند و در آنها از میزهای پیچیده، گیره‌ها، گاردها و گونیاهای متعددی استفاده می‌شود. دستگاه‌های دورکن برای کارگاه‌های نجاری بزرگ‌ و شکافتن و برش ورق‌های کامل تخته لایه، ام دی اف و قطعات و الوار حجمی انتخاب مناسبی هستند. معمولا در واحدهای صنعتی بزرگ حداقل از یک دستگاه دورکن استفاده می‌شود.

انواع دستگاه دورکن

انواع دستگاه دورکن با توجه به برند و مدل ماشین، وزن، ابعاد و ظرفیت دستگاه متفاوت هستند. در مجموع می‌توان گفت دستگاه‌های دورکن بر اساس فاکتورهای مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. می‌توان این دستگا‌ها را با توجه به روش انجام عملیات برش به دو گروه دستگاه دستی و اتوماتیک دسته‌‌بندی کرد. در دستگاه‌های دستی تمام تنظیمات به‌روش دستی و توسط اپراتور انجام شده و در انواع دستگاه اتوماتیک با توجه به درجه اتوماسیون، تنظیمات دستگاه به‌صورت اتوماتیک و با کمک صفحات لمسی صورت می‌گیرد. این دستگاه‌ها در دسته‌بندی دیگری به انواع ریل‌دار، واگنی و لوکوموتیوی تقسیم‌بندی می‌شوند. همچنین، بعضی از انواع دستگاه دورکن فاقد تیغه خط‌زن بوده و تک تیغ هستند. دستگاه‌های دورکن دو تیغ نیز دارای دو نوع تیغه اصلی و تیغه خط‌زن بوده و برای هر تیغه نیز موتور مجزایی تعبیه شده است. این دستگاه‌ها به‌صورت تک فاز و سه فاز در بازار موجود هستند.

برترین برندهای دستگاه دورکن

برای خرید دستگاه دورکن مناسب لازم است با اطلاع از انواع برندها و مدل‌های مختلف دستگاه و کاربرد هریک، همچنین با درنظرگرفتن بودجه پرداختی و توان خرید، برند معتبر و مدل مناسبی را انتخاب کرده و با اطمینان خرید کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. در نهایت برند و مدلی را انتخاب کنید که قدرت موتور آن متناسب با حجم کار روزانه واحد صنعتی‌تان باشد. همچنین به ابعاد، حجم و نوع قطعاتی که می‌خواهید آنها را برش بزنید توجه کنید. برندهایی نظیر اس سی ام گروپ، ایزی کات، کی دی تی، او ای وی و کسدایی از مهم‌ترین برندهای معتبر دستگاه دورکن در بازار ایران هستند.

خرید آنلاین دستگاه دورکن

دستگاه دورکن یکی از ماشین آلات صفحه‌ای پرکاربرد در کارگاه‌ها و واحدهای بزرگ صنعتی تولید فرآورده‌های چوبی است. خرید و فروش دستگاه دورکن به صورت حضوری یا آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی انجام می‌شود. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه دورکن با برندهای مختلف موجود هستند. برای اطلاع از قیمت دستگاه دورکن به برچسب قیمتی آن در فروشگاه سازوکار مراجعه کنید. با انتخاب برند مناسب، مطالعه مشخصات فنی دستگاه و بودجه مورد نظرتان می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه دورکن مورد نظرتان را خریداری کنید.