X
X

دستگیره در اتاق

ما نمی توانیم محصولات مطابق با انتخاب را پیدا کنیم.

دستگیره در اتاق

 

دستگیره در اتاق علاوه بر کاربردهایی که دارد، زیبایی بخش خانه‌ها نیز هست. با تغییر قطعه کوچکی مانند دستگیره در می‌توانید فضای محل سکونت و کار خود را متحول کنید. دستگیره در اتاق شکل، اندازه، طرح و پرداخته‌ای مختلف وجود دارد. در ادامه به بررسی انواع مختلف دستگیره در و کاربردهای آنها می‌پردازیم.

انواع دستگیره در اتاق

به طور کلی سه نوع اصلی دستگیره در اتاق وجود دارد: دستگیره اهرمی، دستگیره حیاطی و دستگیره توپی. هر یک از این دستگیره‌ ها نیز دارای انواع مختلفی است. اگر با ویژگی و کاربردهای هر یک از این دستگیره‌ها بیشتر آشنا شوید، می‌توانید مناسب‌ترین گزینه برای خود انتخاب کنید.

دستگیره اهرمی یا کلیدی

دستگیره اهرمی یا کلیدی که به اهرم در نیز معروف است، رایج‌ترین نوع دستگیره اتاق به شمار می‌رود. این نوع دستگیره در منازل مسکونی و همچنین ساختمان‌های تجاری و عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگیره اهرمی از یک میله متصل به یک پلاک پشتی یا روزت تشکیل می‌شود که به ترتیب دستگیره پلاک و دستگیره دو تکه (روزت) نامیده می‌شوند.

دستگیره پلاک

دستگیره پلاک، یکی از قدیمی‌ترین انواع دستگیره‌ها است که روی یک پلاک (صفحه) قرار می‌گیرد. این نوع دستگیره برای خانه‌های دارای سبک سنتی مناسب است؛ اما برخی از مدل‌های دستگیره پلاک را می‌توان در فضاهایی داری طراحی مدرن نیز استفاده کرد.

دستگیره دو تکه (روزت)

دستگیره دو تکه یا روزت، سبکی مدرن و امروزی داشته و روی یک روزت گرد یا مربع شکل قرار می‌گیرد. این نوع دستگیره از دستگیره پلاک کوچک‌تر است. دستگیره روزت با یک زبانه کار می‌کند؛ اما برای امنیت بیشتر می‌توان به صورت جداگانه به آنها یک قفل اضافه کرد. معمولاً در دستگیره روزت یا دو تکه از قفل بادامک یا سیلندری به همراه قاب سوراخ کلید استفاده می‌شود.

دستگیره در ورودی

دستگیره در وروردی برای درهای ورودی یا هر دری که فقط با کشیدن و فشار دادن باز و بسته می‌شود ایده‌آل است. انواع زیادی از این دستگیره‌ها مانند دستگیره حیاطی پلاک و دستگیره حیاطی روزت موجود است. دستگیره‌های حیاطی روزت معمولا با روزت گرد نصب شده و ظاهری مدرن و شیک به در می‌دهند. دستگیره‌های حیاطی پلاک سنتی‌تر بوده و برای درهای تک لنگه و دو لنگه داخل یا بیرون خانه استفاده می‌شوند.

دستگیره در توپی

دستگیره‌های توپی معمولاً گرد بوده و با چرخش در جهت یا خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز و بسته می‌شوند. این نوع دستگیره‌ها اغلب روی درهای داخل ساختمان نصب شده و می‌توانند به جای دستگیره‌های اهرمی استفاده شوند. همچنین دستگیره در توپی از نوع مرکزی نیز وجود دارد که از بیرون روی در ورودی ساختمان نصب می‌شود. این نوع دستگیره هم نقش تزئینی داشته و هم با کشیدن آن می‌توان در را بست.

خرید آنلاین دستگیره در اتاق

هنگام خرید دستگیره در اتاق یا هر نوع دیگر از یراق‌آلات باید انتخاب محصولات با کیفیت از برندهای معتبر را جزو اولویت‌های خود قرار دهید؛ زیرا در طول روز به دفعات و به صورت مکرر از یراق‌آلات مختلف استفاده خواهید کرد. این قطعات در صورت عدم برخورداری از کیفیت مناسب بسیار مستعد استهلاک هستند. به همین برندهای معتبر با استفاده از مواد اولیه و کیفیت مونتاژ مناسب طول عمر محصولات خود را افزایش می‌دهند.

در مرحله بعد شما باید خرید دستگیره در اتاق یا سایر انواع یراق‌ آلات را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید. یکی از شناخته‌ شده‌ترین و معتبرترین فروشگاه‌های ابزار، یراق،‌ ماشین‌آلات و مواد مصرفی صنعت چوب و سایر صنایع، فروشگاه آنلاین سازوکار است.

این فروشگاه طیف وسیعی از محصولات بهترین برندهای جهان را با خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر در اختیار شما می‌دهد. با فروشگاه اینترنتی سازوکار خریدی مطمئن و آسان را تجربه کنید.