X
X

دستگاه کف رنده و گندگی

مشبک لیست

3 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. کف رنده و گندگی CASADEI مدل PFS30
    اعلام قیمت و موجودی
  2. کف رنده و گندگی CASADEI مدل PFS52ES
    اعلام قیمت و موجودی
  3. کف رنده و گندگی CASADEI مدل PFS520
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

3 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

کف رنده و گندگی

دستگاه‌های رنده گندگیِ ترکیبی، دسته‌‎ای از ماشین آلات نجاری هستند که کار دو ماشین رنده متفاوت را در یک محفظه و به‌ صورت هم‌زمان انجام می‌دهند. این دستگاه‌های نسبتا حجیم با همان مکانیزم‌های دستگاه‌های کف رنده و گندگی کار می‌کنند. معمولا کارگاه‌های نجاری کوچک‌تر برای کاهش هزینه‌های سرمایه‌ای و هزینه‌های جاری و در درجه دوم برای صرفه‌جویی و استفاده بهینه از فضای محدود کارگاهی کاربرد این دستگا‌های رنده ترکیبی سطح و ضخامت را ترجیح می‌دهند.
آنچه دستگاه‌های رنده ترکیبی را از انواع کف رنده و گندگی معمولی متمایز می‌کند، طراحی منعطف میز کار آن‌ها است. میز تقریبا در هر موقعیتی قابلیت جابه‌جایی دارد و همین موضوع آن را برای کاربرد در فرآیندهای مختلف نجاری متناسب می‌کند.
با افزودن ابزار مناسب می‌توان شیب‌ها، شیارها، اریب‌ها و ضخامت قطعه کار را با دقت بالایی تنظیم کرد. رنده‌های ترکیبی وظایف مهم کف رند و گندگی استاندارد را انجام می‌دهند. برش تخته‌های چوبی به ضخامت ثابت در طول کامل قطعه کار به‌وسیله بخشی از دستگاه انجام می‌شود.
بخش گندگی دستگاه رنده ترکیبی حاوی یک واحد برش مجهز به مجموعه‌ای از تیغه‌ها و غلتک‌ها است. همچنین تغذیه قطعه کار از میان دستگاه و با کمک یک میز قابل تنظیم انجام می‌شود.
در این دستگاه از سه نوع کاتر اصلی استفاده می‌شود: برش اسپیرال، چهار تراش و برش چرخشی. بخش کف رنده در یک دستگاه رنده ترکیبی حاوی موتوری با کاتر چرخان است که با سرعت بالایی می‌چرخد. معمولا دستگاه‌های کف رندِ مستقل، بزرگ و سنگین هستند و برای استفاده موثر باید روی سطح صاف و پایداری موقعیت‌یابی شوند.
اینجا است که کاربرد دستگاه کف رنده و گندگی ترکیبی پراهمیت‌تر می‌شود، چراکه این دستگاه یک میز قابل تنظیم دارد و پایداری و ثبات ماشین را در طول فرآیند رندیدن حفظ می‌کند. در دستگاه رنده گندگی ترکیبی از یک مکانیزم تغذیه برای دریافت قطعه کار و کشیدن آن به داخل دستگاه استفاده می‌شود.
تیغه‌های کاترهد مواد اضافی را از قطعه کار چوبی جدا کرده و غلتک‌های خروجی قطعه را از انتهای دیگر دستگاه بیرون می‌کشند. کاترهد با توجه به شکل و اندازه قطعات کار متفاوت است. این بخش می‌تواند ترکیبی از کاترهای چرخان، چند تیغه و مارپیچی باشد که سرعت فرآوری را بالا برده و زمان انجام کار را کاهش می‌دهد.

انواع کف رنده و گندگی

با توجه به اینکه این دستگاه کف رنده و گندگی یکی از نیازهای اصلی کارگاه‌های کوچک نجاری و واحدهای تولیدی متوسط صنعت چوب است، در انواع و برندهای مختلفی ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند.
انواع این ماشین‌ها با توجه به وزن و ابعاد دستگاه، قدرت موتور، مجموع طول میزهای سطحی، حداکثر عرض کارگیر، سرعت مکش و به‌ طور کلی با توجه به مشخصات فنی هر دستگاه و برند سازنده متفاوت است.
برای خرید دستگاه رنده گندگی با توجه به نیاز و حجم کار مورد انتظار، همچنین فضای کارگاهی و قیمت دستگاه کف رنده و گندگی تصمیم‌گیری کنید و انتخاب بهینه‌ای داشته باشید.

بهترین برندهای دستگاه کف رنده و گندگی

برندهایی مانند کازادی، هافمن، هنس شراینر، کوئل، فلدر، متابو ، رنده گندگی شپخ ، رنده گندگی فمی  و ... این دستگاه ترکیبی پرکاربرد را تولید می‌کنند. هریک از این برندها نیز مدل‌های متفاوتی دارند. در حال حاضر برند کاسادایی یکی از بهترین برندهای دستگاه کف رنده و گندگی در بازار ایران است.
برای مثال دستگاه‌های کف رنده و گندگی برند کاسادایی در مدل‌های  PFS52ES به‌گونه‌ ای طراحی شده‌اند‌ که به‌خوبی نیازهای مشتری را برآورده کرده و سرعت و دقتشان بسیار بالا است. کاربرد جدیدترین ماشین‌ آلات صنعتی همیشه انتخاب ساده و ایمنی است، اما کسب دانش کار در مورد فرآیندهای نجاری و آگاهی از مسائل بهداشت و ایمنی کار نیز ضروری است.

خرید کف رنده و گندگی

کاربرد دستگاه رنده گندگی ترکیبی موجب صرفه جویی در هزینه و فضا می‌شود و برای مشاغل کوچک و علاقه‌ مندان به نجاری مناسب است. این ماشین آلات نسبتا بزرگ در سطح گسترده‌ای برای ساخت و تولید مبلمان، تیرها و پانل‌های صنعت ساختمان استفاده می‌شوند.
با توجه به حجم کار و انتظارتان از دستگاه کف رنده گندگی و بودجه مورد نظرتان دستگاه کف رنده و گندگی مناسب را انتخاب کنید. برای خرید و فروش رنده و گندگی به روش‌های حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار دستگاه‌های کف رنده و گندگی با برندهای معتبر و عملکرد مناسب موجود هستند.

قیمت کف رنده و گندگی

برچسب قیمت رنده گندگی در مدل‌های مختلف در فروشگاه اینترنتی سازوکار موجود است. با توجه به نوع نیاز، مشخصات فنی دستگاه، برند منتخب و حجم کار واحد صنعتی خود می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه مورد نظر را خریداری کنید.