X
X

دریل نمونه بردار

مشبک لیست

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. دریل نمونه بردار 350 میلی متری بوش مدل GDB 350 WE
    اعلام قیمت و موجودی
  2. دریل نمونه بردار 180 میلی متری بوش مدل GDB 180 WE
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دريل نمونه بردار

دریل نمونه‌ بردار که با نام‌های کُرگیر و هسته گیر نیز شناخته می‌شود، یکی از ابزارهای برقی قدرتمند و پرکاربرد است و از 

برای حفاری استفاده می‌شود.

این ابزار می‌تواند سوراخ‌ های دقیق و منظمی را در سخت‌ترین مواد نظیر سنگ، فلزات، بتن و حتی بتن مسلح ایجاد کند. برای انجام این کارِ تخصصی فقط باید از تکنسین‌ های مجرب و آموزش‌ دیده کمک گرفت تا از این ابزار فنی به نحوه موثر و ایمنی استفاده کرده و نتایج حاصل کیفیت بالایی داشته باشند. همان‌طور که اشاره شد، دریل نمونه بردار برای حفاری در مواد سخت و مستحکم مناسب است؛ چراکه در مته آن از الماس استفاده می‌شود و همان‌طور که می‌دانید، الماس سخت‌ترین ماده جهان است. همچنین مته‌ های الماسه توخالی هستند و همین موضوع باعث می‌شود که حین کار بتوان از آب استفاده کرد تا نقطه حفاری را خنک نگه دارد و انتشار گردوغبار را به حداقل برساند.

به‌ این‌ ترتیب یکی از معضلات بزرگ فضاهای محدود که پخش و انتشار گردوغبار حین کار با دریل است، برطرف می‌شود. مته‌ های دریل نمونه ‌بردار همه‌کاره هستند و در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد دریل نمونه بردار علاوه بر استحکام مته‌های الماسه مزایای دیگری نیز دارد. برای مثال، حفاری با این دریل به‌ روشی بی‌صدا و بدون ضربه انجام شده و در نتیجه، سروصدا و اختلال چندانی را در محیط کار ایجاد نمی‌کند.

امکان حفاری با این دریل با کمک تجهیزات مناسب برای دکل‌های کوچک دستی و دکل‌های بزرگ، با کارایی بالا و کنترل از راه دور باعث می‌شود کار با این ابزار در تمام موقعیت‌ ها آسان شود.

از دریل نمونه بردار برای حفاری انواع سوراخ‌ ها استفاده می‌شود و تمام آنها شکل منظم و دقیقی دارند. با کمک این ابزار می‌توانید سوراخ‌ هایی با قطر 12 تا 650 میلی‌متر را حفر کنید و نیز برای حفاری چندین سوراخ روی همدیگر با هدف ایجاد منافذ بزرگ‌ تر می‌توانید از این دریل استفاده کنید.

با وجودی‌ که از این ابزار معمولا برای حفاری در بتن استفاده می‌شود، اما می‌توان مواد دیگری را نیز با استفاده از آن برش داد. دریل نمونه بردار برای کاربرد در موادی از قبیل شیشه و کاشی تا بتن مسلح و مصالح ساختمانی مناسب بوده و می‌ توان از این ابزار با کاربرد تکنیک‌ های پیشرفته در طیف گسترده‌ای از مشاغل و حتی محل‌ های کار در زیر آب استفاده کرد.

ازآنجایی‌ که کاربرد این ابزار ماهیت غیر ضربه‌ای دارد و کمترین ارتعاشات را ایجاد می‌کند، احتمال خردشدن و ترک‌ خوردگی قطعات نیز کاهش می‌یابد. همچنین از دریل نمونه بردار در موقعیت‌هایی می‌توان استفاده کرد که در آنها لازم است بقیه سازه حفظ شود.

انواع دریل نمونه بردار

انواع دریل نمونه بردار با توجه به نوع پروژه و ابعاد آن متفاوت هستند. برای مثال، با توجه به اینکه حفاری باید در یک پروژه ساختمانی ساده انجام شود یا پروژه‌های پیچیده و بزرگ‌مقیاس مهندسی عمران، انواع متفاوتی از دریل نمونه بردار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درواقع این ابزار کاربردهای متفاوتی در طیف وسیعی از پروژه‌های عمرانی، از ساخت خانه‌های جدید گرفته تا برنامه‌ های خلع سلاح هسته‌ای دارد. از مدل‌ های کوچک و شارژی یا دستی این ابزار به همراه مته‌ های کوچک‌ تر و ساده‌ تر در کاربردهای خانگی استفاده می‌شود و انواع پیشرفته‌ تر دریل نمونه بردار نیز در پروژه‌های بزرگ مقیاس عمرانی کاربرد دارند.

همچنین از انواع مختلف دریل نمونه بردار با توجه به نوع ماده مورد نظر استفاده می‌شود. برای مثال، دریل نمونه بردار از نوع حلقه‌ای برای فلزات مناسب بوده و دریل نمونه بردار با مته الماسه برای حفاری در مواد سخت‌تر مانند بتن، سنگ و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دکل حفاری نیز در صنایع نفت و گاز استفاده می‌شود. درمجموع دریل نمونه بردار مزایای قابل توجهی نسبت به دریل‌های معمولی دارد. برش دقیق‌تر و عملیات کم‌ارتعاش‌تر موجب حداقل آسیب در سازه‌های مختلف شده و می‌تواند به یکپارچگی سازه‌ها کمک کند. این ابزار قابل حمل و سبک‌وزن بوده و می‌توان از آن در فضاهای محدود نیز استفاده کرد.

ازآنجایی‌که دریل نمونه‌بردار سروصدای چندانی ایجاد نمی‌کند، می‌توان از آن در تمام موقعیت‌ها و بدون ایجاد صدا و نویز اضافی استفاده کرد. همچنین گردوغبار بسیار کمی در حین کار با این ابزار پرکاربرد تولید شده و بنابراین آشفتگی و اختلالی در محیط کار ایجاد نمی‌شود.

برترین برندهای دریل نمونه بردار

برندهای بوش، ای جی پی، میلواکی، دیوالت، ماکیتا، هیلتی، محک، آاگ و ... انواع دریل نمونه بردار را در مدل‌ها و ویژگی‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

برای خرید دریل نمونه بردار در برندها و مدل‌های مختلف می‌توانید در ابتدا با مطالعه و تحقیق در مورد برندها و مدل‌های این ابزار و با بررسی مشخصات فنی هر مدل به فروشگاه اینترنتی سازوکار مراجعه کنید و برحسب برند مورد علاقه، کاربرد مورد نظرتان و قیمت دریل نمونه بردار انتخاب مناسبی داشته باشید.

خرید دریل نمونه بردار

دریل نمونه بردار یکی از مهم‌ترین ابزارهای برقی است که قابلیت حفر سوراخ با ابعاد مختلف را در سخت‌ ترین مواد نظیر مصالح ساختمانی و بتن مسلح دارد و از آن برای نمونه برداری بدون تخریب سازه استفاده می‌شود.

برای خرید دریل نمونه بردار می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه‌ های ابزارفروشی خاص یا با جستجوی آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی برای این کار اقدام کنید. انواع دریل نمونه بردار در فروشگاه اینترنتی سازوکار با برند معتبر موجود بوده و می‌ توانید با توجه به مشخصات فنی هر ابزار و مشاوره تخصصی کارشناسان فروش دریل نمونه بردار برای خرید آنها اقدام کنید.