X
X

تیغ نیم‌گرد

42 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  • تیغ لبه گرد دامار مدل DM622223
   امتیاز:
   100%
   ‎399,000 تومان
   • تیغ لبه گرد دامار مدل DM621876
    امتیاز:
    100%
    ‎319,000 تومان
    • تیغ پروفیل لبه دامار مدل DM402544B
     ‎889,000 تومان
     • تیغ عکس بانکی دامار مدل DM722223
      ‎499,000 تومان
      • تیغ مدل میز دامار مدل DM665714A
       ‎1,368,000 تومان
       • تیغ نیم‌گرد لبه دامار مدل DM122863
        ‎929,000 تومان
        • تیغ شیار محدب لبه دامار مدل DM402223D
         ‎629,000 تومان
         • تیغ لبه گرد قطر 28.6 میلی‌متر فرود مدل RB34-11208P
          ‎1,290,000 تومان
          • تیغ نیم گرد قطر 28 میلی‌ متر سی ام تی مدل 955.308.11F
           ‎2,559,000 تومان

          42 آیتم

          صفحه
          در هر صفحه
          تنظیم بصورت صعودی

          تیغ فرز نیم گرد

          تیغ فرز نیم گرد همانطور که از نام آن مشخص است برای ایجاد منحنی نیم گرد در لبه قطعات چوبی به کار می‌رود. از این تیغه برای ساخت میله‌های چوبی نیز استفاده می‌شود. تیغه نیم گرد از دو عدد الماسه تشکیل شده که جنس الماسه آن از نوع HSS یا تنگستن کارباید است و نوع کاربایدی آن از دوام و قدرت برش بالاتری برخوردار است. الماسه این تیغه‌ها غیرقابل تعویض بوده و در صورت شکستن یا کند شدن باید تیغه جدیدی را جایگزین آن کرد. شفت تیغ فرز نیم گرد در سه سایز 6، 8 و 12 میلی‌متر موجود است و می‌توان با استفاده از تبدیل شفت سایزهای 6 و 8 میلی‌متری را به 12 میلی‌متر تبدیل کرد.

          انواع تیغ فرز نیم گرد

          تیغ فرز نیم گرد از خانواده تیغه‌های بدون بلبرینگ بوده و قطر، کارگیر و زاویه برش آن بسته به نیاز کاربر متفاوت است. این تیغه‌ها به راحتی کند یا شکسته نمی‌شود اما بهتر است قطعه کار قبل از برش بررسی شود؛ زیرا در صورت وجود پیچ داخل چوب امکان شکستن یا لب‌پر شدن تیغه زیاد است.

          برترین برندهای تیغ فرز نیم گرد

          کمپانی‌های زیادی در داخل و خارج از کشور تیغ فرز نیم گرد تولید و به بازار عرضه می‌کنند. پرطرفدارترین برندهای تولیدکننده این تیغه شامل برند سی ام تی (CMT)، دامار (DAMAR)، فرود (FREUD)، بوش (BOSCH) و آردن است. قیمت تیغ فرز نیم گرد مانند بسیاری از تیغه‌های دیگر بسته به نوع برند و جنس الماسه  متفاوت است.

          خرید تیغ فرز نیم گرد

          تیغ فرز نیم گرد یکی از تیغه‌های کاربردی اورفرز است که برای ایجاد منحنی نیم گرد در لبه کار استفاده می‌شود. ابعاد، قطر، کارگیر و سایز شفت این تیغه نیز مانند دیگر تیغ فرزها متفاوت بوده و بسته به نیاز استادکار انتخاب و تهیه می‌شود. تیغ فرز به صورت حضوری و آنلاین از فروشگاه‌های مجازی قابل خریداری است. شرکت سازوکار سانا صنعت نوین یکی از فروشگاه‌های آنلاین مشتری مدار در زمینه فروش ابزارآلات است که با ارائه اطلاعات کامل انتخاب آگاهانه‌ای را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع تیغ فرزهای نیم گرد از برندهای مختلف موجود است که می‌توانید با توجه به اطلاعات کامل و مشخصات فنی و مشاوره تخصصی کارشناسان فروش به راحتی اقدام به خرید آن کنید.

          سوالات رایج درباره تیغ فرز نیم گرد

          سرعت چرخش مناسب تیغ اورفرز بر چه اساسی است؟

          سرعت چرخش تیغه بر اساس قطر تیغه تنظیم می‌شود و هر چه قطر تیغه بیشتر باشد سرعت چرخش آن باید کمتر شود. تیغه‌هایی که دارای قطر زیاد هستند اصطکاک بیشتری ایجاد می‌کنند بنابراین اگر سرعت چرخش بالایی داشته باشد باعث داغ شدن تیغه و سوختن الماسه می‌شود.

          تیغ فرز نیم گرد چگونه نگهداری می‌شود؟

          نگهداری و مراقبت تیغ فرزها از اهمیت بالایی برخوردار است و مهم‌ترین جوانب نگهداری آن تمیز کردن و جلوگیری از کند شدن آن است. تیز کردن تیغ فرزها به راحتی امکان‌پذیر نیست به همین دلیل برای جلوگیری از کند شدن آن باید هرکدام از تیغه را در بسته بندی‌های جداگانه و با فاصله نگهداری کرد. تیغ فرزها باید هرچند وقت یکبار تمیز شود و بهترین وسیله برای تمیز کردن آن اسپری WD40 است.

          عوامل تاثیرگذار در کیفیت و قیمت تیغ فرز نیم گرد چیست؟

          تراکم و پهنای الماسه تیغ فرز از ویژگی‌های موثر در کیفیت آن است. هرچه تراکم الماس بیشتر باشد دوام آن بالاتر خواهد بود و هرچه تراکم آن کمتر باشد دوام آن نیز کمتر بوده و تیغه زود می‌سوزد. هرچه پهنای الماسه تیغ فرز بیشتر باشد به تعداد دفعات بیشتری می‌توان آن را تیز کرد و قطر شفت بالا نیز تاثیر زیادی در مقاومت تیغه در برابر فشار دارد.

          مشاهده بیشتر