X
X

ابزارهای شارژی

3 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

3 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

ابزارهای شارژی

ابزارهای برقی یا شارژی؟ کدامیک را انتخاب می‌کنید؟ از زمان ورود ابزار شارژی به دنیای صنعت و فناوری این بحث همیشه مطرح بوده و موافقان و مخالفان استفاده از ابزار شارژی دلایل خاص خود را برای ترجیح یکی از این ابزار بر دیگری دارند.

در این بین باید به مسائل زیادی توجه شود. از بین تمام کاربردها و ویژگی‌هایی که ابزار شارژی ارائه می‌دهند، کدامیک از همه مهم‌تر است؟

آیا محدوده‌ی حرکت مهم‌ تر از قابلیت اطمینان است؟ آیا حتی بهترین ابزارهای شارژی هم به‌خاطر وابسته بودنشان به باتریِ شارژشده، عملکرد ضعیفی دارند؟ آیا ابزارهای برقی به‌خاطر سایش و پارگی سیم‌ها قابلیت اطمینان بالایی برای کاربرد ندارند؟ تفاوت‌های واقعی بین این دو نوع ابزار در چیست؟

این روزها تقریبا تمام ابزارهای برقی موجود در بازار با باتری لیتیوم یونی عرضه می‌شوند. این باتری‌ها قدرت زیادی را در خود نگه می‌دارند و اگر از ابزار استفاده نشود، این قدرت به‌مرور زمان کاهش نمی‌یابد.

ابزارهای شارژی با باتری لیتیومی سبک‌ وزن هستند و موجب خستگی کاربر نمی‌شوند. همچنین باتری در سایر ابزارهای برقی شارژی قابل استفاده بوده و کارتان را راحت می‌کند. ازآنجایی‌که ابزارهای شارژی بی‌ سیم بوده و نیازی به منبع برق ثانویه ندارند، انعطاف‌پذیری و قابلیت حمل بیشتری داشته و هنگام کار برروی چندین پروژه یا در فضاهای محدود، به شما قدرت مانور زیادی می‌دهند و می‌ توانید کارتان را به‌راحتی و بدون گیرکردن به سیم یا گره‌ خوردن آن انجام دهید.

 قابلیت انتقال این ابزارها مزیت بزرگی برای کسب‌ وکارهای مختلف یا تکنسین‌ هایی محسوب می‌شود که نیاز به جا به‌ جایی مکرر در محل کار دارند. همچنین ابزارهای شارژی نسبت به ابزارهای برقی قابلیت نگهداری بهتری دارند.

ابزارهایی مانند دریل‌های شارژی، اره‌ها و سایر تجهیزات شارژی و بی‌ سیم را می‌ توان به‌ راحتی در کشوها و قفسه‌ها جا داد و معمولا برای نگهداری این ابزار و باتری‌های آنها از کیف‌ها یا کیس‌های مخصوص استفاده می‌شود. از طرف دیگر، کاربرد این ابزار معایبی نیز به دنبال دارد. برای مثال، حتی بهترین باتری‌ ها هم گاهی‌اوقات شارژشان تمام می‌شود.

یعنی باید ابزارهایتان را در حین شارژ مجدد باتری‌ها خاموش کنید و در نتیجه، زمان ارزشمند کارتان را از دست می‌دهید. درصورتی‌که فراموش کنید باتری ابزار را شارژ کنید نیز دچار مشکلات مشابهی می‌شوید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که وزن باتری به ابزار و ولتاژ  مورد نیاز برای تامین انرژی دستگاه‌های بزرگتر بستگی دارد.

با وجود تمام مسائل فوق، دریل‌های شارژی با توجه به استفاده مکرر و موارد کاربرد متنوع عملکرد بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. به طور مشابه، با توجه به ماهیت کاربرد دستی دریل پیچگوشتی، پولیش شارژی و آچار بوکس و چکش تخریب شارژی، انواع شارژی و بی‌ سیم این ابزارها برای کاربردهای پرتابل مناسب‌ تر هستند.

انواع ابزارهای شارژی

ابزارهای شارژی برای کاربردهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند و اره گردبر شارژی، چمن زن و علف زن شارژی، مینی فرز شارژی، اره عمود بر و جاروبرقی شارژی مثال‌هایی برای این دسته از ابزارها هستند.

جاروبرقی‌های شارژی سبک‌ وزن و قابل حمل بوده و برای مصارف خانگی انتخاب مناسبی هستند. همچنین با توجه به اینکه بی‌ سیم بوده یا نیازی به نزدیک‌ بودن به پریز برق ندارند، جا به‌ جایی آنها راحت‌ تر است. بعضی از جاروهای شارژی برای تمیزکردن کفپوش تولید می‌شوند، اما بیشتر آنها دارای لوازم جانبی دیگری نیز هستند که کارهای نظافتی جزئی مانند شستن خودرو یا پله‌ها را آسان‌تر می‌کند.

علف زن‌ شارژی نیز جایگزین مناسبی برای دستگاه‌های گازسوز بوده و بدون نیاز به نفت و بنزین و به‌صورت بی‌ سیم کار می‌کند و بنابراین دامنه حرکتتان محدود نمی‌شود. کاربرد اره‌های گردبر بی‌سیم و شارژی در محیط‌ های کاری محدود مناسب بوده و با توجه به محدودیت باتری‌هایشان برای برش چوب و فرآورده‌های چوبی مناسب هستند.

قابلیت تحرک اره‌ های عمود بر شارژی مهمترین مزیت آنها است؛ چراکه نسبت به اره‌های برقی پرکاربردتر هستند و نیازی به کابل برق ندارند. همچنین تا زمان شارژبودن باتری‌ ها می‌توان از آنها در هر مکانی استفاده کرد. این اره‌ ها پرطرفدار هستند و کاربرد آنها برای افرادی که از ابزارشان خارج از خانه یا محیط کار استفاده می‌کنند، مناسب است.

برترین برندهای ابزارهای شارژی

برندهای مختلفی در حوزه تولید، عرضه و فروش ابزارهای شارژی مشغول به کار هستند و انواع و اقسام مختلفی از این ابزارها را در مدل‌های مختلف تولید می‌کنند. از برندهای معتبر و باکیفیت ابزارهای شارژی می‌توان برندهای شپخ، بوش، رونیکس، درمل، کرون، آروا و اینکو را نام برد.

تمام این برندها انواع مختلف ابزارهای شارژی را با مشخصات فنی خاص خود تولید کرده و نیازهای صنایع مختلف را تامین می‌کنند. برای خرید ابزارهای شارژی در انواع، برندها و مدل‌های مختلف می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سازوکار مراجعه کنید و برحسب کاربرد مورد نظرتان و قیمت ابزارهای شارژی انتخاب مناسبی داشته باشید.

خرید آنلاین ابزارهای شارژی

امروزه تولید، کاربرد و فروش ابزارهای شارژی مورد استفاده در صنایع مختلف گسترده‌ تر شده و با توجه به سهولت کاربرد این ابزار، اقبال عمومی به این ابزار روزبه‌روزبیشتر می‌شود. انواع ابزارهای شارژی به‌ صورت حضوری یا آنلاین و از فروشگاه‌های مجازی قابل خریداری هستند.

در فروشگاه اینترنتی سازوکار ابزارهای شارژی مختلف با برندهای معتبر موجود بوده و می‌توانید با توجه به مشخصات فنی هر ابزار و مشاوره تخصصی کارشناسان فروش ابزارهای شارژی برای خرید آنها اقدام کنید.

مشاهده بیشتر