X
X

تیغ فاق و زبانه

8 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  • ست اورفرز کابینت دامار مدل DM030401O
   ‎5,550,000 تومان
   • ست فاق و زبانه درب قطر 44.5 میلی‌ متر سی ام تی مدل 955.806.11
    ‎10,731,000 تومان
    • تیغ فاق و زبانه فرود مدلRB99-03112P
     ‎2,250,000 تومان

    8 آیتم ها

    در هر صفحه
    تنظیم بصورت صعودی

    تیغ فرز فاق و زبانه

    اتصال فاق و زبانه یکی از رایج‌ترین اتصالات است که برای اتصال دو قطعه چوب در گوشه کار استفاده می‌شود و مقاومت بالایی در برابر فشار و پیچش دارد. ابزارهای زیادی مانند اورفرز و سی ان سی همراه با تیغ فرز فاق و زبانه برای ایجاد این اتصال به کار می‌رود. تیغ اتصال فاق و زبانه از دو عدد شیارزن افقی و چهار الماسه تشکیل شده و روش استفاده از آن به گونه‌ای است که  اتصال فاق را با دو عدد شیارزن و یک بلبرینگ میان آن و زبانه را با قراردادن شیارزن میان دو عدد بلبرینگ ایجاد می‌کند. جنس الماسه این تیغه‌ها از نوع HSS یا تنگستن کارباید است که نوع کاربایدی آن از دوام و قدرت برش بالاتری برخوردار است. الماسه این تیغه‌ها غیرقابل تعویض بوده و در صورت شکستن یا کند شدن باید تیغه جدیدی را جایگزین آن کرد. شفت تیغ فرز دستگیره دراور در سه سایز 6، 8 و 12 میلی‌متر موجود است و می‌توان با استفاده از تبدیل شفت سایزهای 6 و 8 میلی‌متری را به 12 میلی‌متر تبدیل کرد.

    انواع تیغ فاق و زبانه

    تیغ فرزهای فاق و زبانه در قطرهای مختلف و انواع چند پله‌ای موجود است. الماسه این تیغ فرزها غیرقابل تعویض بوده و در صورت کند شدن باید با دستگاه‌های مخصوص تیز شود. قطر، کارگیر و زاویه برش این تیغه‌ها بسته به نیاز کاربر متفاوت است. این تیغه‌ها به راحتی کند یا شکسته نمی‌شود اما بهتر است قطعه کار قبل از برش بررسی شود؛ زیرا در صورت وجود پیچ داخل چوب امکان شکستن یا لب‌پر شدن تیغه زیاد است.

    برترین برندهای تیغ فرز فاق و زبانه

    تیغ فرزها در چند برند در بازار موجود هستند که معروف‌ترین و پرفروش‌ترین آن‌ها شامل برند سی ام تی (CMT)، دامار (DAMAR)، فرود (FREUD)، بوش (BOSCH) و آردن است. قیمت تیغ فرز فاق و زبانه مانند بسیاری از تیغه‌های دیگر بسته به برند و جنس الماسه  متفاوت است.

    خرید تیغ فرز فاق و زبانه

    تیغ فرز فاق و زبانه یک عضو مهم و کاربردی در ابزارآلات برشی بوده که برای ساخت انواع مبلمان و صندلی چوبی به کار برده می‌شود. ابعاد، قطر، کارگیر و سایز شفت این تیغه نیز مانند دیگر تیغ فرزها متفاوت بوده و بسته به نیاز کاربر انتخاب و تهیه می‌شود. تیغ فرز قرنیز را می‌توان هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از فروشگاه‌های مجازی خریداری کرد. شرکت سازوکار سانا صنعت نوین به عنوان یک فروشگاه آنلاین مشتری مدار در زمینه فروش ابزارآلات با ارائه اطلاعات کامل انتخاب آگاهانه‌ای را برای مشتریان خود فراهم کرده است. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع تیغه‌های فاق و زبانه از برندهای مختلف موجود است که می‌توانید با توجه به اطلاعات کامل و مشخصات فنی و مشاوره تخصصی کارشناسان فروش به راحتی اقدام به خرید آن کنید.

     سوالات رایج درباره تیغ فاق و زبانه

    عوامل تاثیرگذار در قیمت و کیفیت تیغ فرز فاق و زبانه چیست؟

    تراکم و پهنای الماسه تیغ از ویژگی‌های موثر در کیفیت آن است. هرچه تراکم الماس بیشتر باشد دوام آن بالاتر خواهد بود و هرچه تراکم آن کمتر باشد دوام آن نیز کمتر بوده و تیغه زود می‌سوزد. هرچه پهنای الماسه تیغ فرز بیشتر باشد به تعداد بیشتری می‌توان آن را تیز کرد و قطر شفت بالا نیز تاثیر زیادی در مقاومت تیغه در برابر فشار دارد.

    سرعت چرخش مناسب تیغه بر چه اساسی است؟

    سرعت چرخش تیغه بر اساس قطر تیغه تنظیم می‌شود و هر چه قطر تیغه بیشتر باشد سرعت چرخش آن باید کمتر شود. تیغه‌هایی که دارای قطر زیاد هستند اصطکاک بیشتری ایجاد می‌کنند بنابراین اگر سرعت چرخش بالایی داشته باشد باعث داغ شدن تیغه و سوختن الماسه می‌شود.

    مشاهده بیشتر