X
X

دستگاه اره اسلایسر

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. اره اسلایسر MAS مدل MJ398×400
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه اره اسلایسر

اره اسلایسر یکی از ماشین آلات نجاری و نوعی اره برقی است که چندین برش را به صورت همزمان انجام می‌دهد. مکانیزم عملکرد این دستگاه به صورت اره و نوار نقاله بوده و قطعات و تخته‌های بزرگ چوبی به سمت تیغه‌های با دندانه الماسه کشیده می‌شوند تا با هر عبور تمام بخش‌های آنها به صورت تخته‌های کوچک‌تر برش بخورد. تنظیم تیغه‌ها در اره اسلایسر به روش اتوماتیک و با فشار هیدرولیک انجام می‌شود. کارخانجات کفپوش‌ و تولید روکش چوبی از مهمترین متقاضیان خرید اره اسلایسر هستند، چراکه برای تولید محصولات خود باید بتوانند چوب را به ضخامت‌های بسیار کم برش بزنند.

گرده‌بینه‌هایی که وارد کارخانه می‌شوند ابتدا پوست‌کنی شده و با اره‌های رام به صورت تخته‌هایی با ابعاد کوچک‌تر برش می‌خورند. از اره نواری، اره اسلایسر و اره گردبر برای برش این تخته‌ها به ابعاد کوچک‌تر و مورد نیاز واحدهای صنعتی مختلف استفاده می‌شود. اره نواری یک نوار بدون انتهای فولادی دارد که معمولا فقط روی یک لبه دندانه داشته و دور دو چرخ حرکت می‌کند که یکی موتوردار و دیگری آزاد است. معمولا اره‌های اسلایسر حاوی یک قاب رفت و برگشتی هستند و در این قاب چندین تیغه اره به موازات یکدیگر در فواصل جانبی از پیش تعیین شده نصب می‌شوند. اره گردبر نیز یک تیغه مدور دارد و دندانه‌های اره در حاشیه تیغه قرار دارند. این تیغه مدور روی شفت نصب می‌شود. اره‌های نواری و به ویژه اسلایسر تیغه‌های نسبتا نازکی دارند و به همین دلیل ضایعات کمتری نسبت به اره‌های گردبر ایجاد می‌کنند.

انواع اره اسلایسر

 انواع قدیمی‌تر این اره طرح برش رفت و برگشتی دارند و در آنها تیغه‌ها عمود بر سطح برش هستند. البته اره‌های گردبر نیز تا حدودی چنین طرح برشی دارند. می‌توان اره نواری را به صورت یکی از زیرمجموعه‌های اره اسلایسر در نظر گرفت، اما موقع خرید اره برای واحد تولیدی خود حتما به این نکته توجه داشته باشید که خرید اره نواری برای کارگاه‌های کوچک نجاری و واحدهای نیمه صنعتی با ظرفیت تولید پایین تا متوسط مناسب است، ولی خرید دستگاه اره اسلایسر اتوماتیک در کارخانجات بزرگ صنایع چوب و با ظرفیت تولید بالا انتخاب معقولی است. جهت قرارگیری تیغه‌های اره اسلایسر و نواری نیز متفاوت است. تیغه‌ها و فلکه‌های دستگاه اره اسلایسر برخلاف اره نواری به صورت افقی نصب می‌شوند. انواع اره اسلایسر در برندهای مختلف و با توجه به ابعاد و وزن دستگاه، قطر فلکه، طول تیغه، سرعت حرکت قطعه کار، قدرت موتور و ... در بازار موجود هستند. قیمت دستگاه اره سلایسر نیز در مدل‌ها و برندهای مختلف متفاوت است.

کار با انواع اره‌های اسلایسر مستلزم این است که گرده‌بینه‌ها در ابتدا با توجه به قطرشان دسته‌بندی شوند، چراکه موقعیت تیغه‌ها و بنابراین ضخامت الوار و تخته‌های حاصل بر این اساس مشخص می‌شود. عملکرد دستگاه اره اسلایسر و اره نواری تا حدودی شبیه هم است. معمولا در واحدهای صنعتی برای تقسیم کار و مراحل فرآوری چوب، از اره اسلایسر به صورت ترکیبی با سایر اره‌ها استفاده می‌شود. برای مثال، ممکن است ترکیبی از اره‌های گردبر و اسلایسر یا دو اره اسلایسر به صورت سری استفاده شود. اره‌ی اول تخته‌های بزرگ‌تر و ضخیم‌تر را برش می‌زند و سپس قطعه‌ی تولیدشده 90 درجه می‌چرخد و وارد اره دوم یعنی دستگاه اره اسلایسر شده و در  آن به تخته‌های باریک‌تر و کم‌ضخامت‌تر تبدیل می‌شود.

برترین برندهای دستگاه اره اسلایسر

برای خرید بهترین دستگاه‌های اره اسلایسر به سراغ برندهای معتبر بروید تا از کیفیت برش‌ها و راندمان دستگاه اطمینان حاصل کنید. برندهایی نظیر مس، کازادی، او ای وی، وود فست، گریزلی اینداستریال و جت از تولیدکنندگان صنعتی اره اسلایسر و اره فلکه هستند.

خرید آنلاین دستگاه اره اسلایسر

وجود دستگاه اره اسلایسر قدرتمند با توجه به نیازهای واحدهای تولیدی صنعت چوب امری ضروری است. برای خرید بهترین دستگاه اره اسلایسر باید به قدرت آن، نوع تیغه، ابعاد میز و سایر مشخصات فنی دستگاه و همچنین قیمت آن و بودجه مورد نظرتان توجه کنید.خرید و فروش دستگاه اره اسلایسر به صورت حضوری یا آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی امکان‌پذیر است. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع اره اسلایسر کارآمد موجود هستند. با توجه به نکات گفته‌شده می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و اره اسلایسر مورد نظرتان را خریداری کنید.