X
X

دستگاه پرس وکیوم

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه پرس وکیوم

دستگاه پرس وکیوم یکی از ماشین آلات صفحه‌ای در صنعت چوب بوده و کاربرد آن از نامش مشخص است.  پرس وکیوم دستگاهی است که فشار گیرش برابری را روی یک سطح بزرگ و با استفاده از یک پمپ برقی یا پنوماتیک برای مکش هوا از یک محفظه پلاستیکی اعمال می‌کند. متداول‌ترین کاربرد دستگاه‌های پرس وکیوم در کارگاه‌ها و کارخانه‌های صنعت چوب این است که روکش‌ها یا لمینت‌های چوبی را به یک سطح بستر می‌چسبانند که معمولا از جنس تخته لایه یا ام دی اف است. بنابراین این دستگاه‌ها در واحدهای صنعتی کابینت‌سازی، مبلمان و سرویس خواب کاربرد دارند.

در پرس وکیوم به جای استفاده از گیره‌های مکانیکی پیچیده با صفحات مشبک منحنی‌شکل برای اعمال فشار به بخش چسب‌خورده، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مجموعه را در محفظه قرار دهید. سپس پمپ خلا تعبیه‌شده در کف دستگاه روشن می‌شود و فشار فوق‌العاده بالایی را به کل سطح وارد می‌کند. کار پمپ به محض حذف هوا در مرحله اول متوقف می‌شود؛ چراکه کافی است مدت‌زمان کوتاهی را در حین خشک‌شدن چسب از نشتی هوا جلوگیری کند. همچنین در این دستگاه گرمای تولیدشده توسط المنت یا هیتر به سطح کار منتقل می‌شود. ترکیب همزمان فشار بسیار بالا و حرارت تولیدشده از المنت دستگاه باعث می‌شود عملیات روکش‌کاری قطعه کارِ موجود در سینی به‌خوبی انجام شود. برای خرید دستگاه پرس وکیوم چند گزینه پیشِ رو دارید. اگر لازم است حجم زیادی از پانل‌ها را در مدت‌زمان محدودی روکش‌کاری کنید، خرید دستگاه پرس وکیوم صنعتی و تمام اتوماتیک بهترین انتخاب برای شما است، اما درصورتی‌که کارهای کارگاهی کوچک انجام می‌دهید بهتر است از یک دستگاه کم‌ظرفیت و جمع‌وجور استفاده کنید تا کارتان را راه بیندازد.

انواع دستگاه پرس وکیوم

از انواع مختلف دستگاه پرس وکیوم در واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ صنایع چوب استفاده می‌شود. مشخصات فنی هر دستگاه و به‌ویژه توان موتور وکیوم، نوع المنت و تعداد سینی در انواع مختلف این دستگاه متفاوت است. به طور کلی سیستم‌های مورد استفاده در این دستگاه حاوی یک پمپ الکتریکی و فشارسنج متصل به آن و شلنگ‌های بلند هستند و در بعضی از دستگاه‌ها نیز از یک کانکتور اختصاصی استفاده می‌شود که به اپراتور امکان می‌دهد تا شلنگ را به محفظه وصل کند. معمولا پمپ‌های موجود در دستگاه‌های کوچک عملکرد پیوسته‌ای دارند و در بعضی از آنها وقتی فشار به مقدار مناسبی رسید، باید پمپ را خاموش کنید. در انواع دستگاه‌های بزرگ، صنعتی و تمام اتوماتیک، کنترل‌های دیجیتالی جدید و پیشرفته به‌راحتی قابل خوانش و تنظیم بوده، همچنین سوئیچ دیجیتال به اپراتور کمک می‌کند تا نقاط خاموش و روشن پمپ را به‌صورت مستقل از یکدیگر تنظیم کند.

با کاربرد این تکنولوژی تنظیمات مختلف خلاء برای هر محفظه قابل برنامه‌ریزی شده و در نتیجه، کاربرد این سیستم برای واحدهای صنعتی مستقر در ارتفاعات بالا یا برای قطعات چوبی منحنی‌شکل و حتی برای انواع مختلف چسب بسیار سودمند خواهد بود. همچنین کاربرد پمپ‌های بزرگ‌تر باعث می‌شود بتوان چندین لایه روکش را روی هم نگه داشت و عملیات روکش‌کاری پانل‌های زیادی را نیز به طور همزمان انجام داد. افزون‌براین در انواع مختلف پرس وکیوم تعداد سینی‌ها متفاوت بوده و این دستگاه در انواع آسانسوری، واگنی، کشویی تک و چند سینی در برندها و مدل‌های مختلف تولید شده و به بازار عرضه می‌شود.

برترین برندهای دستگاه پرس وکیوم

برای خرید دستگاه پرس وکیوم با توجه به حجم کار واحد صنعتی‌ و نوع دستگاه مورد استفاده ابتدا باید با مطالعه در مورد برندها و مدل‌های مختلف پرس وکیوم و در مرحله بعد با توجه به نیاز و بودجه مورد نظرتان تصمیم بگیرید. قیمت دستگاه پرس وکیوم نیز یکی از عوامل موثر در انتخاب این ماشین صفحه‌ای پرکاربرد بوده و همان‌طور که می‌دانید، برند و قابلیت دستگاه تاثیر به‌سزایی روی قیمت آن می‌گذارد. بنابراین با بهینه‌سازی تمام موارد فوق برای خرید دستگاه پرس وکیوم مورد نظرتان اقدام کنید. دستگاه پرس وکیوم با برندهای رایبکس (RIBEX) مدل Robo و آرتل (ARTEL) مدل 2512 MVP در فروشگاه اینترنتی سازوکار موجود بوده و بر حسب مساحت مفید کار، فشار وکیوم، توان المنت یا هیتر، سیستم کنترل دستگاه، توان موتور وکیوم  و ... عملکرد متفاوتی دارند.

خرید آنلاین دستگاه پرس وکیوم

برای خرید و فروش دستگاه پرس وکیوم می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. دستگاه‌های پرس وکیوم در فروشگاه اینترنتی سازوکار با برندهای معتبر و عملکرد متناسب با نیازتان موجود هستند. برای اطلاع از قیمت دستگاه پرس وکیوم به برچسب قیمت آن در فروشگاه اینترنتی سازوکار توجه کنید. در نهایت با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر دستگاه و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه پرس وکیوم مناسب واحد تولیدی خود را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر