X
X

دستگاه سنباده

9 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

9 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه سنباده

پس از تکمیل پروژه‌های نجاری و کار با چوب باید محصول مورد نظر سنباده‌زنی شود تا سطوح زبر و خشن آن به شکل نرم و یکدستی درآیند. درواقع سطوح محصول چوبی باید قبل از رنگ‌آمیزی یا پرداخت، سنباده‌زنی شوند. معمولا برای سنباده‌زنی قطعات کوچک یا ظریف بسته به درجه زبری سطح چوب و فرآورده‌های آن از کاغذ سنباده با نمره‌های متفاوت استفاده می‌شود. برای سنباده‌زنی قطعات بزرگ که کار از مراحل برداشتن بخش‌های ناهموار و زبر سطح محصول شروع می‌شود و تا مراحل سنباده‌زنی ریز و نرم چوب پیش می‌رود، باید از دستگاه سنباده برقی استفاده کرد، چراکه وقتی صحبت از راندمان به میان می‌آید، جایگزینی برای ماشین‌ آلات برقی وجود ندارد.

دستگاه‌های سنباده برقی در واحدهای تولیدی صنعتی چوب کاربرد فراوانی دارند. صنعتگران حرفه‌ای در صنعت تولید مبلمان به مجموعه‌ای از دستگاه‌های سنباده برقی نیاز دارد. حال این سوال مطرح می‌شود که از کدام ماشین سنباده باید برای مبلمان استفاده شود؟ پاسخ به این پرسش دشوار است، چراکه ماشین‌های سنباده کاربردهای کاملا متفاوتی دارد. شاید برای این صنعت لازم باشد از تمام انواع دستگاه‌های سنباده استفاده شود. صنعت مبل‌سازی و کابینت‌سازی متفاوت هستند. در مبلمان بسیاری از قطعات مستقل هستند، اما در کابینت‌ها معمولا از قطعات توکار یا ترکیبی استفاده می‌شود. با این وجود باید از دستگاه‌های سنباده تانکی یا تسمه‌ای و انواع سنباده زن نجاری برای پرداخت محصول استفاده کنید. ساخت راه‌پله‌های چوبی بیشتر شبیه یک اثر هنری است. در این سازه‌ها از دستگاه‌های سنباده‌ برقی با سرعت متفاوت استفاده می‌شود که سطوح را با درجات مختلفی سنباده می‌زنند. استفاده از دستگاه سنباده لرزان گرد اوربیتال در این کاربردها مناسب است. برای ساخت اسباب‌بازی نیز بیشتر از دستگاه‌های سنباده دیسکی و مشتی استفاده می‌شود.

انواع دستگاه سنباده

انواع ماشین سنباده هدف تخصصی خود را دارند. البته معمولا این اهداف با همدیگر همپوشانی دارند. یعنی انواع دستگاه سنباده می‌توانند کارهای پرداخت چوب را نیز انجام دهند. میزان تسلط و مهارت‌های تکنسین در این مورد نقش مهمی دارد.

به طور کلی دستگاه‌های سنباده زنی در چهار نوع دستگاه سنباده اصلی تانکی یا تسمه‌ای، دیسکی، گرد یا مستطیلی لرزان و دستگاه سنباده پرداخت تولید می‌شوند.

سنباده تانکی یا تسمه‌ای

این نوع دستگاه سنباده عملیات سنباده زنی را با استفاده از یک نوار یا تسمه انجام می‌دهد. نوار یا همان تسمه می‌تواند در ابعاد با درجه سختی متفاوت باشد. با دریافت نیرو از موتور دستگاه این نوار شروع به چرخش کرده و عملیات سنباده زنی را انجام می‌دهد. کار با دستگاه سنباده تسمه‌ای یا تانکی نیاز به مهارت و قدرت کنترل بالایی دارد. با کمک این ماشین‌ها در مدت‌زمان بسیار کوتاهی مقادیر زیادی از مواد حذف می‌شوند. سنباده تانکی دستگاه بسیار موثری برای حذف زبری سطح و آماده‌سازی چوب برای دستگاه‌های کمتر تهاجمی در فرآیند مانند دستگاه سنباده لرزان و ماشین سنباده پرداخت است. باید از این دستگاه در امتداد الیاف چوب استفاده شود نه عمود بر آن. در غیر این صورت نتیجه مطلوبی حاصل نمی‌شود.

سنباده دیسکی

سنباده دیسکی نوع دیگری از سنباده برقی است که عملیات سنباده زنی در آن توسط یک دیسک گردان صورت می‌گیرد. موتور دستگاه با دریافت انرژی الکتریکی و تبدیل آن به انرژی مکانیکی این دیسک را به حرکت درمی‌آورد. دستگاه‌های سنباده دیسکی نیز کاربردهای زیادی دارد. انواع و مدل‌های مختلفی از این دستگاه در بازار موجود هستند، اما همه آنها یک ویژگی مشترک دارند، یعنی سطح ساینده دیسکی شکل که ظاهر متمایزی به این دستگاه سنباده می‌بخشد.

سنباده گرد یا مستطیلی لرزان

سنباده گرد یا مستطیلی لرزان نیز نوع دیگری از سنباده برقی است که شکل کاغذ سنباده با توجه به دستگاه می‌تواند گرد یا مستطیلی باشد. این سنباده حالتی لرزان دارد و با حرکت دادن آن روی قطعه کار می‌توان سطح کار را پرداخت نمود. دستگاه سنباده لرزان نیز بسیار متنوع و همه‌کاره بوده و با اینکه قدرت ماشین سنباده تانکی را ندارند، اما قطعات چوبی را به خوبی پرداخت می‌کند. اگر از نجاران با تجربه بخواهید بین انواع ماشین سنباده فقط یکی را انتخاب کنند، قطعا انتخاب آنها ماشین سنباده لرزان خواهد بود. مزیت این دستگاه‌ها این است که هیچ خط و خشی از خود روی قطعه کار باقی نمی‌گذارند.

دستگاه سنباده پرداخت

برای پرداخت نهایی پروژه‌های چوبی و ایجاد سطوح صاف و صیقلی در آنها به دستگاه سنباده پرداخت نیاز دارید. سنباده‌زن تسمه‌ای، دیسکی یا لرزان نمی‌تواند این کار را به خوبی انجام دهند. پد سنباده این دستگاه‌ها به شکل مربع یا مستطیل است. همچنین ماشین سنباده پرداخت قابلیت استفاده به صورت حرکت برخط یا مدور را دارد.

برترین برندهای دستگاه سنباده

دستگاه‌های سنباده در انواع مدل‌ها و اشکال مختلف و در برندهای متنوعی تولید می‌شوند. قیمت دستگاه سنباده نیز با توجه به برند، نوع دستگاه، نوع کاربرد، راندمان و ... متفاوت است. ماشین سنباده یکی از دستگاه‌های ضروری در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی صنعت چوب بوده و انواع مدل‌های آن در برندهایی نظیر مس، کورال، کیو سی ام، ماکیتا، بوش، دامار و ... موجود هستند.

خرید آنلاین دستگاه سنباده

دستگاه سنباده یکی از ماشین آلات نجاری مهم است که در مراحل پایانی تولید محصولات چوبی از آن برای برداشتن بخش‌های ناهموار و صاف و نیز صاف و یکدست‌کردن سطوح استفاده می‌شود. خرید دستگاه سنباده مناسب با توجه به نوع نیاز واحدهای صنعتی امری ضروری است. برای خرید و فروش دستگاه‌های سنباده می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین و از طریق فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع و اقسام مدل‌های این دستگاه با برندهای متنوع موجود هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی و دقیق دستگاه، نوع برند، کاربرد مورد نظر و استعلام قیمت می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره گرفته و دستگاه سنباده مورد نظرتان را خریداری کنید.

قیمت دستگاه سنباده

در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع مدل‌‌های سنباده با برندهای متنوع موجود هستند. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی، مشخصات فنی دقیق دستگاه، نوع برند، کاربرد مورد نظر و استعلام قیمت دستگاه سنباده از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره گرفته و دستگاه سنباده مورد نظرتان را خریداری کنید. خرید دستگاه سنباده مناسب با در نظرگرفتن نوع نیاز واحدهای صنعتی امری ضروری است.

مشاهده بیشتر