X
X

دستگاه جلو برنده

مشبک لیست

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. جلوبرنده نجاری MAS مدل MV400
  اعلام قیمت و موجودی
 2. جلوبرنده نجاری MAS مدل MV886
  اعلام قیمت و موجودی
 3. جلوبرنده نجاری MAS مدل MV480
  اعلام قیمت و موجودی
 4. فیدر اره فلکه مس مدل MF8312
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه جلو برنده

فرز میزی، شیپر، اره میزی، گندگی، سندر و ... همگی از دستگاه‌های پرکاربرد صنایع چوب هستند و در عین حال کارکردن با آنها در صورت رعایت‌نکردن نکات ایمنی خطرات خاص خود را دارد. یکی از راهکارهای کاهش این خطرات و حفظ سلامت و ایمنی کارکنان استفاده از یک تغذیه‌کننده برقی است که با نام‌هایی نظیر فیدر یا جلوبرنده نجاری نیز شناخته می‌شود. تصمیم‌گیری در مورد سایز و توان مناسب این دستگاه، تعداد غلتک‌های مورد نیاز و ... کمی گیج‌کننده است و دقت و توجه زیادی را می‌طلبد؛ چراکه لازم است از دستگاه جلو برنده مناسب کارگاهتان استفاده کنید و در عین حال گوشه چشمی هم به لوازم جانبی مورد نیاز این دستگاه‌ها داشته باشید. دستگاه جلو برنده به‌صورت مجزا خریداری شده و در ماشین آلات مختلف برش نصب می‌شوند.

استفاده از فیدرهای برقی باعث می‌شود در ابزار و پروژه‌های نجاری پیشِ رویتان سطح متفاوتی از سهولت کاربرد و ایمنی را تجربه کنید و ازآنجایی‌که هدایت صدها قطعه چوبی به ماشین آلات مختلف به‌تنهایی و بدون کمک جلو برنده‌ی نجاری کاری دشوار و زمان‌بر بوده و موجب خستگی اپراتور می‌شود، می‌توان چنین نتیجه گرفت که کیفیت کار و متعاقبا کیفیت محصول نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اما وقتی از جلو برنده در کنار اره میزی، گندگی ، شیپر یا فرز میزی استفاده می‌کنید، درواقع بار زیادی را از دوشتان برمی‌دارید و می‌توانید با خیال راحت و ایمنی مناسب فقط بر کیفیت برش تمرکز کنید؛ چراکه با وجود این دستگاه‌ها تماس دستانتان با تیغه‌های برش به حداقل می‌رسد. قطعات کار با کمک جلو برنده و با فشار پایین به سمت تیغه دستگاه هدایت شده و سرعت حرکت چوب نسبت به مته یا تیغه ثابت خواهد بود. باوجود لاستیک‌های نایلونی فیدر، دیگر انگشتانتان با تیغه تماس پیدا نمی‌کنند و کار با ماشین آلات نجاری با ایمنی بالاتری انجام می‌شود. همچنین، سرعت تولید محصولات چوبی افزایش می‌یابد؛ چراکه سرعت جلو برنده با ماشین آلات برش هماهنگ بوده و دیگر از تغذیه‌ی دستی دستگاه خبری نیست.

جلو برنده‌ی نجاری به این صورت کار می‌کند که به صفحه میز دستگاه متصل شده و سپس در حین استفاده در محل کار روی محور می‌چرخد و در صورت عدم استفاده، در امتداد محور به عقب برمی‌گردد. فیدرها معمولا سه تا هشت غلتک نایلونی دارند که فشار کمی روی میز ایجاد کرده و چوب را به سمت تیغه یا مته‌ی دستگاه هدایت می‌کنند. همچنین می‌توان زاویه‌ی جلو برنده را با کمک بازو کمی نسبت به فنس دستگاه تغییر داد، در این حالت نیز فیدر قطعه کار را در حین ماشین‌کاری در محل مناسب نگه می‌دارد.

انواع دستگاه جلو برنده

دستگاه جلو برنده در دو نوع دستی و اتوماتیک به بازار عرضه می‌شود. در انواع فیدر دستی تمام تنظیمات مربوط به فیدر و قطعات با دست انجام شده و قطعه کار به سمت غلتک فیدر و تیغه هدایت می‌شود. جلوبرنده‌های اتوماتیک به تنظیمات دستی چندانی نیاز ندارند و فقط در ابتدای کار قطعات چوبی به دهانه دستگاه هدایت می‌شوند و تغذیه و خروج قطعات ماشین‌کاری‌شده کاملا به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

جلو برنده نجاری به‌روش دیگری نیز دسته‌بندی می‌شود. به‌این‌ترتیب که از فیدرهای برقی کوچک برای فرزهای میزی کوچک‌تر استفاده می‌شود؛ چراکه سبک‌وزن و ارزان‌قیمت هستند. این دستگاه‌ها دارای موتورهایی با قدرت 8/1 تا 4/1 اسب بخار و 3 غلتک هستند.  فیدرهای استاندارد معمولا 3 تا 4 غلتک دارند و با قدرت 4/1 یا 2/1 اسب بخار و سیم‌کشی استاندارد 120 ولت کار می‌کنند. این فیدرها برای فرزهای میزی بزرگ‌تر، شیپرها، اره‌های میزی و فرزهای بزرگ درب کابینت بهترین انتخاب هستند. در فیدرهای برقی صنعتی از سیم‌کشی 3 فاز استفاده شده و دارای بیش از 4 غلتک هستند.

برترین برندهای دستگاه جلو برنده

شرکت‌های سازنده‌ی دستگاه‌هایی نظیر گندگی، دستگاه برش چند تیغ، سندر و ... بخش‌هایی را در این دستگاه‌ها با نقش فیدر طراحی کرده‌اند. وظیفه دستگاه جلو برنده که دستگاهی افزودنی در این ماشین‌ها است، این است که قطعات چوبی را به سمت تیغه یا مته هدایت کند. برای خرید دستگاه جلوبرنده مطابق با نیازهای واحد صنعتی‌ و نوع ماشین برش مورد استفاده ابتدا باید با مطالعه در مورد برندها و مدل‌های مختلف دستگاه، همچنین با توجه به نیاز و بودجه مورد نظرتان تصمیم بگیرید. قیمت دستگاه جلو برنده نیز یکی از عوامل موثر در انتخاب این دستگاه نجاری است و همان‌طور که می‌دانید، برند و قابلیت دستگاه تاثیر به‌سزایی روی قیمت آن می‌گذارد. بنابراین با بهینه‌سازی تمام موارد فوق برای خرید دستگاه جلو برنده‌ی مناسب اقدام کنید. مدل‌های مختلف جلو برنده‌ی نجاری در فروشگاه اینترنتی سازوکار با برندهای مس و کومَتیک موجود بوده و بر حسب تعداد و ابعاد غلتک، قدرت موتور، سرعت رول تغذیه، حداقل طول قطعه کار و ... عملکرد متفاوتی دارند.

خرید آنلاین دستگاه جلو برنده

برای خرید یا فروش دستگاه جلو برنده می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی برای این کار اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار دستگاه‌های جلو برنده با برندهای معتبر و عملکرد متناسب با نیازتان موجود هستند. برای اطلاع از قیمت دستگاه جلو برنده به برچسب قیمت آن در فروشگاه اینترنتی سازوکار توجه کنید. در نهایت با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر دستگاه و برند منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه جلو برنده مورد نظرتان را خریداری کنید.