X
X

دستگاه میز برش

3 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

3 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه میز برش

دستگاه میز برش یا اره میزی یکی از ماشین آلات نجاری است و از تیغه اره گردبر در آن استفاده شده که بر روی محور اره نصب می‌شود و نیرو محرکه آن توسط یک موتور الکتریکی به‌طور مستقیم یا با تسمه یا چرخ دنده تامین می‌شود. برآمدگی تیغه از بالای میز مشخص بوده و برای برش چوب از آن استفاده می‌شود. در بیشتر دستگاه‌های مدرن می‌توان عمق برش را با بالا و پایین‌بردن تیغه تغییر داد، یعنی هر چقدر بیرون‌زدگی تیغه از میز بیشتر باشد، برش عمیق‌تری ایجاد می‌شود. تیغه و محور در مدل‌های قدیمی‌تر این دستگاه ثابت بودند و میز متحرک بود. زاویه برش این دستگاه با تنظیم زاویه تیغه کنترل می‌شود.

در میزهای برش قدیمی با تغییر زاویه میز، زاویه برش کنترل می‌شد. تیغه‌های دستگاه میز برش عملکردهای متفاوتی دارند و ازآنجایی‌که از این دستگاه برای برش‌ قطعات چوبی بلند استفاده می‌شود، کاربرد آن برای اهداف متعددی مناسب است. کاربرد این دستگاه برای انجام برش‌های طولی و عرضی الوار چوبی یا صفحات ام دی اف مناسب بوده و درصورتی‌که در کنار اره دستی یا اره فارسی بر از آن استفاده شود، قابلیت انجام کارهای مختلفی را دارد. برای مثال، اگر اره فارسی بُر برای برش‌های عرضی طراحی شده باشد، در این حالت می‌توان از یک تیغه اره برش طولی برای دستگاه میز برش استفاده کرد. تیغه‌های برش طولی سرعت تغذیه بالایی دارند و کاربرد آنها برای انجام برش‌های بلند و مستقیم و در امتداد الیاف چوب مفید است. همچنین از این تیغه‌ها در دستگاه میز برش برای تقسیم تخته‌های بلند به قطعات کوچک‌تر استفاده می‌شود.

از دستگاه میز برش علاوه بر چوب برای برش مواد چسبناک‌تر و متراکم‌تری نظیر تخته لایه، ورق فلز، پلاستیک و نئوپان نیز استفاده می‌شود. در این شرایط لازم است از یک تیغه اختصاصی برای اره میزی ‌تان استفاده کنید تا برش مواد سخت‌تر به‌راحتی انجام شود. دستگاه میز برش ابزار خطرناکی است؛ چراکه احتمال دارد دست اپراتور در حین برش مواد با تیغه‌های چرخان دستگاه درگیر شود. در سال‌های اخیر فناوری جدیدی ارائه شده که  خطر بروز آسیب‌های جدی ناشی از دستگاه‌های میز برش را به‌میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و در نتیجه، آسیب‌های ناشی از قطع عضو نیز به حداقل می‌رسد. سیستم ترمز خودکار یکی از ویژگی‌های جدیدی است که از سال 2005 به این دستگاه‌ها اضافه شده است. با کاربرد فناوری‌های مدرن جریان الکتریکی کمی به تیغه وارد شده و این جریان به‌طور مستمر کنترل می‌شود. اگر اره تغییری را در این جریان تشخیص دهد یا دست و بخش‌های دیگر بدن با تیغه درگیر شوند، سیستم ترمز خودکار فعال شده و یک بلوک ترمز آلومینیومی به تیغه فشار می‌آورد. سپس اره ظرف مدت پنج میلی‌ثانیه متوقف می‌شود و تکانه زاویه‌ای تیغه را به سمت میز جمع می‌کند. به‌این‌ترتیب اپراتور دچار نقص عضو یا آسیب جدی‌تری نمی‌شود.

انواع دستگاه میز برش

دستگاه میز برش در انواع کامپکت، بنچ تاپ، کارگاهی، حرفه‌ای، هیبریدی، کابینتی و دورکن تولید می‌شود. دستگاه‌های برش بنچ تاپ سبک‌وزن هستند و برای نصب روی میز یا سایر تکیه‌گاه‌ها و کارهای کم‌حجم‌تر طراحی شده‌اند. از این نوع اره بیشتر در کارگاه‌های کوچک یا کاربردهای خانگی استفاده می‌شود. اره‌های کارگاهی کمی بزرگ‌تر از مدل‌های بنچ تاپ هستند و معمولا در حین کار روی پایه تاشو یا ثابت قرار می‌گیرند. دستگاه‌های برش کامپکت بسیار بزرگتر از مدل‌های قابل حمل هستند و روی یک پایه ثابت قرار می‌گیرند. موتور آنها یوینورسال بوده، اما معمولا نیرو محرکه این دستگاه‌ها توسط تسمه‌های دندانه‌دار کوچک تامین می‌شود. دستگاه‌های برش حرفه‌ای اره‌های سنگین‌تر و بزرگتری هستند که معمولا با چرخ به پایه یا استند متصل می‌شوند. میز این دستگاه‌ها بزرگتر بوده و برای برش قطعات بزرگ چوبی از آنها استفاده می‌شود. دستگاه‌های برش کابینتی سنگین‌وزن و بزرگ هستند و از مقادیر زیادی چدن و استیل برای به‌حداقل‌رساندن لرزش و افزایش دقت در آنها استفاه شده است. این دستگاه‌ها موتورهای بزرگ و قدرتمندی دارند و برای کاربرد در واحدهای تولیدی بزرگ صنایع چوب مناسب هستند. دستگاه‌های هیبریدی رقیب اره‌های میزی حرفه‌ای و پیشرفته بوده و همزمان با دارابودن مزایای دستگاه‌های کابینتی، قیمت کمتری نسبت به اره‌های کابینتی سنتی دارند. دستگاه‌های برش مینی و میکرو دارای تیغه اره‌هایی به قطر کمتر از 100 میلی‌متر هستند. اره‌های دورکن نیز نوعی اره کابینتی بوده و برای برش پانل‌های بزرگ و محصولات ورقه‌ای نظیر ام دی اف از آنها استفاده می‌شود.

برترین برندهای دستگاه میز برش

برندهایی نظیر کرون، مس، بوش و محک این ماشین نجاری پرکاربرد را تولید می‌کنند. دستگاه‌های میز برش با برند مس در مدل‌های مختلف و با خدمات پس از فروش مناسب در فروشگاه اینترنتی سازوکار موجود هستند.

خرید آنلاین دستگاه میز برش

برای خرید دستگاه میز برش بسته به کاربرد مورد نظر، حجم واحد تولیدی و توان پرداختتان گزینه‌های متعددی پیش رو دارید. خرید و فروش دستگاه میز برش به روش‌های مراجعه حضوری یا جستجوی آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی انجام می‌شود. برچسب قیمت دستگاه میز برش در مدل‌های مختلف در فروشگاه اینترنتی سازوکار درج‌شده است. با توجه به نوع نیاز، مشخصات فنی، برند منتخب و قیمت مورد نظرتان از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه میز برش مناسب را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر