X
X

تستر کابل

ما نمی توانیم محصولات مطابق با انتخاب را پیدا کنیم.

تستر کابل/پریز/ باتری

تستر کابل یکی از ابزارهای برقی است که برای تایید اتصالات الکتریکی در کابل‌های سیگنال یا سایر مجموعه‌های سیمی کاربرد دارد. تسترهای کابل ساده، تسترهای اتصالی هستند که وجود یک مسیر رسانا بین دو انتهای کابل و سیم‌کشی مناسب کانکتورها را در کابل تایید می‌کنند. تسترهای کابل پیشرفته‌تر قادر به اندازه‌گیری ویژگی‌های انتقال سیگنال در کابل از قبیل مقاومت، میرایی سیگنال، نویز و تداخل هستند. تستر باتری یکی از ابزارهای برقی است که برای آزمایش وضعیت باتری الکتریکی از آن استفاده می‌شود. این ابزار ساده برای آزمایش شارژ واقعی موجود در سلول‌ها و/یا ولتاژ خروجی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین با کمک این ابزار، ارزیابی کامل‌تری از وضعیت باتری امکان‌پذیر می‌شود، یعنی می‌توان ظرفیت باتری برای ذخیره شارژ را بررسی کرده و نقص‌های احتمالی را که روی عملکرد و امنیت باتری تاثیر می‌گذارند، تشخیص داد. تستر پریز برق یا تستر سوکت ابزار کوچکی است که حاوی یک توپی سه شاخه و سه لامپ اندیکاتور بوده و جهت تشخیص سریع انواع پریزهای برق با سیم‌کشی نامناسب از آن استفاده می‌شود. تستر پریز ابزاری کوچک و سبک‌وزن است و به‌راحتی در جیب جا می‌شود. کار با این ابزار به آموزش چندانی نیاز ندارد و می‌تواند بعضی از مشکلات متداول سیم‌کشی را شناسایی کند، اما قادر به تشخیص انواع خطرناک دیگری از عیوب سیم‌کشی نیست.

انواع تستر کابل/پریز/ باتری

به طور کلی تستر کابل ساده ابزاری قابل حمل با باتری به همراه منبع جریان برق، یک یا چند اندیکاتور ولتاژ و احتمالا تنظیم‌کننده‌ی سوئیچینگ یا اسکن بوده تا چندین رسانا را به‌صورت متوالی بررسی کنند. همچنین در بعضی از انواع تستر کابل می‌توان یک میکروکنترلر و یک صفحه نمایش را مشاهده کرد که برای خودکارکردن فرآیند آزمون و نشان‌دادن نتایج کاربرد دارد. انواع تسترهای کابل پیشرفته‌تر یعنی تسترهای سیگنال قادر به اندازه‌گیری ویژگی‌های کابل با توجه به انتقال سیگنال هستند. این تسترها شامل مقاومت DC کابل بوده و میرایی یک سیگنال در یک یا چند فرکانس را اندازه‌گیری کرده و حتی قادر به اندازه‌گیری جداسازی و کراس‌تاک در کابل‌های چند جفتی هستند. تستر کابل نوری نیز حاوی یک منبع نور مرئی و یک کانکتور سازگار با نصب کابل نوری است. در این تسترها از یک منبع نور مرئی استفاده می‌شود تا بتوان تشخیص را با مشاهده انجام داد. تسترهای کابل نوریِ پیشرفته‌تر قادر به تایید میرایی سیگنال کابل نوری و کانکتورها هستند.

ساده‌ترین نوع تستر باتری یک آمپرسنج DC است که میزان شارژ باتری را نشان می دهد. درصورتی‌که ولتاژ اسمی ولت‌سنج DC مشخص باشد می‌توان از آن برای برآورد میزان شارژ باتری استفاده کرد. افزون‌براین، انواع مختلفی از تستر باتری یکپارچه در بازار موجود هستند که در هریک از آنها با توجه به نوع باتری از یک روش آزمایش در شرایط خاص استفاده می‌شود. برای مثال از آزمون "421" برای باتری‌های سرب- اسید در خودرو استفاه می‌شود. اصل مشترک تمامی آنها این واقعیت تجربی است که پس از اعمال جریانی معین به باتری در زمانی معین (برحسب ثانیه)، ولتاژ خروجی حاصل وضعیت کلی باتری را نشان می‌دهد و با ولتاژ خروجی باتری سالم قابل مقایسه است. تستر باتری الکترونیکی، تستر باتری داخلی، تستر باتری یونیورسال و تستر باتری خودرو چند نمونه از متداول‌ترین انواع تستر باتری موجود در بازار هستند. ابزارهای تستر پریز برق با یک بار اتصال چند آزمون را انجام می‌دهد و خود این آزمون‌ها نیز در دو نوع طبقه‌بندی می‌شوند: آزمون‌های بررسی قطع یا وصل بودن برق در پریز و آزمون‌های تعیین ایمنی سیم‌کشی پریز. همچنین انواع تسترهای باتری با توجه به ویژگی‌هایی نظیر وجود نمایشگر وضعیت، نمایشگر شارژ باتری، سیگنال هشدار جان، محدوده فرکانس و ... با همدیگر متفاوت هستند.

برترین برندهای تستر کابل/پریز/ باتری

درصورتی‌که قصد خرید تستر کابل/پریز/ باتری را دارید، بهتر است ابتدا به برندها و مدل‌های این ابزار در بازار نگاهی بیندازید و سپس با توجه به نوع ابزار و کاربرد مورد نیازتان انتخاب بهینه‌ای داشته باشید. تستر کابل/پریز/ باتری در برندها و مدل‌های مختلفی در بازار ایران موجود است. در این زمینه می‌توان برندهایی نظیر وارتا، بنتک، هابوتست، یونی تی، پروسکیت، کاوین آرنوکس، لیزرلاینر و ... را نام برد. قیمت تستر کابل/پریز/ باتری نیز با توجه به نوع، کاربرد و برند آنها در مدل‌های مختلف متفاوت است.

خرید آنلاین تستر کابل/پریز/ باتری

تستر کابل/پریز/ باتری از مهم‌ترین ابزارهای اندازه‌گیری هستند و از آنها برای بررسی و اندازه‌گیری اتصالات کابل و پریز و همچنین ارزیابی وضعیت باتری‌ها استفاده می‌شود. برای خرید تستر کابل/پریز/ باتری با مراجعه حضوری به فروشگاه‌های ابزارفروشی و الکتریکی یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. انواع تستر کابل/پریز/ باتری در فروشگاه اینترنتی سازوکار و با برند معتبر و عملکرد قابل قبول موجود هستند. با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش تستر کابل/پریز/ باتری استفاده کرده و ابزار مورد نظرتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر