X
X

دستگاه پرس اتصال چوب

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. پرس فینگر جوینت MAS مدل MH1540J
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه پرس اتصال چوب

دستگاه پرس اتصال چوب یا پرس فینگر جوینت یکی از ماشین آلات نجاری است که از آن در مراحل پایانی فرآیند ساخت اتصال انگشتی قطعات چوبی استفاده می‌شود. اتصال انگشتی یا اتصال شانه‌ای یکی از مهم‌ترین اتصالات نجاری است که با برش مجموعه‌ای از پروفیل‌های مکمل و به‌هم‌پیوسته در دو قطعه چوب انجام شده و سپس برای محکم‌شدن این اتصال از چسب استفاده می‌شود. کاربرد این اتصال پایدارترین روش برای ایجاد اتصالات طولی بین دو قطعه چوب ماسیو یا کامپوزیت‌های چوبی است. سطح مقطع محل اتصال شبیه قفل‌شدن انگشتان بین دو دست بوده و به همین دلیل به آن اتصال انگشتی می‌گویند. در این نوع اتصال، سطح چسباندن افزایش می‌یابد و در نتیجه پیوند قوی‌تر و مستحکم‌تری نسبت به اتصال لب به لب ایجاد می‌شود. دو قطعه مورد استفاده در ساخت اتصال انگشتی درواقع پروفیل‌های یکسانی هستند. از این اتصال برای ساخت سازه‌های چوبی بسیار بلند یا جداکردن گره‌ها و ترک‌هایی که موجب کاهش استحکام چوب می‌شوند، استفاده می‌شود و قطعات کوتاه چوب با استفاده از اتصالات انگشتی به قطعات بلندتری تبدیل می‌شوند. چنین اتصالاتی به‌ندرت به روش‌های دستی انجام می‌شوند، چراکه این کار زمان‌بر بوده و احتمال خطای بالایی دارد.

 برای ایجاد اتصالات انگشتی از ماشین‌ابزاری مانند فرز انگشتی یا دستگاه‌های جوینتر استفاده می‌شود. از اتصال انگشتی برای ساخت قرنیز، قالب‌گیری یا لبه‌بری و همچنین در ساخت تخته کفپوش و درب استفاده می‌شود. بعد از ایجاد اتصال انگشتی در قطعات چوبی توسط دستگاه جوینتر می‌توان فرآیند اتصال این قطعات را با کمک چسب و دستگاه پرس اتصال چوب پنوماتیک یا هیدرولیک تکمیل کرد. این دستگاه‌ها برای حصول اطمینان از عملکرد کارآمد و پایدار از کنترل الکتریکی بهره می‌برند. همچنین، مطابق با ابعاد چوب و سطوح مختلف رطوبت و سختی چوب قابل تنظیم هستند. فرآیند تولید فشرده و کارآمد و بازخوردهای متعدد سنسورها، پایداری عملکرد دستگاه را تضمین می‌کند. طراحی مناسب سیستم جمع‌آوری گردوغبار در این دستگاه‌ها انتشار خاک اره را به حداقل می‌رساند. همچنین، دستگاه‌های پرس اتصال چوب در سطوح مختلف اتوماسیون یعنی به‌صورت دستگاه‌های دستی تا کاملا اتوماتیک قابل سفارش هستند. از انواع چسب در پمپ چسب این دستگاه‌ها استفاده می‌شود. معمولا کاربرد دستگاه پرس اتصال چوب به همراه دستگاه جوینتر در کارخانه‌های بزرگ صنایع چوب مناسب است.

انواع دستگاه پرس اتصال چوب

از انواع دستگاه پرس اتصال چوب در کاربردهای متنوعی استفاده می شود. میزان فشار و زمان پرس قابل تنظیم بوده و فرآیند باز و بسته‌شدن پرس، ایجاد فشار و ثابت نگه‌داشتن آن و جداشدن قطعات کار در انواع دستگاه‌های اتوماتیک پرس به‌راحتی انجام می‌شود. طراحی باکس نیز شامل موتور اصلی، کنترل‌گر برق و سیستم فشار هیدرولیک بوده، همچنین طراحی ابعاد دستگاه موجب استفاده بهینه از فضای کارگاهی شده و قابلیت نصب آسانی دارد. انواع دستگاه پرس فینگر جوینت بر حسب قطر تیغه، قدرت موتور اصلی، حداکثر طول و عرض کارگیر، بیشترین فشار ورودی، ابعاد میز و وزن و ابعاد دستگاه متفاوت هستند. برای خرید دستگاه پرس اتصال چوب با توجه به برند دستگاه، خدمات پس از فروش، نوع نیاز و بودجه مورد نظرتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

برترین برندهای دستگاه پرس اتصال چوب

برندهایی مانند گوین، های وینستر، مس در مدل‌هایی نظیر MH1540J و HMB1560AT دستگاه‌های پرس فینگر جوینت را با قابلیت‌ها و درجه اتوماسیون متفاوت تولید می‌کنند. قیمت دستگاه پرس اتصال چوب در برندهای مختلف متغیر است. بنابراین با توجه به بودجه مورد نظر و استعلام قیمت این دستگاه‌ها برای خرید آنها اقدام کنید.

خرید آنلاین دستگاه پرس اتصال چوب

دستگاه‌های پرس اتصال چوب با توجه به درجه اتوماسیون، قدرت موتور و ظرفیت ماشین با همدیگر متفاوت هستند. برای خرید دستگاه پرس اتصال چوب با مطالعه مشخصات فنی آن در برندها و مدل‌های مختلف و نیز حجم کار، انتظارتان از دستگاه و بودجه‌ قابل پرداخت تصمیم‌گیری کنید. اگر قصد خرید یا فروش دستگاه پرس اتصال چوب را دارید، می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی برای این کار اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار دستگاه‌های پرس فینگر جوینت با برند معتبر و عملکرد متناسب با نیازتان موجود هستند. برای اطلاع از قیمت به برچسب قیمت دستگاه‌ پرس اتصال چوب در فروشگاه اینترنتی سازوکار توجه کنید. در نهایت با درنظرگرفتن نوع نیاز، مشخصات هر دستگاه، برند منتخب و حجم کار واحد صنعتی خود می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره برده و دستگاه پرس اتصال چوب مورد نظرتان را خریداری کنید.