X
X

دستگاه جوینتر

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه جوینتر

دستگاه جوینتر یا دستگاه اتصال‌ یکی از ماشین آلات تخصصی نجاری است. درواقع دستگاه‌های جوینتر، اره میزی و رنده سه ماشین اتصال ضروری در کارگاه‌های نجاری و صنعت چوب هستند. از دستگاه جوینتر برای صاف و همسطح‌سازی و گونیاکردن لبه‌های تخته‌های چوبی استفاده می‌شود. این دستگاه عیوب و نواقصی مانند بخش‌های تاب‌برداشته یا فنجانی‌شده‌ی قطعات چوبی را برطرف کرده و لبه‌های تخته‌های چوبی را در پروژه‌های کابینت‌سازی یا تولید مبلمان برای چسباندن و اتصال انگشتی آماده می‌کند. بیشتر عملیات نجاری را می‌توان به روش مکانیکی یا دستی انجام داد. دستگاه جوینتر نیز نسخه مکانیکیِ ابزاری دستی به نام رنده‌ی جوینتر است. این دستگاه دارای دو میز ورودی و خروجی است که دقیقا به موازات همدیگر قرار گرفته‌اند. یک تیغه چرخان بین این دو میز تنظیم شده است.

سطح ناهموار و زبر الوار روی این تیغه تراشیده و صاف می‌شود. میز خروجی جوینتر کمی بالاتر از میز ورودی تغذیه قرار می‌گیرد تا عمق برش تنظیم شود. با کمک یک صفحه مرجع صاف می‌توانید لبه‌های قطعه کار را نیز به شکل قائم برش بزنید. برای انجام این کار سمت صاف الوار را روبروی فنس و لبه‌های آن را روی کاترهد قرار دهید. با تکرار این روند در طرف دیگر قطعه کار، لبه‌های مربعی و صافی ایجاد می‌شوند. مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش خرید الوار، استفاده از الوار با سطوحی زبر و خشن است، به این معنی که باید خودتان سطح الوار را رنده و صاف کنید. اینجا است که دستگاه جوینتر به کمکتان می‌آید و الوار را به فرآورده دلخواهتان تبدیل می‌کند.

از اتصالات انگشتی برای اتصال قطعات کوتاه چوبی به یکدیگر و تشکیل واحدهایی با طول بیشتر استفاده می‌شود. این نوع اتصال از چندین گوه مشبک یا «انگشت» چوبی در دو قطعه مجاور تشکیل شده و نهایتا این قطعات با چسب در کنار همدیگر حفظ می‌شود. کاربرد اتصال انگشتی پایدارترین روش برای اتصال طولی چوب بوده و اگر به این فناوری نیاز دارید، انتخابی بهتر از ماشین جوینتر برای این کار وجود ندارد. از ماشین فینگر جوینت یا جوینتر برای ایجاد شیارهای انگشتی روی چوب استفاده می‌شود و می‌توان این اتصالات را در مرحله بعد با چسب و پرس پنوماتیک ترکیب کرد. فناوری اتصال انگشتی در این ماشین آلات بر حداکثر دقت متمرکز بوده و با حداقل ابعاد، تلفات چوبی و هزینه‌های عملیاتی نتیجه‌ی مطلوبی حاصل می‌شود.

سیستم‌های موجود در دستگاه جوینتر کاربرپسند هستند و کار پردازش و ارتقای ضایعات چوبی را با ایجاد اتصال انگشتی برای شما سودآور و آسان می‌کنند. از این ماشین در واحدهای تولیدی بزرگ صنایع چوب استفاده می‌شود. در دستگاه جوینتر یا فینگر جوینت از کاترهایی با نوک کاربید در دو طرف تیغه برای ایجاد شیارهای انگشتی در دو طرف بلوک چوبی استفاده می‌شود. می‌توان بلوک‌های چوبی را به‌روش پنوماتیک یا هیدرولیک با گیره بست و سپس آنها را مطابق با نیاز ماشین‌کاری کرد. دستگاه‌های جوینتر اتصالات انگشتی بسیار ایمن و قابل اعتماد هستند و کیفیت تولید و کیفیت محصول را افزایش می‌دهند.

انواع دستگاه جوینتر

انواع دستگاه جوینتر اتصالات انگشتی به‌صورت دستی، پنوماتیک و هیدرولیک در بازار موجود بوده و با توجه به درجه اتوماسیون، قدرت موتور و ظرفیت ماشین با همدیگر متفاوت هستند. اتوماسیون دستگاه‌ها در بستن و تغذیه قطعه‌ی کار، حذف کارِ دستی و فشاردادن و بستن نوار اتصال انگشتی بسیار موثر است. در دستگاه‌های جوینتر نیمه اتوماتیک تنظیمات دستگاه توسط اوپراتور انجام می‌شود، ولی در مدل‌های اتوماتیک همه مراحل به‌صورت خودکار انجام می‌شود. تمام موارد فوق با توجه به نیاز مشتری برای اندازه، شکل و طول محصول قابل تنظیم هستند.

برترین برندهای دستگاه جوینتر

دستگاه جوینتر در بازار ایران با برندهایی نظیر مس و کیو سی ام در مدل‌های مختلف عرضه می‌شود. مشخصات و کاربرد هر دستگاه در مواردی نظیر عرض و ضخامت کارگیر، قدرت موتور اصلی و موتور اسپیندل، سرعت حرکت موتور اصلی و ظرفیت ایجاد اتصال در مدل‌های مختلف این ماشین متفاوت است.

خرید آنلاین دستگاه جوینتر

برای خرید دستگاه جوینتر با مطالعه مشخصات فنی آن در برندها و مدل‌های مختلف و نیز حجم کار، انتظارتان از دستگاه و بودجه مورد نظر انتخاب بهینه‌ای داشته باشید. اگر قصد خرید یا فروش دستگاه جوینتر اتصالات انگشتی را دارید، می‌توانید با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی برای این کار اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار دستگاه‌های جوینتر با برند معتبر و عملکرد متناسب با نیازتان موجود هستند. برای اطلاع از قیمت به برچسب قیمت دستگاه‌های جوینتر موجود در فروشگاه اینترنتی سازوکار توجه کنید. در نهایت با درنظرگرفتن نوع نیاز، مشخصات هر دستگاه، برند منتخب و حجم کار واحد صنعتی خود می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه جوینتر مورد نظرتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر