X
X

پایه دریل

مشبک لیست

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. پایه دریل نمونه بردار 180 میلی متری بوش مدل GCR 180
    اعلام قیمت و موجودی
  2. پایه دریل نمونه بردار 350 میلی متری بوش مدل GCR 350
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

پایه دریل

پایه دریل نوعی ابزار تثبیت‌کننده بوده و هدف از طراحی و کاربرد آن ثابت‌نگه‌داشتن دستگاه‌های دوار الکتریکی در موقعیت مناسب است. نحوه کار با این ابزار به این صورت است که دریل در پایه قرار می‌گیرد و برای کاربرد در موقعیت مورد نظر قفل می‌شود. وجود اهرم‌های دستی یا چرخ‌های دوار در پایه دریل این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا به‌روشی دستی مته‌ی دریل دوار و تثبیت‌شده را مستقیما وارد سطح ماده مورد نظر کند. زمانی‌که مته سوراخ را به عمق کافی حفر کرد، مستقیما از سوراخ بیرون کشیده می‌شود. ایجاد سوراخ‌های عمودی و یکنواخت با استفاده از پایه دریل مناسبی که ابزار دریل را در موقعیت مورد نظر فیکس می‌کند، به‌مراتب آسان‌تر می‌شود. بیشتر پایه‌های دریل دارای براکت‌های قابل تنظیم برای نصب ابزارهای دوار در اندازه‌های مختلف هستند. اتصال‌دهنده‌های پیچ یا بولت روی براکت نصب پایه‌ی دریل باز می‌شوند تا بدنه دریل بتواند در آن قرار بگیرد. در مورد دریل‌های سنگین‌تر ممکن است لازم باشد که پایه به میز کار پیچ‌شده یا بسته شود تا ابزاری که روی پایه نصب شده است، واژگون نشود. معمولا مواد روی پلتفرم سوراخ‌دار استند دریل قرار می‌گیرند تا بتوان آنها را بدون آسیب‌زدن به محل کار سوراخ‌کاری کرد.

گاهی‌اوقات لازم است پایه‌های دریل را روغن‌کاری کنید تا بتوانند با حرکات نرم و روان حول محور ابزار به سمت بالا و پایین خم شوند. دندانه‌های ستون مرکزی شبیه پله‌های نردبام هستند و برای بالابردن دریلِ نصب‌شده روی پایه تعبیه شده‌اند. ذرات گردوغباری که در چرخ‌دنده‌ها گیر می‌کنند می‌توانند کارکرد پایه دریل را تحت تاثیر قرار دهند و مشکل‌ساز شوند. می‌توان با کاربرد پوشش سبکی از گریس در بخش دندانه‌دار ستون اصلیِ این ابزار  به روان‌ترشدن کار با آن کمک کرد. برای توزیع بهتر گریس می‌توانید پایه دریل را چندبار تا انتها به سمت بالا و پایین بچرخانید. با تعویض مته‌های دریلِ نصب‌شده روی پایه می‌توان این ابزار را به فرز یا رنده تبدیل کرد؛ چراکه مته‌های جایگزین برای این کار در اشکال و الگوهای متنوعی موجود هستند. اگر دریل را به‌روشی درست و اصولی روی پایه نصب کنید، این امکان برایتان فراهم می‌شود که عملیات ماشین‌کاری و سوراخ‌کاری قطعات مختلف را بدون دخالت دست انجام دهید. می‌توانید سطوح سخت را با دست از زیر مته‌ی نصب‌شده عبور دهید تا الگوهای طراحی شیاردار و اریب را روی قطعه کار ایجاد کنید. فقط حواستان باشد که مته‌های مخصوص رنده یا فرز را بیش از حد به سمت قطعات کار فشار ندهید؛ چراکه احتمال دارد پایه را با این کار واژگون کنید. با کاربرد مناسب و اصولی پایه دریل خستگی و صدمات جدی کاهش می‌یابد؛ چراکه معمولا در حالت عادی تحمل وزن دریل برقی با دست پس از چند دقیقه استفاده دشوار می‌شود. همچنین، دریل برقی گرم می‌شود و نگه‌داشتن ابزاری که داغ شده، بدون استفاده از دستکش دشوار است. کاربرد پایه‌های دریل باعث می‌شود دست کاربر آزاد شود و بتواند ابزارهای دیگری را بگیرد و کارهای دیگری انجام دهد.

انواع پایه دریل

پایه دریل در انوع مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می‌شود. در این زمینه می‌توان پایه‌های اهرمی، دنده‌ای، چندکاره، نمونه بردار و قابل حمل را نام برد. پایه‌های دریل میکسینگ و مغزی الماسه برای کاربرد در دریل‌های مغزی الماسه و مخلوط‌کن‌های برقی طراحی شده‌اند، اما متداول‌ترین انواع این پایه‌ها برای نصب دریل‌های برقی سیم‌دار طراحی شده و یک حلقه استاندارد 43 میلی‌متری دارد. می‌توان دریل را با برداشتن دسته کمکی در پایه با موقعیت مناسبی تثبیت کرد و به‌این‌ترتیب این ابزار مانند دریل ستونی قادر به حفر سوراخ‌های عمودی و مستقیم بوده و می‌توان از مته فورستنر نیز در آن استفاده کرد. همچنین بیشتر انواع پایه دریل برای نصب روی میز کار طراحی شده‌اند، اما بعضی از آنها قابل حمل بوده و در سطوح عمودی مانند دیوارها نیز قابل استفاده هستند.

برترین برندهای پایه دریل

برندهای مختلفی در حوزه تولید، عرضه و فروش انواع پایه دریل فعال هستند و این ابزارها را در مدل‌های مختلفی تولید می‌کنند. وزن ابزار، قطر و عمق سوراخکاری، جنس بدنه و سایر مشخصات فنی این ابزارها با همدیگر متفاوت است. برندهایی نظیر بوش، ای جی پی، محک، درمل، میلواکی، گریتک و ... انواع پایه دریل را تولید می‌کنند. برای خرید این ابزار در انواع، برندها و مدل‌های مختلف می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سازوکار مراجعه کنید و برحسب کاربرد مورد نظرتان و قیمت پایه دریل، انتخاب مناسبی داشته باشید.

خرید پایه دریل

پایه‌های دریل از ابزاهای نگهدارنده هستند و برای تثبیت دریل در موقعیت‌های ساکن از آنها استفاده می‌شود. درصورت استفاده از آنها کارتان آسان‌تر شده و عملیات سوراخ‌کاری و برش‌های عمودی را به‌راحتی می‌توانید انجام دهید. برای خرید پایه دریل می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه‌های ابزارفروشی خاص یا با جستجوی آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی برای این کار اقدام کنید. انواع پایه دریل در فروشگاه اینترنتی سازوکار با برندهای معتبر موجود بوده و می‌توانید با توجه به مشخصات فنی هر ابزار و مشاوره تخصصی کارشناسان فروش پایه دریل برای خرید آنها اقدام کنید.