X
X

ردیاب

مشبک لیست

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. ردیاب حرفه‌ای 120 میلی‌متر بوش مدل D-tect 120
  اعلام قیمت و موجودی
 2. ردیاب فلز و غیر فلز بوش مدل GMS 120
  اعلام قیمت و موجودی
 3. ردیاب 70 میلی‌متر بوش مدل Truvo
  اعلام قیمت و موجودی
 4. ردیاب حرفه‌ای 150 میلی‌متر بوش مدل D-Tect 150
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

ردیاب

ردیاب یکی از ابزارهای اندازه گیری و کنترل توان و انرژی بوده و با نام آنالایزر نیز شناخته می‌شود. این ابزار اندازه گیری از فرستنده و گیرنده سیگنال تشکیل شده و می‌تواند سیگنال‌های ارتعاشی را پردازش کند. حسگر این ابزار هنگام ارتعاش در دستگاه، سیگنال ولتاژ را تولید می‌کند و این سیگنال از طریق کابل به ردیاب منتقل می‌شود. ردیاب قادر به پردازش سیگنال ولتاژ بوده و مقادیر ارتعاش را نیز نمایش می‌دهد، همچنین پارامترهای دیگری مانند شتاب و سرعت را نیز اندازه‌گیری می‌کند. ردیاب می‌تواند لرزش را با دقت بالا ثبت کند. به‌علاوه از این ابزار برای ردیابی کابل در داخل دیوارها و زیرزمین‌ها، کنترل و تشخیص مشکل در بلبرینگ‌ها، ماشین‌ها، موتورها و غیره استفاده می‌شود. از ردیاب در مشاغل مربوط به مهندسی عمران و برای اندازه‌گیری ارتعاش سازه‌هایی نظیر ساختمان‌ها، جاده‌ها و پل‌ها، خطوط راه آهن، معادن، فرودگاه‌ها و سایر بخش‌های صنعتی استفاده می‌شود. افزون‌براین، ساختمان‌ها تحت تاثیر عوامل طبیعی و محیطی از قبیل باد، شرایط آب و هوایی، زلزله به‌خاطر بخش‌ها و اجزای داخلی مانند آسانسور، تهویه و سیستم‌های HVAC دچار لرزش می‌شوند. بنابراین آزمون ارتعاش به شناسایی مناطق ساختمانی‌ای کمک می‌کند که به‌خاطر ارتعاش در معرض خطر هستند. همچنین از این ابزار برای اندازه‌گیری ارتعاش بدن انسان و نیز پارامترهای دیگری مانند شتاب ارتعاش، سرعت ارتعاش و جابجایی ارتعاش استفاده می‌شود. آنالیز موتور و بادامک، بررسی بلبرینگ، حرکت و درگیری دنده‌ها، فن‌ها، پمپ‌ها، مانیتورینگ توربین‌ها، کمپرسورها، نوار نقاله، بررسی شوک و نوسانات دستگاه‌ها، مکان‌یابی دقیق کابل‌های رسانای جریان و ولتاژ، مطالعات تطبیقی در مورد ماشین‌آلات، ابزارهای دستی برقی و تجهیزات حمل‌ونقل و ... از دیگر موارد کاربرد ردیاب هستند.

انواع ردیاب

ردیاب در انواع پرتابل و دستی تولید و به بازار عرضه می‌شود. کاربرد این ابزار آسان بوده و به آموزش چندانی نیاز ندارد. ردیاب پرتابل سبک‌وزن بوده و کار با آن آسان است. همچنین مقادیر کلی ارتعاش را در واحدهای جابه‌جایی، سرعت و شتاب نشان می‌دهد. صفحه نمایش آن دارای نور پس‌زمینه است که به اندازه‌گیری کمیت‌ها در بخش‌های تاریک نیز کمک می‌کند. این ابزار معمولا دارای گزینه خاموش/روشن خودکار بوده و اندازه‌گیری واقعی RMS را نشان می‌دهد. همچنین کاربرد آن در ماشین‌آلات برای نظارت و کنترل ارتعاش ناشی از عدم تعادل، ناهماهنگی، آسیب‌دیدگی دنده، شکستگی بلبرینگ و ... مناسب است. کاربرد ردیاب دستی نیز ساده بوده و به آموزش چندانی نیاز ندارد. این نوع ردیاب به‌راحتی سطوح ارتعاش بلبرینگ‌ها، چرخ‌دنده‌ها و اسپیندل‌ها را اندازه‌گیری کرده و تعمیر و نگهداری دقیق‌تر این قطعات را امکان‌پذیر می‌کنند. معمولا این ابزار همراه با شتاب‌سنج صنعتی، کابل، آهنربا و هدفون برای کنترل صوتی بهتر در بازار عرضه می‌شود. همچنین این ابزار حاوی یک موتور پرتابل، سبک‌وزن و شارژی بوده و عمدتا برای اندازه‌گیری دقت فن‌ها، موتورها، پمپ‌ها و تایید ولتاژ بایاس dc شتاب‌سنج برای عیب‌یابی حسگرها و کابل‌های نصب‌شده از آن استفاده می‌شود. همچنین انواع این ابزار برحسب ویژگی‌هایی نظیر وزن و ابعاد ابزار، منبع تغذیه، مواد قابل ردیابی، حداکثر عمق ردیابی و ... متفاوت هستند.

برترین برندهای ردیاب

درصورتی‌که قصد خرید ردیاب مناسب را دارید، لازم است ابتدا در مورد برندهای موجود در بازار و مشخصات فنی آنها تحقیق کنید و سپس با توجه به نوع کاربرد مورد نظرتان انتخاب مناسبی داشته باشید. انواع ردیاب در برندهای بوش، لیزرلاینر، برننشتول، وینتکت، مستک و ... در بازار ایران موجود بوده، همچنین قیمت ردیاب با توجه به برند و نوع کاربری مورد نظر در مدل‌های مختلف این ابزار متفاوت است.

خرید آنلاین ردیاب

ردیاب یکی از ابزارهای اندازه‌گیری مهم صنعتی در سیستم‌های تست توان الکتریکی بوده و با کمک این ابزار می توانید با ارائه نتایج دقیق، تست و اندازه‌گیری مقادیر ارتعاش را به‌راحتی انجام دهید. برای خرید ردیاب و انتخاب گزینه مناسب می‌توانید به‌صورت مراجعه حضوری یا سفارش آنلاین در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. انواع ردیاب در فروشگاه اینترنتی سازوکار با برندهای معتبر موجود بوده و می‌توانید با توجه به مشخصات فنی هر ابزار و مشاوره تخصصی کارشناسان فروش ردیاب برای خرید این ابزار اقدام کنید.

مشاهده بیشتر