X
X

دستگاه سی ان سی

مشبک لیست

20 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. دستگاه سی ان سی KDT مدل KN 2408
  اعلام قیمت و موجودی
 2. دستگاه سی ان سی KDT مدل KN 2312 HE
  اعلام قیمت و موجودی
 3. دستگاه سی ان سی KDT مدل KN 2612
  اعلام قیمت و موجودی
 4. دستگاه سی ان سی KDT مدل KN 3408D
  اعلام قیمت و موجودی
 5. دستگاه سی ان سی UNITECH مدل RichAuto
  اعلام قیمت و موجودی
 6. دستگاه سی ان سی BIESSE مدل ROVER K
  اعلام قیمت و موجودی
 7. دستگاه سی ان سی KDT مدل KN-1325
  اعلام قیمت و موجودی
 8. سی ان سی UNITECH مدل 1325A
  اعلام قیمت و موجودی
 9. سی ان سی UNITECH مدل 1325B
  اعلام قیمت و موجودی
 10. دستگاه سی ان سی EXCITECH مدل EX 1836C
  اعلام قیمت و موجودی
 11. سی ان سی سوراخکاری KDT مدل KD-612KH
  اعلام قیمت و موجودی
 12. سی ان سی UNITECH مدل 1836C
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

20 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه سی ان سی

اتوماسیون کنترل‌ شده کامپیوتری در فناوری تولید نقش به‌ سزایی دارد. در صنعت چوب نیز دستگاه های سی ان سی یا کنترل عددی کامپیوتری کاربرد گسترده‌‌ای دارند.

در این دستگاه‌ ها از کامپیوتر داخلی برای انجام تمام عملکردهای کنترلی در اجرای فرآیندهای ماشین‌کاری استفاده می‌شود. مراکز ماشین‌کاری پیچیده و یکپارچه سی ان سی مراحل مختلف ماشین‌کاری را روی قطعه کاری که با یک گیره محکم شده، اجرا می‌کنند. لایه‌برداری، اره‌کشی، فرزکاری، سوراخ‌کاری، سنباده‌زنی و چسباندن فرآیندهایی هستند که با کمک حرکات برنامه‌ریزی شده‌ی ابزار روی چوب انجام می‌شوند.

بخش‌های کنترل معمولی دستگاه‌ ها مانند پدال‌های دست و پا یا چرخ‌ های دستی حذف می‌شوند و به جای آنها حرکات کنترلی با کیبورد کامپیوتر یا کلیک ماوس انجام می‌شود. فعالیت‌ها و عملکردها نیز با مانیتور نظارت می‌شود. به طور کلی ماشین‌های سی ان سی چوب از چهار بخش تشکیل می‌شوند. این بخش‌ها عبارتند از قاب ماشین، فیکسچر خلاء با محفظه‌ی مکش، بستر و واحد ماشین‌کاری.

فناوری سی ان سی  ارتباط نزدیکی با بخش طراحی- مهندسی دارد و می‌توان از نرم‌افزار CAD برای ارائه و اجرای مستقیم برنامه‌ها برای دستگاه‌ های سی ان سی استفاده کرد. ماشین‌های سی ان سی به‌خاطر کاربردهای متنوع در عملیات فرآوری چوب و در صنعت و کارگاه‌های کوچک با اقبال خوبی مواجه شده‌اند. شرکت‌های زیادی برای تامین تقاضای بازار و به‌دلیل فشار هزینه‌ها در حال ارتقا به ماشین‌های سی ان سی هستند.

دستگاه‌ های سی ان سی بیشتر در مواقعی کاربرد دارند که گونه‌ های مختلف چوبی و در ترکیب با مواد دیگر نظیر پلاستیک یا فلزات غیر آهنی ماشین‌ کاری می‌شوند. این دستگاه‌ها چوب ماسیو یا فرآورده‌های آن از قبیل تخته لایه، نئوپان یا پانل‌های ام دی اف را به‌ صورت اتوماتیک و در مجموعه‌های تولید، اره‌ کشی، ماشین‌ کاری یا سنباده‌ زنی می‌کنند. به‌ این‌ ترتیب از دستگاه‌های سی ان سی در ساخت اجزای ساختمانی نظیر درها، پنجره‌ها و غیره، فرآوری چوب ماسیوِ مورد استفاده در مبلمان و طراحی داخلی و نیز ماشین‌کاری پانل‌ها استفاده می‌شود. همچنین کاربرد ماشین آلات نجاری فرآوری چوب سی ان سی نتایج اقتصادی و بسیار رضایت‌بخشی برای تولید سازهای موسیقی دارد.

انواع دستگاه سی ان سی

دستگاه‌ های سی ان سی انواع مختلفی دارند. در این زمینه می‌توان به دستگاه‌های سی ان سی برش سنگ، چوب، فلز، چرم، پارچه، ماشین‌های سی ان سی حکاکی و منبت‌ کاری و ... اشاره کرد.

دستگاه سی ان سی کاربردهای مختلفی در صنعت چب دارد. از این دستگاه‌ ها برای تراشه‌ برداری و حفر سوراخ‌ های استوانه‌ای در قطعه کار یا به طور کلی‌تر، برای ایجاد یا عریض‌کردن سوراخ استفاده می‌شود.

از دستگاه‌ های فرز سی ان سی برای براده‌ برداری از فلزات و تراشه‌ برداری از چوب یا پلاستیک استفاده می‌شود. حرکت برش مستلزم حذف تراشه‌ها بوده و با چرخش ابزار برش نسبت به قطعه کار انجام می‌شود. قطعه کار نیز با گیره در موقعیت ثابتی در کف دستگاه فیکس می‌شود. با توجه به نوع طرح، حرکات تغذیه در محور X، Y و Z و نیز در محورهای ترکیبی یا در امتداد محور چرخش مربوطه انجام می‌شود.

از دستگاه‌ های اره سی ان سی نیز برای برش قطعات کار، میله‌ ها و مواد پروفیل به طول آنها، برش دهانه پانل‌ها و نیز برش شیارها و شکاف‌ها استفاده می‌شود. در این حالت، ابزار با چند نوک حرکت برش و تغذیه را انجام می‌دهد. از ماشین سنباده سی ان سی برای حذف مواد از لایه‌های سطحی محصول با سرعت‌های بالا استفاده می‌شود. مکانیزم کار نیز به‌صورت تماس منقطع بین قطعه کار و دانه‌بندی سنباده است. از دستگاه‌های سی ان سی برای چسباندن لبه‌ها با فناوری لیزر نیز استفاده می‌شود.

بهترین برندهای دستگاه سی ان سی

انواع مدل‌های دستگاه‌های سی ان سی با مشخصات مختلفی همچون  وزن و ابعاد دستگاه، سیستم حرکتی محورهای X، Y و Z، قدرت موتور، توان موتور وکیوم، حداکثر سرعت چرخش اسپیندل و ... توسط برندهای مختلف تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. قیمت دستگاه سی ان سی در برندها و مدل‌های مختلف متفاوت است. برندهایی مانند وودوایز، مس، بیسه، کی دی تی، یونیتک، اوکوما و ... این دستگاه پرکاربرد را تولید می‌کنند.

خرید دستگاه سی ان سی

با توجه به نیاز روزافزون به دستگاه‌های سی ان سی، وجود این دستگاه‌ها در واحدهای تولیدی صنعت چوب ضروری است. برای خرید و فروش دستگاه‌ سی ان سی به صورت حضوری یا با کمک سرچ اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی برند و مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه سی ان سی با برندها و قیمت‌های متنوع و متناسب با نیاز بازار موجود هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی دستگاه، نوع برند، کاربرد مورد نظر و استعلام قیمت از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره گرفته و دستگاه سی ان سی مناسب را برای واحد تولیدی‌تان خریداری کنید.