X
X

دستگاه فرز انگشتی

مشبک لیست

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. فرز انگشتی نجاری MAS مدل MXS5115A
    اعلام قیمت و موجودی
  2. فرز نجاری عمودی MAS مدل MX5057
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

2 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه فرز انگشتی

فرزها یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های صنعت چوب هستند و در انواع و برندهای متنوعی تولید می‌شوند. دستگاه فرز انگشتی یا فرز مستقیم یکی از ماشین آلات نجاری دوار، دستی و کوچک بوده و در انواع برقی و پنوماتیک در بازار موجود است. از این دستگاه برای سنگ‌زنی، سنباده‌زنی، پرداخت یا ماشین‌کاری موادی از قبیل فلزات، چوب و پلاستیک، صاف‌کاری اتومبیل، برداشتن نقطه‌های جوشکاری، منبت و معرق‌کاری و ... استفاده می‌شود.

از فرز انگشتی به طور سنتی و در طول سالیان متمادی در انجام کارهای ظریف و هنری، ساخت مجسمه‌های چوبی و قالب‌گیری استفاده می‌شود. مجسمه‌سازان به‌ویژه تا قبل از کاربرد گسترده فناوری CNC برای ایجاد نقوش برجسته و شکل‌دهی به چوب به روشی استادانه از این ابزار استفاده می‌کردند. این فرزها یک اسپیندل دوار دارند و سرهای مختلفی نظیر ساب، مته و قطعات جانبی پولیش روی آنها قابل نصب هستند. انواع سری‌ها در فرزهای انگشتی باعث تنوع کاربرد این دستگاه همه‌کاره  و تطبیق‌پذیر می‌شوند. سری‌های مورد استفاده در چوب، فلزات و سنگ متفاوت بوده و استفاده از هر کدام باعث می‌شود دستگاه فرز انگشتی نقش و عملکرد خاصی داشته باشد. برای مثال با اتصال سری مناسب چوب به دستگاه می‌توان سطوح مختلف را پرداخت کرده، آنها را ساب زده و به قطعاتی صاف و یکدستی تبدیل کرد. سری‌های دوار فرز برای کاربردهایی نظیر کار با فلزات، مجسمه‌سازی، حکاکی چوب، جواهرسازی، جوشکاری، پخ‌زنی، سوراخ‌کاری و سنگ‌زنی و غیره استفاده می‌شوند. همچنین سری‌های کاربیدی فرز انگشتی برای کاربردهایی از جمله نجاری، حکاکی، حفاری، فرزکاری و برش مناسب هستند.

انواع دستگاه فرز انگشتی

انواع فرز انگشتی از نظر مفهومی مشابه هم هستند و هیچ مرز جداسازی مشخصی بین آنها وجود ندارد. البته انواع دستگاه فرز انگشتی پنوماتیک در ابعاد بزرگ‌تری تولید شده و برای انواع ماشین‌کاری در حجم زیاد و در واحدهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع دوار یا دستی این دستگاه نیز برقی بوده و در کاربردهای سبک‌تر و مصارف خانگی یا کارگاهی کوچک مناسب هستند. اندازه شفت در انواع فرز انگشتی گلو بلند و گلو کوتاه با هم متفاوت است.

برترین برندهای دستگاه فرز انگشتی

فرز انگشتی یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در صنایع مختلف بوده و انواع آن با برندهای معتبر و در مدل‌های مختلف در بازار داخلی و بین‌المللی موجود هستند. یکی از مسائل مورد توجه صنعتگران و کاربران خانگی، خرید دستگاه فرز انگشتی با برند معتبر و نیز کارایی و دوام بالا است. برندهایی مانند مس، ریکو، دیوالت، ماکیتا، رونیکس و بوش از تولیدکنندگان مطرح و شناخته‌شده این دستگاه‌ها هستند. قیمت دستگاه فرز انگشتی با توجه به نوع، ابعاد، ظرفیت و کاربرد آن و همچنین در برندها و مدل‌های مختلف متفاوت است.

خرید آنلاین دستگاه فرز انگشتی

دستگاه فرز انگشتی با توجه به دامنه کاربرد، تنوع برند و انواع مختلف آن یکی از مهم‌ترین ماشین آلات نجاری مورد استفاده در صنعت چوب بوده و در کاربردهای دیگری نظیر فلزکاری، کار با سنگ و پلاستیک نیز استفاده می‌شود. برای خرید دستگاه فرز انگشتی باید ابتدا نوع نیازتان را مشخص کنید و سپس با مطالعه در مورد کاربردهای هر مدل و برند، قیمت دستگاه و توان پرداختتان بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای خرید و فروش دستگاه فرز انگشتی به صورت حضوری یا آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه فرز انگشتی و فرز نجاری موجود هستند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد دستگاه، مشخصات فنی، نوع برند و قیمت مورد نظرتان می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و فرز انگشتی مناسب را با توجه به نوع نیاز و کاربرد مورد نظرتان خریداری کنید.

مشاهده بیشتر