X
X

اره فلکه

مشبک لیست

9 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
 1. اره فلکه نوین چوب مدل MJ397A
  اعلام قیمت و موجودی
 2. اره فلکه OAV مدل SBW5300H
  اعلام قیمت و موجودی
 3. اره فلکه OAV مدل SBW6300H
  اعلام قیمت و موجودی
 4. اره فلکه CASADEI مدل AURA700
  اعلام قیمت و موجودی
 5. اره فلکه CASADEI مدل AURA800
  اعلام قیمت و موجودی
 6. اره فلکه WOODFAST مدل BS500
  اعلام قیمت و موجودی
 7. اره فلکه WOODFAST مدل BS600
  اعلام قیمت و موجودی
 8. اره فلکه CASADEI مدل AURA560
  اعلام قیمت و موجودی
 9. اره فلکه WOODFAST مدل BS400
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

9 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

دستگاه اره فلکه

اگر تجربه یا دانشی در مورد نجاری دارید، قطعا می‌دانید که اره‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و هرکدام نیز مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. دستگاه اره فلکه می‌تواند کارهای مهیجی از قبیل نجاری، شکافتن الوار و حتی برش فلزات را انجام دهد. این اره منحنی‌ ها و پیچ‌ های جالبی را برش می‌زند. همچنین با کمک این دستگاه لبه‌ ها و سطوح تخته‌ ها مجددا قابل برش هستند و می‌توان روکش، لمینیت‌ه ای خمیده و تخته‌های کوچک را با کمک آن تولید کرد.

دستگاه اره فلکه که گاهی اره نواری نیز نامیده می‌شود، یکی از انواع اره برقی بوده و از حلقه‌ ای با تیغه‌ ی بلندی تشکیل شده که بین دو چرخ کشیده می‌شود. تیغه را مانند روبانی تصور کنید که همیشه همراه چرخ‌ها می‌چرخد. اره فلکه یکی از ماشین آلات پرکاربرد در صنعت چوب است. البته این اره‌ها قابلیت فلزکاری نیز دارند. مهم‌ترین مزیت کاربرد اره فلکه این است که به لطف توزیع یکنواخت بار دندانه‌ها، برش‌های کاملا یکنواختی ایجاد می‌شوند.

اره فلکه به‌ آسانی اشکال منحنی‌شکل، منظم و نامنظم را برش می‌زند. مکانیزم کار این اره شبیه اره مویی است، اما در حین کار با این دستگاه کنترل بیشتری روی فرآیند برش دارید. اره فلکه تنها اره‌ای نیست که برش‌های پیچیده ایجاد می‌کند، اما مسلما روش کاربرد آن بسیار ساده است. تنها قسمت کوچکی از حلقه تیغه در ناحیه برش نمایان می‌شود. البته قابلیت تنظیم تیغه‌ها در این ابزار هنگام کار روی قطعات بزرگ چوب مفید است.

مشخصات تیغه‌های اره فلکه برحسب تعداد دندانه به ازای هر اینچ، ضخامت یا گیج تیغه و عرض مشخص می‌شوند. هرچقدر تیغه‌ها باریک‌ تر باشند، منحنی‌ها را می‌توانید محکم‌تر برش بزنید و مانند بیشتر اره‌ها تیغه‌هایی که دندانه‌های کوچک‌تر دارند برای برش فلزات مناسب هستند.

برای برش چوب باید از تیغه با دندانه‌های بزرگ‌تر و تعداد کمتر دندانه استفاده کنید. معمولا اره فلکه همراه با نبشی، فنس و میز عرضه می‌شود. این اکسسوری به شما کمک می‌کند تا برش‌های متقاطع، مستقیم، فارسی و انواع برش‌های آزاد را انجام دهید. با کمک اره فلکه می‌توانید از چوب به روش‌های مختلف استفاده کنید. برای مثال اگر قطعه بزرگی از چوب دارید، نخست آن را با کمک اره فلکه به قطعات کوچک‌ تر و قابل کنترل‌تر برش بزنید.

سپس دوباره با کمک اره ابعاد مورد نظرتان را روی قطعه کار ببرید. پس از آن برای برش‌های منحنی مجددا از اره فلکه استفاده کنید. وقتی اره فلکه برای نخستین بار اختراع شد، از آن برای برش طولی الوار استفاده می‌شد و هنوز هم یکی از مهم‌ترین کاربردهای این اره شکافتن الوار به قطعات کوچک‌تر در امتداد طول الیاف است.

انواع دستگاه اره فلکه

معمولا از اره فلکه برای برش چوب استفاده می‌شود، ولی در برش فلزات نیز کاربرد دارد. البته این‌گونه نیست که دو دستگاه مختلف برای برش چوب یا فلزات تولید شوند. فقط تیغه‌ها متفاوت هستند. امروزه انواع مختلفی از دستگاه اره فلکه در بازار موجود هستند. برای اره‌های با قطر بیشتر از 100 سانتی‌متر از برق سه فاز استفاده می‌شود.

از اره فلکه افقی برای برش قطعات در زوایای قائم یا برش فارسی استفاده می‌شود. معمولا این اره روی زمین نصب شده و برای برش قطعات بزرگ گرده‌بینه و الوار کاربرد دارد. موقعیت برش افقی بوده و چرخ‌های هرزگرد و محرک از طول روی اره قرار می‌گیرند. اره‌های فلکه عمودی تنوع زیادی دارند و معمولا با یک موتور الکتریکی و انتقال تسمه کار می‌کنند. در این دستگاه‌ها می‌توانید چوب را به روش‌ها و زوایای مختلف برش بزنید. تسمه در این ماشین‌ها تنظیم سرعت را امکان‌پذیر می‌کند.

دستگاه‌های اره فلکه رومیزی تحرک بیشتری نسبت به اره‌هایی دارند که روی زمین قرار می‌گیرند. همچنین قیمت دستگاه اره فلکه رومیزی نسبت به اره‌های زمینی کمتر است. آنها به سطح ماسیو و صافی متصل می‌شوند که به‌صورت پایه‌ای باثبات برای دستگاه عمل می‌کند.

اره‌های نواری پرتابل و دستی با سایر اره‌های نواری بسیار متفاوت بوده، اما به دلیل نحوه حرکت تیغه، همچنان در گروه اره فلکه طبقه‌بندی می‌شوند. این اره‌ها سطح برش کوچکی دارند و ابعادشان به‌اندازه اره‌های گردبر دستی است. برای کار در محل‌های کار متفاوت از این اره‌ها استفاده می‌شود، چراکه قابل حمل هستند.

بهترین برندهای اره فلکه

برندهایی مانند اره فلکه شپخ ،  او ای وی، کازادی، وودوایز و وودفست مدل‌های مختلف اره فلکه را تولید می‌کنند. برای خرید دستگاه اره فلکه با توجه به برند، کاربرد مورد نظر و بودجه و قیمت دستگاه اره فلکه انتخاب بهینه‌ای داشته باشید.

خرید اره فلکه

دستگاه اره فلکه یکی از پرکاربردترین اره‌ها در صنعت چوب و نجاری است. انواع اره فلکه در ابعاد و سایزهای مختلف در بازار موجود هستند. برای خرید و فروش دستگاه اره فلکه به صورت حضوری یا با کمک سرچ اینترنتی و جستجوی آنلاین و در

فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه اره فلکه متناسب با نیاز بازار موجود هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی دستگاه، نوع برند، کاربرد مورد نظر و استعلام قیمت از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره گرفته و اره فلکه مورد نظرتان را خریداری کنید.