X
X

آچار

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. آچار آلن S6 ایتالیانا فرامنتا مدل 31702000ZN مخصوص نصب پایه آتاکاما J
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

آچار

آچار یکی از مهمترین ابزارهای دستی است که بودن آن در جعبه ابزار هر خانه‌ای ضروری است. اهمیت آچار زمانی بروز پیدا می‌کند که شما بخواهید یک مهره بسیار کوچک باز کرده و یا ببندید. در واقع آچار به شما کمک می‌کند تا بتوانید کارهای فنی را آسان‌تر انجام دهید. مهمترین کاربرد آچار در باز و بسته کردن اتصالات و تاسیسات ساختمان است.

انواع آچار

آچارها در انواع مختلف ساخته می‌شوند با این حال انواع آچار به شرح زیر هستند:

آچار آلن

یکی از انواع آچار که برای نصب بسیاری از بست‌ها و اتصالات به کار گرفته می‌شود، آچار آلن است. اتصالاتی که به صورت شش گوش طراحی شده‌اند با استفاده از آچار آلن به راحتی باز و بسته می‌شوند. آچار آلن‌ها به شکل حرف L طراحی می‌شوند و ساختارشان دارای یک زاویه 90 درجه است. کار کردن با آچار آلن مانند پیچ گوشتی و سایر ابزار دستی آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد. اگر آچار آلن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید بست را سفت می‌کند و اگر در خلاف جهت بچرخانید، بست‎‌ها را جدا می‌کند.

آچار فرانسه

آچار فرانسه که با نام آچار لوله گیر نیز شناخته می‌شود، یکی از انواع آچار است که تقریبا در تمامی خانه‌ها یافت می‌شود. این آچار دارای یک دهانه ثابت و یک دهانه متحرک است. برای جدا کردن سری لوله‌ها یا اتصالات کافی است با استفاده از رولی روی آچار دهانه متحرک را حرکت داد و به اندازه‌ی اتصال تنظیم کرد. سپس با چرخاندن آچار می‌توان اتصال را باز و بسته نمود.

آچار تخت و رینگی

معروف‌ترین نوع آچار، آچار تخت و رینگی است. این آچارها در اغلب موارد یک سر رینگ و یک سر آچار هستند. آچارهای رینگی در سایزهای مختلف ساخته و روانه‌ی بازار می‌شوند. با استفاده از این آچارها می‌توان انواع پیچ و مهره را باز و بسته کرد.

آچار بکس

آچار بکس که با نام‌ آچار جغجغه‌‌ای نیز شناخته می‌شود، یکی از انواع آچار  با انتهای بسته است. دهانه‌ی آچار نیز مانند یک حلقه است که می‌توان با استفاده از آن پیچ و مهره را نگه داشت. این آچار ساختاری یکسره دارد، انتهای آن کمی زاویه‌دار است و تعداد شیارهای داخل دهانه این ابزار می‌تواند چهار، شش، هشت، دوازده یا شانزده شیار باشد. این شیارها برای گیرش بهتر سطح اتصال‌دهنده‌ها طراحی شده‌اند. هرچه تعداد شیارهای رینگ داخلی آچار بیشتر باشد، به‌خصوص در فضاهای محدود، راحت‌تر می‌توانید پیچ یا مهره را بچرخانید.

معرفی بهترین برندهای آچار

تقریبا تمامی برندهایی که در حوزه تولید ابزار آلات دستی فعالیت می‌کنند، آچار‌ها را نیز در سایزهای مختلف ساخته و به بازار عرضه می‌نمایند. با این حال برخی از این برندها از متریال بهتری برای ساخت آچار استفاده می‌کنند. این برندها در تلاش‌اند تا بالاترین سطح کیفیت و استاندارد را برای محصولات خود ارائه دهند. از این رو به عنوان بهترین برندهای آچار شناخته می‌شوند. مهمترین این برندها، برندهایی مانند رونیکس، نووا و اینکو هستند.

خرید آچار

آچارها، ابزارهایی هستند که نه تنها در صنعت بلکه در کارهای خانگی نیز کاربرد گسترده دارند. برای خرید آچار علاوه بر خرید از فروشگاه‌های معتبر، می‌توانید به صورت اینترنتی نیز اقدام نمایید. یکی از بهترین فروشگاه‌هایی که در حوزه فروش ابزار آلات دستی به صورت آنلاین فعالیت می‌کند، فروشگاه اینترنتی سازوکار است.

قیمت آچار

قیمت آچار به عوامل مختلفی مانند نوع آچار، برند و جنس آن بستگی دارد. بنابراین نمی‌توانیم قیمت دقیقی برای آچارها بیان کنیم. با توجه به این که سازوکار تمامی محصولات خود را به صورت مستقیم تهیه می‌کند، می‌توانیم بگوییم این فروشگاه اینترنتی مرجع مناسبی برای اطلاع از قیمت انواع آچار است.