X
X

ضربه گیر

6 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

6 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

ضربه گیر

درهایی که روزانه بارها و به صورت مداوم از آن‌ها استفاده می‌کنیم، به مرور زمان و در اثر ضربه‌ های ناگهانی ممکن است دچار آسیب دیدگی شوند. این درها که عمدتا درهای کابینت و کمدها هستند ممکن است در اثر تنش‌ها و یا هنگام باز و بسته کردن ناگهانی به دیوار و یا دیگر وسایل برخورد کنند.

در چنین حالتی احتمال این که این درها آسیب بینند، افزایش می‌یابد. اگر درهای کابینت و یا کمدهای آشپزخانه دچار آسیب دیدگی شوند، هزینه‌ای که برای تعمیر آن‌ها صرف می‌شود می‌تواند بسیار زیاد باشد. بهترین راه حل برای چنین مواردی استفاده از انواع ضربه گیر است. ضربه گیر وسیله‌ای است که کمک می‌کند هنگامی که در کابینت‌ها و یا کمدها به صورت ناگهانی باز و بسته می‌شوند، در اثر برخورد به دیوار یا دیگر وسایل دچار آسیب نشوند.

ضربه گیرهای صنعتی وظیفه دارند تا سرعت و لرزش هنگام برخورد را کنترل کرده و آن را کاهش دهند تا آسیبی به درها وارد نشود. این ضربه گیرها که هزینه‌ی بسیار کمی دارند از تعمیرات گران قیمت جلوگیری می‌کنند.

انواع ضربه گیر

ضربه گیرها تجهیزات کوچکی هستند که در دسته اکسسوری‌های آشپزخانه قرار می‌گیرند. این تجهیزات انواع مختلفی دارند. جنس ضربه‌ گیرها اغلب از لاستیک‌ های نرم است اما با این حال برخی ضربه‌ گیرها نیز از پلاستیک سخت و فشرده ساخته می‌شوند.

ضربه گیر در کابینت و کمد

درهای کابینت‌ و کمدها روزانه به صورت مکرر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بسیاری از موارد ممکن است به صورت نا آگاهانه و یا در اثر تنش و ضربه‌ ها ناگهانی درها به سرعت باز و بسته شوند. در چنین شرایطی وجود یک ضربه گیر کمک می‌ کند از برخورد شدید در با دیوار و یا بدنه کمد و کابینت جلوگیری شود و آسیبی به درها وارد نشود.

ضربه گیر کنج

یکی دیگر از انواع ضربه گیر، ضربه گیر کنج نام دارد. این ضربه گیر در کنج درها قرار می‌گیرد تا در صورت وقوع هر حرکت ناگهانی کنج درها از آسیب‌های احتمالی در امان بماند.

صدا گیر

یکی دیگر از اکسسوری‌ های آشپزخانه که کاربرد زیادی برای جلوگیری از ایجاد صداهای مهیب دارد، صدا گیر است. صدا گیرها می‌ توانند هم برای کف کابینت و کشو مورد استفاده قرار بگیرند و هم می‌توانند برای جلوگیری از سر و صدای زیاد هنگام باز و بسته کردن درها، مورد استفاده واقع شوند.

خرید ضربه گیر و قیمت آن

برای خرید ضربه گیر باید ابتدا بدانید می‌خواهید برای چه نوع دری از آن استفاده کنید. ضربه گیرهایی که برای درهای کابینت و کمد مورد استفاده قرار می‌گیرند، با ضربه گیرهای درهای ورودی متفاوت هستند. قیمت ضربه گیر و انواع آن نیز با توجه به جنس، کاربرد و برندی که دارند، می‌تواند متفاوت باشد.

از کجا ضربه گیر بخریم؟

برای خرید ضربه گیر می‌توان هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین اقدام کرد. فروشگاه اینترنتی سازوکار که یکی از معتبرترین فروشگاه‌ها در حوزه فروش انواع ابزار و یراق برند و مرغوب است، انواع ضربه گیر و اکسسوری آشپزخانه را از برندهای معتبر به شما عرضه می‌کند.

مشاهده بیشتر