X
X

قفل

ما نمی توانیم محصولات مطابق با انتخاب را پیدا کنیم.

قفل

قفل‌ ها انواع مختلفی دارند. قفل‌ ها برای ایمن نگه داشتن ساختمان‌ها، کمدها و ... به کار می‌روند. قفل‌ ها دسته‌ای از یراق آلات هستند که از زمان‌های گذشته تا به امروز شکل‌ های متفاوتی به خود گرفته‌ اند. در گذشته قفل‌ ها از یک مکانیزم ساده استفاده می‌کردند. شما تنها با چرخاندن یک کلید می‌توانستید قفل ها را در حالت بسته یا باز قرار دهید. با مرور زمان و با الزام افزایش ایمنی قفل‌ ها، مکانیزم‌ های پیچیده‌ تری برای آن‌ها طراحی شد.

امروزه قفل‌ های هوشمند و دیجیتال از بهترین قفل‌ ها هستند که ایمنی آن‌ ها در سطح بالایی قرار دارد. این قفل‌ های هوشمند با استفاده از الگوهایی مانند تشخیص چهره و یا اثر انگشت باز و بسته می‌شوند. به طبع قیمت این قفل‌ ها از دیگر قفل‌ ها بیشتر است. شما می‌ توانید با توجه به میزان ایمنی که لازم دارید و با توجه به بودجه‌ ای که در اختیار دارید، یک قفل مناسب انتخاب کنید.

انواع قفل

قفل‌ ها با توجه که کاربردی که دارند، سطح ایمنی، مکانیزم ساخت و هوشمند بودن دارای انواع مختلفی هستند. مهمترین انواع قفل به شرح هستند:

قفل کلیدی یا سوییچی

ساده‌ ترین نوع قفل که از گذشته تا کنون مورد توجه قرار گرفته است، قفل کلیدی یا سوییچی است. این قفل‌ها توسط یک کلید که در سوراخ بدنه‌ ی قفل چرخانده می‌شود، باز و بسته می‌شوند. زبانه این قفل‌ها هنگام باز و بسته کردن مشاهده می‌ شود بنابراین از سطح ایمنی کمی برخوردار هستند.

قفل الکترونیکی

قفل‌ های برقی یا الکترونیکی دسته‌ ای جدید از قفل‌ ها هستند که از سطح ایمنی بالایی برخوردارند. باز و بسته کردن این قفل‌ ها تنها با استفاده از جریان برق صورت می‌گیرد.

این قفل‌ها کلیدهای مخصوصی دارند که تنها با آن باز و بسته می‌شوند. همچنین سنسورهای مخصوص این مدل قفل برای تشخیص باز و بسته بودن کارایی دارند. علاوه بر کلید مخصوص، این قفل‌ ها با استفاده از ریموت کنترل، اثر انگشت و کارت‌ های مخصوص هم باز و بسته می‌شوند.

قفل هوشمند

یکی دیگر از انواع قفل‌ها، قفل‌های هوشمند هستند. این مدل قفل‌ ها که به قفل‌ های دیجیتالی نیز مشهور هستند، ایمنی بسیار بالایی دارند، مجهز به سنسورهای مخصوصی مانند تشخیص چهره یا اثر انگشت هستند و تنها به این صورت باز و بسته می‌شوند. لذا ایمن‌ ترین نوع قفل به حساب می‌آیند.

قفل مگنتی

این مدل دسته‌ ی دیگری از قفل‌ها هستند که برای باز و بسته کردن در کمد و کابینت استفاده می‌شوند. این قفل‌ها تغییر زشتی در ظاهر کار ایجاد نمی‌کنند و از این رو بسیار محبوب هستند.

بهترین برندهای قفل

قفل‌ها را می‌توانیم یکی از مهمترین دسته بندی‌ های یراق آلات بدانیم که وظیفه ایمنی ساختمان‌ها، اتاق‌ها، کمدها و ... را دارند. در حال حاضر برند های زیادی هستند که در ساخت انواع قفل، فعالیت می‌کنند. با این حال برندهایی مانند اچ تی ان و فانتونی از بهترین برندهای این حوزه به شمار می‌آیند. برند اچ تی ان با پوشش انواع مختلفی از قفل‌های با کیفیت در جهان به عنوان یک برند معتبر شناخته می‌شود.

خرید قفل و قیمت آن

برای خرید قفل و یا اطلاع از قیمت قفل، فروشگاه آنلاین سازوکار یک مرجع معتبر است که تنوع زیادی از قفل‌های مختلف را پوشش می‌دهد.

با مراجعه به سازوکار شما می‌توانید با توجه به آنچه که مد نظر دارید، در میان قفل‌ های مختلف جستجو کرده و با بررسی دقیق آن‌ها، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید. خرید از سازوکار بسیار آسان است و ظرف چند دقیقه انجام می‌پذیرد. در نهایت کالای انتخابی شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست شما می‌رسد.

مشاهده بیشتر