X
X

دستگاه فرز

مشبک لیست

11 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی
 1. فرز زاویه به همراه ریل نوین چوب مدل MX5616A
  اعلام قیمت و موجودی
 2. فرز نجاری MAS مدل MX5117B
  اعلام قیمت و موجودی
 3. فرز نجاری عمودی MAS مدل MX5068
  اعلام قیمت و موجودی
 4. فرز نجاری اتوماتیک MAS مدل MXZ5125A
  اعلام قیمت و موجودی
 5. فرز نجاری دو شفت MAS مدل MX53110
  اعلام قیمت و موجودی
 6. فرز نجاری CASADEI مدل F25
  اعلام قیمت و موجودی
 7. فرز نجاری CASADEI مدل F200
  اعلام قیمت و موجودی
 8. فرز نجاری ریل دار MAS مدل MX5116T
  اعلام قیمت و موجودی
 9. مته دم چلچله قطر 12.7 میلی‌ متر سی ام تی مدل 718.127.11
  اعلام قیمت و موجودی
 10. مته دم چلچله قطر 12.7 میلی‌متر سی ام تی مدل 918.127.11
  اعلام قیمت و موجودی
 11. مته دم چلچله قطر 9.5 میلی‌ متر سی ام تی مدل 718.095.11
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

11 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

دستگاه فرز

دستگاه فرز یکی از ماشین‌ آلات نجاری است که در آن قطعه‌ی مدوری می‌چرخد و چندین لبه برش به صورت متقارن حول محور آن قرار گرفته‌اند. معمولا قطعه کار با گیره یا دستگاه مشابهی که به یک میز بسته شده و در سه جهت عمود بر هم حرکت می‌کند، نگه داشته می‌شود. کاترهای دیسکی یا استوانه‌ای به‌ وسیله سوراخ‌هایی در مرکز خود به محورها یا شفت‌های متصل به اسپیندل بسته می‌شوند. این کاترها یا فقط در حاشیه‌شان و یا در هر دو طرف و در سطح خود دندانه دارند.

قطعه کار در حین عملیات فرزکاری روی میزی قرار می‌گیرد که به‌طور دستی یا با نیروی برق به سمت کاترِ در حال چرخش رانده می‌شود. کاترهای چرخشی با پیشروی در قطعه کار، مواد اضافی را در جهت زاویه با محور ابزار از آن جدا می‌کنند و به‌این‌ترتیب، محصول مورد نظر شکل‌دهی می‌شود. فرزکاری شامل طیف گسترده‌ای از عملیات و ماشین آلات مختلف کوچک و دستی تا عملیات بزرگ‌مقیاس و انجام پروژه‌های سنگین می‌شود.

معمولا ماشین‌های فرز اتوماتیک را می‌توان در جهت عمودی یا افقی قرار داد تا مواد را براساس طرحی از پیش‌تعیین‌ شده حکاکی کنند و برش بزنند. در دستگاه‌های فرز کنترل کامپیوتری منعطف برای رسیدن به اهداف ماشین‌کاری امکان‌پذیر است و به‌این‌ترتیب احتمال خطای انسانی کاهش می‌یابد. با کاربرد دستگاه فرز برش‌های دقیقی انجام می‌شوند. اندازه و بدنه بادوام این دستگاه‌ها پشتیبانی مناسبی را برای کار با ماشین‌های بزرگ و سنگین فراهم می‌کنند و احتمال آسیب به نیروی کار کمتر می‌شود

. کاربرد چندین تیغه در این ماشین‌ها امکان‌پذیر است. با کمک این دستگاه‌ها قابلیت ساخت اشکال پیچیده با استفاده از ابزارهای برش چنددندانه و تک‌نقطه‌ای وجود دارد. در صورت کاربرد کاترها و تجهیزات چندمنظوره در این ابزارها می‌توان هزینه‌های عملیاتی را تا حد زیادی کنترل کرد و کاهش داد. افزون‌براین، ماشین‌های فرز نسبت به سایر ماشین آلات نجاری دقت عمل بیشتری دارند. فرزها اشکال مختلفی دارند و برای ماشین‌کاری مواد مختلفی نظیر فلزات، چوب و سایر مواد ماسیو طراحی شده‌اند. برای مثال دستگاه فرز اندمیل کاتری به شکل مداد با یک شنک مخروطی دارد که در اسپیندل ماشین قرار می‌گیرد. دندانه‌‌های برش این فرز در سطح و تیغه‌های مارپیچی آن در سطوح جانبی قرار دارند. از دستگاه فرز CNC نیز برای کار روی چوب، شیشه و پلاستیک استفاده می‌شود. معمولا دستگاه فرز سطوح صافی را ایجاد می‌کند، اما برای انواع شکل‌دهی به قطعه کار نیز کاربرد دارد. غالبا از دستگاه فرز برای ماشین‌کاری سطوح صاف یا نامنظم و نیز در انواع عملیات برش پیچیده نظیر سوراخ‌کاری، پخ‌زنی، حکاکی، پولیش‌کاری، برش چرخ دنده‌ها، رزوه‌ها و شکاف‌ها، ایجاد کام و زبانه، صاف‌کاری، رنده‌کردن، حفاری و قالب‌گیری استفاده می‌شود.

انواع دستگاه فرز

انواع دستگاه فرز با توجه به نحوه قرارگیری محورشان به دو دسته عمودی و افقی تقسیم‌بندی می‌شوند. ماشین فرز عمودی دارای یک محور اسپیندل منظم بوده و اسپیندل در همان محور می‌چرخد. همچنین، عملیاتی از قبیل سوراخ‌کاری و برش با بازشدن اسپیندل انجام می‌شوند. دستگاه فرز عمودی دو دسته دیگر نیز دارد که فرز برجک و فرز تخت نامیده می‌شوند.

فرز افقی نیز کاتری مشابه فرز عمودی دارد، اما کاترها روی یک محور افقی قرار می‌گیرند. بسیاری از ماشین‌های فرز افقی میزهای چرخنده‌ای دارند که به ماشین‌کاری در زوایای مختلف کمک می‌کنند. به میزهای فرز افقی میزهای اونیورسال می‌گویند. دستگاه‌های فرز افقی بیشتر برای ماشین‌کاری سطوح و ایجاد شیارهای مستقیم، مارپیچ، فرم‌تراشی و رنده‌تراشی کاربرد دارند. فرزها از منظری دیگر به دو گروه دستی و ماشینی میزی دسته‌‌بندی می‌شوند. در صنعت چوب از انواع دستگاه فرز برای فرآیندها و کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. در این زمینه می‌توان به سنگ فرز، فرز انگشتی، مینی فرز، فرز مینیاتوی و ... اشاره کرد.

برترین برندهای دستگاه فرز

برای خرید دستگاه فرز باید به نوع کاربرد مورد نظر، مشخصات واحد صنعتی، حجم تولید، برندهای موجود در بازار و خدمات پس از فروش آنها و قیمت دستگاه فرز توجه کنید. خرید و فروش دستگاه فرز در ایران با برندهای معتبری انجام می‌شود. برندهایی مانند کازادی، رولانگ، مس، ریکو، بوش، هیتاچی، میلواکی و دیوالت چند نمونه از برندهای موجود در بازار ایران هستند. این برندها انواع و مدل‌های مختلف دستگاه فرز را برای کاربردهای مختلف تولید می‌کنند.

خرید دستگاه فرز

دستگاه فرز یکی از مهمترین ماشین آلات نجاری و صنعت چوب بوده و با توجه به تنوع و دامنه کاربرد گسترده آن، وجود این دستگاه در تمام کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی صنعت چوب حیاتی است. برای خرید و فروش دستگاه فرز در انواع و برندهای متنوع به صورت حضوری یا آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع و اقسام دستگاه‌های فرز با برندهای متنوع موجود هستند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی، مشخصات فنی دقیق دستگاه، نوع برند و کاربرد و قیمت مورد نظرتان می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و ماشین فرز مناسب واحد صنعتی خود را خریداری کنید.