X
X

دستگاه سوراخ زن

5 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

5 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

دستگاه سوراخ زن

دستگاه سوراخ زن یکی از ماشین آلات نجاری است. این دستگاه برای آسان‌تر کردن کار نجارها و تکنسین‌های صنعت چوب طراحی شده و جایگزینی برای ابزارهای دستی سوراخ‌کاری نظیر مته، اسکنه و چکش چوبی است. سرعت انجام پروژه‌های صنعت چوب با دستگاه سوراخ زن دوچندان می‌شود. کار این ابزار پوشال‌برداری پانل‌های چوبی به منظور سوراخ‌کاری است. این دستگاه‌ها در توان، ولتاژ، فشار حداکثری، سرعت حرکت موتور، وزن، ابعاد، حداکثر عمق سوراخ‌زنی هد افقی و عمودی، تعداد و فواصل متنوع بین اسپیندل‌ها، سرعت چرخش اسپیندل و کارایی مختلف و برندهای متنوع در بازار عرضه می‌شوند. قیمت دستگاه سوراخ زن با توجه به تمام فاکتورهای فوق متفاوت است. لازم به ذکر است حداکثر طول مجاز قطعه کار در حین سوراخ زنی با توجه به ابعاد میز دستگاه تعیین می‌شود. طول میز کار نیز با استفاده از ابزارهای اضافی و در مدل‌های مختلف دستگاه به طور موقت قابل افزایش است.

انواع دستگاه سوراخ زن

ماشین سوراخ زن از لحاظ حجم کار قابل انجام به دو گروه دستی و اتوماتیک تقسیم می‌شود. سوراخ زن دستی ابعاد و ظرفیت محدودتری دارد و برای انجام پروژه‌های کارگاهی کوچک مناسب است. انواع تمام اتوماتیک این دستگاه برای پروژه‌های بزرگ‌مقیاس و در کارخانجات با حجم تولید بالا کاربرد دارند. همچنین این دستگاه در انواع تک و چند محوره و در نتیجه، زوایای سوراخ زنی متفاوت ساخته می‌شود. یکی از مهم‌ترین کاربردهای این دستگاه، سوراخ زنی اتصال الیت است.

به همین دلیل گاهی دستگاه الیت زن نیز نامیده می‌شود. از اتصال الیت برای پیونددادن ورقه‌های پلای وود و ام ای اف در کابینت‌ سازی و سایر صنایع چوب استفاده می‌شود. فرآورده‌های چوبی تولیدشده با اتصال الیت به راحتی سرِ هم شده و از هم جدا می‌شوند. اتصالات با گذشت زمان ضعیف نمی‌شوند و از بین نمی‌روند. در اتصال الیت جای پیچ‌ها قابل مشاهده نیست و در نتیجه، لازم نیست جای آنها پنهان شود.

از پیچ الیت برای اتصال دائمی یا موقت قطعات چوبی و سر هم کردن و جداسازی چند باره‌ی آنها استفاده می‌شود. این پیچ استحکام کششی بالایی دارد. همچنین نصب و کاربرد آن مستلزم مهارت و تخصص خاص و پیچیده‌ای نیست. به همین دلیل از آن در ساخت مبلمان ام دی اف استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای سوراخ زن می‌توان به سوراخ زنی لولای گازور، جای قفل و پین طبقات اشاره کرد.

برترین برندهای دستگاه سوراخ زن

برندهای معتبری در زمینه تولید این ماشین نجاری همه‌کاره فعال هستند. در هر برند نیز انواع مدل‌های سوراخ زن در ابعاد و تعداد مته‌های مختلف و با حجم و قابلیت کاربرد متفاوت موجود هستند. با توجه به این عوامل، قیمت دستگاه سوراخ زن از مدلی به مدل دیگر در هر برند و نیز بین برندهای مختلف متغیر است. برندهایی نظیر هولد، مس، یونیتک، فلدر، پایون، KDT و لگنا این دستگاه را تولید می‌کنند.

خرید آنلاین دستگاه سوراخ زن

برای انتخاب دستگاه سوراخ زن بسته به کاربرد مورد نظر، حجم واحد تولیدی و توان پرداختتان گزینه‌های متعددی پیش رو دارید. خرید و فروش دستگاه سوراخ زن به صورت نو و دسته دوم، به روش‌های حضوری یا آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی انجام می‌شود. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه سوراخ زن با برندهای معتبر موجود هستند. با توجه به نوع نیاز، مشخصات فنی، برند منتخب و قیمت مورد نظرتان می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه سوراخ زن مناسب را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر