X
X

دستگاه شیپر

3 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

3 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه شیپر

دستگاه شیپر یکی از ماشین آلات نجاری است که در آن اسپیندل عمودی کاترهد روی سطح چوب هدایت می‌شود. اسپیندل نسبت به میز شیپر به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند، با سرعت هزار تا سه هزار دور در دقیقه می‌چرخد و در امتداد یک فنس عمودی جابه‌جا می‌شود. از این دستگاه برای شکل‌دهی به لبه‌های چوب استفاده می‌شود.

معمولا کاترهدهای دستگاه شیپر سه تیغه دارند و با سرعت یک‌دوم تا یک‌هشتمِ مته‌های دوتیغه‌ی کوچک‌تر و ارزان‌تر فرز دستی می‌چرخند. کاترهد لبه‌های برش متعددی دارد و با سرعت 7200 تا 10000 دور در دقیقه می‌چرخد. می‌توان با کمک آداپتور از مته‌های فرز در دستگاه شیپر استفاده کرد. دستگاه شیپر در مقایسه با فرز بزرگ‌تر و بسیار قدرتمندتر بوده، پروفیل‌های بسیار بزرگ‌تری مانند قالب‌های تاج تخت و پانل‌های برجسته‌ی در‌ها را برش می‌زند و به‌راحتی با مته‌های سفارشی برای پروفیل‌های خاص کار می‌کند. موتور دستگاه‌های شیپر از نوع تسمه‌‌ای بوده و قدرت آنها بین 0.56 تا 4 کیلووات است. این موتورها بسیار بی‌صداتر و روان‌تر از فرزهای معمولی با سرعت 20000 تا 25000 دور در دقیقه کار می‌کنند.

معمولا تنظیم سرعت در دستگاه شیپر مانند دستگاه دریل ستونی با جابه‌جایی تسمه‌ها روی سیستم قرقره‌ی پله‌ای انجام می‌شود. معمولا دستگاه‌های شیپر بر خلاف فرزها قابلیت اجرای معکوس را نیز دارند. این قابلیت باعث می‌شود که بعضی از انواع برش‌ها راحت‌تر انجام شود. معمولا اسپیندل دستگاه‌های شیپر عمودی است. در بعضی از دستگاه‌ها نیز اسپیندل‌ها یا میزها شیب‌دار هستند. از دستگاه‌های شیپر می‌توان برای برش‌های تخصصی با کمک اکسسوری‌هایی مانند میزهای برش، محورهای کج‌بُری و اسپیندل‌های قابل تعویض استفاده کرد. معمولا طول بیشتر اسپیندل‌ها به اندازه‌ای است که می‌توان از چند کاترهد در آنها استفاده کرد و با بالابردن یا پایین‌آوردن آنها در موقعیتشان امکان تغییر سریع ابزار وجود دارد. در صورت نیاز می‌توان از تعداد اسپیندل‌های بیشتری در دستگاه استفاده کرد. اپراتور قطعات کار را با دست تغذیه کرده و آنها را روی میز صاف نگه می‌دارد. درواقع تغذیه قطعات به‌صورت دستی و با سرعتی نه‌چندان زیاد انجام می‌شود. دستگاه‌های شیپر حفاظی دارند که بالای کاتر نصب شده و موجب ایمنی اپراتور می‌شوند. این حفاظ مانع از کشیده‌شدن دست و لباس کاربر به تیغه‌های دستگاه می‌شود.

انواع دستگاه شیپر

دستگاه‌های شیپر انواع مختلفی دارند. شیپرهای استاندارد، عمودی، افقی، دنده‌ای، یونیورسال، میل‌لنگ‌دار، شیپرهای برش کششی، هیدرولیک و کانتور از مهم‌ترین انواع دستگاه شیپر هستند. دستگاه‌های شیپر استاندارد متدوال‌ترین انواع شیپر بوده و در آنها برش به سمت جلو انجام می‌شود. این دستگاه‌ها قابلیت اجرای معکوس ندارند. از شیپر عمودی برای برش شکاف‌ها، جای کلیدها، شیارها و غیره استفاده می‌شود. در شیپر افقی رم، ابزار را در محور افقی نگه می‌دارد و خودش حرکت رفت‌وبرگشتی دارد. در حال حاضر شیپر چرخ‌دنده‌ای کاربرد صنعتی چندانی ندارد. یکی از مزایای دستگاه شیپر یونیورسال این است که میز قابلیت تغذیه در تمام جهات را دارد. همچنین در این نوع دستگاه‌ها می‌توانید میز را حول محور خودش نیز بچرخانید. این ویژگی باعث می‌شود انجام انواع عملیات در این دستگاه ساده‌تر شود. استفاده از شیپر میل‌لنگ‌دار در کارگاه‌های چوبی متداول بوده، همچنین این شیپر ابزار حرکت رفت‌و‌برگشتی دارد و قطعه‌کار در طول عملیات روی میزِ قابل تنظیم بسته می‌شود. در دستگاه‌های شیپر برش کششی نیز فلز موجود در قطعه کار در طول کورس برگشتی رم جدا می‌شود. در دستگاه‌های شیپر هیدرولیک حرکت رفت‌و‌برگشتی رم با مکانیزم هیدرولیک ایجاد می‌شود. در این دستگاه‌ها از روغن تحت فشار بالا استفاده شده و انتهای میله پیستون به رم متصل می‌شود.

برترین برندهای دستگاه شیپر

برند کازن انواع ماشین آلات نجاری و دستگاه شیپر را تولید می‌کند. کازن در سال 1976 تاسیس شد و یکی از برندهای پیشرو در زمینه تولید اره نواری در جهان با خط تولید گسترده و شبکه فروش جهانی در اروپا و آمریکا است. انواع ماشین آلات نجاری نظیر اره نواری عمودی، افقی، NC و CNC اتوماتیک و سفارشی توسط این برند تولید می‌شوند. تنوع و کیفیت ماشین آلات کازن باعث شده به یکی از برندهای پرطرفدار در صنایع متعددی مانند ساختمان‌سازی، خودروسازی، حمل و نقل، تولید برق بادی و صنایع چوب تبدیل شود. شیپر نجاری COSEN مدل 1212 CS با قدرت موتور 4 کیلووات یکی از انتخاب‌های خوب برای واحد تولیدی شما است.

خرید آنلاین دستگاه شیپر

عملیات برش و شکل‌دهی قطعات چوبی در دستگاه شیپر نجاری با اتصال ابزار برش تک‌نقطه‌ای و تثبیت قطعه کار و در حین حرکت رو به جلوی ماشین انجام می‌شود. برای خرید و فروش دستگاه‌ شیپر به روش‌های حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار دستگاه‌های شیپر با برند قدرتمند کازن و عملکرد مناسب موجود هستند. برچسب قیمت دستگاه‌های‌ شیپر در فروشگاه اینترنتی سازوکار مشخص است. با توجه به بودجه مورد نظر، مشخصات فنی دستگاه و مدل مورد نظرتان می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و برای خرید دستگاه شیپر اقدام کنید.

مشاهده بیشتر