X
X

پانل بر ( پنل بر )

مشبک لیست

6 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. پانل بر KDT مدل KS842C
  اعلام قیمت و موجودی
 2. پانل بر افقی تمام اتوماتیک KDT مدل KS 838
  اعلام قیمت و موجودی
 3. پانل بر BIESSE مدل SEKTOR 450
  اعلام قیمت و موجودی
 4. پانل بر BIESSE مدل Selco WNTR7
  اعلام قیمت و موجودی
 5. پانل بر BIESSE مدل SEKTOR 470
  اعلام قیمت و موجودی
 6. پانل بر KDT مدل KS-842HL
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

6 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

پانل بر ( پنل بر )

پانل بر دستگاهی است که برای برش پانل‌های بزرگ چوبی، ام دی اف، پلای وود و سایر فرآورده‌های چوبی به قطعات کوچک‌تر و اندازه‌بری آنها، کابینت‌سازی و مبل‌سازی طراحی شده است. از این دستگاه در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی بزرگ صنعت چوب و برای برش‌های طولی و عرضی استفاده می‌شود.

ابعاد این پانل‌ها به اندازه‌ای است که اره میزی برای برش آنها مناسب نبوده و بارگیری این پانل‌ها به سمت دستگاه برای رعایت اصول ایمنی توسط دو نفر انجام می‌شود. درواقع برای برش این صفحات بزرگ چوبی به سراغ دستگاه بهتر یعنی پانل بر می‌رویم. در این دستگاه، تیغه اره گردبر روی ریل سوار شده و روی صفحه چوبی حرکت می‌کند تا آن را به اندازه دلخواه درآورد. از پانل بر برای برش انواع گونه‌های سخت‌چوب و نرم‌چوب، پلاستیک‌های سخت و نرم، اکریلیک، فوم و مواد دیگر نیز استفاده می‌شود. توجه کنید که معمولا این دستگاه برای برش فلزات آهنی مناسب نیست.

نوع موادی که با دستگاه پنل بر برش می‌خورند تا حد زیادی با توجه به شغل اپراتور متفاوت هستند. کابینت‌سازها از این دستگاه برای برش ملامین و پلای وود برای کابینت و قطعات آن استفاده می‌کنند. تابلوسازان آلومینیوم و پلاستیک را برای تابلوسازی برش می‌زنند. اما در مجموع چوب متداول‌ترین ماده‌ای است که از این دستگاه برای برش آن استفاده می‌شود.

در هر صورت دستگاه‌های پنل برهمه‌کاره بوده و پاسخگوی نیازهای مختلف اپراتورها هستند. توجه داشته باشید که برای کار با این دستگاه‌‌ها باید آموزش ببینید و دستورالعمل‌های ایمنی را رعایت کنید. تغذیه دستگاه پانل بر به دو روش دستی یا اتوماتیک از یک میز بالابر و در پشت دستگاه صورت می‌گیرد. این دستگاه‌ها شامل یک یا چند خط برش هستند. با تنظیم دستگاه پانل بر می‌توان صفحات چوبی مجزا یا دسته‌جات آنها را به ضخامت‌های مشخص برش داد.

انواع دستگاه پانل بر

دستگاه‌های پانل بر به دو نوع اصلی پانل بر افقی و عمودی تقسیم‌بندی می‌شوند و هرکدام نیز کاربرد خاص خودشان را دارند. پانل بر افقی شبیه اره میزی است، با این تفاوت که میز پهن‌تری دارد. دستگاه پانل بر عمودی روی دیوار نصب می‌شود و شبیه برد بزرگی است که یک اره به آن وصل شده است.

موقعیت تیغه دستگاه پانل بر عمودی قابل تغییر بوده و کنترل آن راحت‌تر است. چوب به حالت افقی به سمت دستگاه تغذیه می‌شود. کار با دستگاه پانل بر افقی شبیه اره میزی معمولی است. کافی است قطعه کار را به سمت تیغه هدایت کنید. تیغه روبروی قطعه کار حرکت می‌کند. در صورت مهارت در کاربرد اره میزی، با پانل بر افقی نیز به‌راحتی می‌توانید کار کنید. هر دو دستگاه پانل بر افقی و عمودی ابعاد بزرگی دارند و جای زیادی می‌گیرند، اما معمولا پانل بر افقی نسبت به عمودی بزرگ‌تر است.

 بهترین برندهای پانل بر ( پنل بر)

برندهای مختلفی ماشین‌های پانل بر را در انواع و مدل‌ها و ویژگی‌هایی نظیر حداکثر ارتفاع تیغه، ابعاد برش و ... تولید می‌کنند. در این زمینه می‌توان برندهایی مانند پانل بر کی دی تی،  پنل بر بیسه، گابیانی، هومگ و ... را نام برد. با توجه به کاربرد مورد نظر و بودجه قابل پرداخت برای خرید دستگاه پانل بر با برند معتبر و عملکرد مناسب اقدام کنید.

خرید پانل بر ( پنل بر )

قبل از خرید دستگاه پانل بر در مورد انواع، مدل‌ها و برندهای آن تحقیق کرده و سپس با توجه به نوع نیازتان و قیمت دستگاه پانل بر آن را خریداری کنید. برای خرید و فروش دستگاه‌ پانل بر به روش حضوری یا با کمک جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی تصمیم بگیرید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه پانل بر متناسب با نیاز روز صنعت چوب موجود هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی دستگاه، نوع برند، عملکرد مورد نظر دستگاه و استعلام قیمت از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره گرفته و دستگاه پانل بر مناسب را خریداری کنید.