X
X

دستگاه چندکاره

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه چندکاره

ماشین ترکیبی یا دستگاه چندکاره یکی از انواع ماشین آلات نجاری هستند و همان‌طور که از نامشان پیدا است، عملکرد دو یا چند دستگاه مجزا را در یک واحد ترکیب کرده و با هم انجام می‌دهند. برای مثال، یک دستگاه چندکاره می‌تواند ترکیبی از اره میزی و جوینتر باشد. یکی دیگر از نمونه‌های رایج این نوع ماشین آلات، ماشین‌های دوکاره‌ای است که ترکیب گندگی و جوینتر بوده و کار این دو ماشین را همزمان انجام می‌دهند. طراحی دستگاه‌های چندکاره به‌گونه‌ای است که بعضی از آنها تمام عملکردهای خود را با استفاده از یک موتور انجام داده و بعضی دیگر بیش از یک موتور دارند. بعضی نیز مجهز به سه موتور هستند که در بدنه‌های قوی و پایدار قرار گرفته‌اند. معمولا کاترهدها مشترک هستند: برای مثال در یک دستگاه جوینتر - گندگی از یک کاترهد برای هر دو عملکرد استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها براساس طراحی‌های سنجیده و مشخصی کار می‌کنند که به کاربر امکان می‌دهد تا به‌راحتی کارش را از یک عملکرد به عملکرد دیگر تغییر دهد. انواع پیشرفته‌تر دستگاه چندکاره برای انجام چندین کار طراحی شده‌اند و علاوه بر عملیات اصلی کف رند، گندگی‌کردن، اره‌کردن و ایجاد فاق در تخته‌های چوبی، با اتصالات اضافی خود برای شیارزنی، سوراخ‌زنی، سنگ‌زنی و قالب‌گیری نیز مناسب هستند. درواقع دستگاه‌های چندکاره ماشین‌های جمع‌وجوری هستند که علی‌رغم اندازه به‌نسبت کوچکی که دارند، کاربردشان مانند دستگاه‌های مستقل آسان است. این ماشین آلات دقت و کیفیت بالایی از فرآوری را تضمین می‌کنند.

یکی از دلایل تولید این قبیل ماشین آلات استفاده بهینه از فضا است. یک دستگاه چندکاره یا ماشین ادغام فضای بسیار کمتری نسبت به ماشین آلات مجزای معادل را به خود اختصاص می‌دهد. این دستگاه‌ها  از سطح ایمنی مناسبی برخوردار هستند. برای مثال، بیشتر ماشین‌ آلات با طراحی اروپایی دارای میز کشویی هستند که نسبت به اره‌های میزی معمولی ایمن‌تر می‌شوند. درست است که معمولا این دستگاه‌ها گران‌قیمت‌ هستند، اما قیمت دستگاه چندکاره نسبت به ماشین‌های مجزا با کیفیت مشابه پایین‌تر بوده و با خرید دستگاه چندکاره پرکاربرد درواقع در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کنید. البته باید هنگام تغییر عملکرد و تنظیمات این دستگاه‌ها دقت عمل لازم را داشته باشید.

انواع دستگاه چندکاره

این دستگاه‌ها می‌توانند ترکیبی از ماشین‌های رنده، اره گردبر، اره میزی کشویی، ماشین فرز و حتی گندگی باشند. دستگاه‌های چندکاره معمولا به انواع دو تا هفت کاره تقسیم شده و عملکردهای متنوعی دارند. عملکردهای انواع ماشین چندکاره با توجه به برند و مدل دستگاه متفاوت است. برای مثال، معمولا ماشین‌های دوکاره ترکیبی از جوینتر یا رنده و گندگی هستند. ماشین‌های سه کاره می‌توانند ترکیبی از گندگی، کم کن و کف رند یا کف رنده، کم کن و اره میزی باشند. در ماشین‌های چهار کاره معمولا عملکرد فرز نیز اضافه می‌شود. دستگاه‌های پنج کاره می‌توانند ترکیبی از دستگاه‌های کف رنده، گندگی، اره پانل بر، مولدر و کم کن باشند. در دستگاه‌های شش کاره و هفت کاره نیز کارکردهای دیگری به ماشین افزوده می‌شود. همان‌طور که اشاره شد، نوع عملکرد هر دستگاه با توجه به برندهای مختلف متفاوت بوده و ابعاد و وزن دستگاه، قدرت و تعداد موتور نیز در ماشین‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

برترین برندهای دستگاه چندکاره

فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه‌های چندکاره را با برند کسدایی به بازار ایران عرضه می‌کند. شرکت ایتالیایی کسدایی ماشین (Casadei Macchine) در سال 1945 تاسیس شد و اولین دستگاه‌های چندکاره برند خود را در بازار ماشین آلات نجاری سنتیِ آن زمان طراحی کرده و به تولید انبوه آنها پرداخت. برند کسدایی به لطف سرمایه‌گذاری مستمر در منابع انسانی و فناوری کاربردی به رهبری باکیفیت در زمینه ماشین آلات نجاری و صنعت چوب در سراسر جهان تبدیل شده و با توجه به شبکه توزیع گسترده و با کیفیت بالا، در بیش از 90 کشور جهان از موفقیت چشمگیری برخوردار است. دستگاه‌های چندکاره این برند محبوب جزء برترین‌های جهان بوده و نیاز شما را به انواع ماشین آلات باکیفیت برآورده می‌کنند.

خرید آنلاین دستگاه چندکاره

دستگاه‌های چندکاره در فضاهای کارگاهی کوچک نجاری برای استفاده بهینه از فضا و در واحدهای بزرگ صنعت چوب به‌عنوان ماشین آلات کمکی خط تولید استفاده می‌شوند. برای خرید و فروش دستگاه‌ چندکاره با عملکرد و کارایی متفاوت و بسته به نوع نیاز واحد تولیدی‌تان به روش‌های حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار دستگاه‌های چندکاره متنوع با برند معتبر کسدایی و با عملکرد مناسب و قیمت متنوع موجود هستند. برچسب قیمت دستگاه‌ چندکاره در مدل‌های ماشین آلات موجود در فروشگاه مشخص است. با توجه به بودجه مورد نظر، مشخصات فنی دستگاه، مدل منتخب و حجم کار واحد صنعتی خود می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه چندکاره مورد نظر را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر