شماره واتس اپ 09024318680
پشتیبانی و سفارش تلفنی : 02192006121
شماره واتس اپ 09024318680
پشتیبانی و سفارش تلفنی : 02192006121
X
X

اندازه‌گیری دستی

مشبک لیست

49 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. متر بدون روکش 3 متری رونیکس مدل RH-9035
  اعلام قیمت و موجودی
 2. متر روکش دار پی وی سی رونیکس مدل RH-9055
  اعلام قیمت و موجودی
 3. متر روکش دار پی وی سی رونیکس مدل RH-9075
  اعلام قیمت و موجودی
 4. متر روکش دار 10 متری رونیکس مدل RH-9017
  اعلام قیمت و موجودی
 5. تراز دستی 20 سانتی‌متری رونیکس مدل RH-9408
  اعلام قیمت و موجودی
 6. تراز بنایی 30 سانتی‌متری رونیکس مدل RH-9411
  اعلام قیمت و موجودی
 7. گونیا لبه دار 30 سانت اینکو مدل INGCO-HAS123002
  اعلام قیمت و موجودی
 8. تراز دستی 25 سانتی‌متری رونیکس مدل RH-9409
  اعلام قیمت و موجودی
 9. کولیس رونیکس مدل RH-9701
  اعلام قیمت و موجودی
 10. تراز بنایی 100 سانتی‌متری رونیکس مدل RH-9416
  اعلام قیمت و موجودی
 11. گونیا مهندسی لبه دار استیل رونیکس مدل RH-9761
  اعلام قیمت و موجودی
 12. تراز بنایی 40 سانتی متری اینکو مدل HSL58040
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

49 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

اندازه ‌گیری دستی

اندازه‌گیری فرآیندی است که در آن اعداد با کمیت‌ها و پدیده‌های فیزیکی مرتبط می‌شوند. اندازه‌‌گیری اساس و پایه علوم مختلف را تشکیل می‌دهد و رشته‌هایی نظیر مهندسی، ساخت‌و‌ساز، سایر رشته‌‌های فنی و تقریبا تمام فعالیت‌های روزمره به نحوی با اندازه‌گیری در ارتباط هستند. به همین دلیل مولفه‌ها، شرایط، محدودیت‌ها و مبانی نظری اندازه‌گیری مورد مطالعه قرار می‌گیرند. سیستم‌های مورد استفاده در فرآیندِ مرتبط‌کردن اعداد با کمیت‌ها و پدیده‌های فیزیکی، سیستم‌های اندازه‌گیری نامیده می‌شوند. امروزه مفهوم وزن‌ها و اندازه‌ها شامل عواملی از قبیل دما، درخشندگی، فشار و جریان الکتریکی می‌شوند، اما در گذشته این مفهوم فقط از چهار اندازه‌گیری اصلی یعنی جرم (وزن)، فاصله یا طول، مساحت و حجم تشکیل می‌شد. به این نکته نیز توجه کنید که سه مورد اخیر ارتباط نزدیکی با همدیگر دارند. اندازه گیری دستی در ساده‌ترین شکل آن، فرآیندی است که اندازه‌گیری کمیت‌های مختلف توسط حواس انسان انجام می‌شود و نتایج حاصل اغلب به‌صورت تخمین یا برآورد بیان می‌شوند.

اگرچه شواهدی دال بر این موضوع وجود دارد که در بسیاری از تمدن‌های اولیه از استانداردهای اندازه‌گیری و حتی از ابزارهای اندازه‌گیری ابتدایی استفاده می‌شد، اما ذراع مصری مهم‌ترین واحد و استاندارد اندازه‌گیری خطی در جهان باستان است و حدود 3000 سال قبل از میلاد اختراع شد. واحد اندازه‌گیری ذراع براساس طول بازو از آرنج تا نوک انگشتانِ کشیده‌شده بود. به جز حواس انسان می‌توان برای اندازه‌گیری از ابزارهایی استفاده کرد که در طراحی آنها قوانین ساده‌ای برای اندازه‌گیری طول وجود دارند. سیستم‌های بسیار پیچیده برای تشخیص و اندازه‌گیری کمیت‌ها نیز در بعضی از ابزارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سیستم‌های پیچیده فراتر از توانایی‌های حواس هستند و در این زمینه می‌توان امواج رادیویی دریافت‌شده از یک ستاره دور یا گشتاور مغناطیسی یک ذره زیر اتمی را نام برد. ابزار اندازه گیری دستی به تمام ابزارآلات دقیقی اطلاق می‌شود که در آنها از قوانین ساده برای اندازه‌گیری پارامترهای فیزیکی استفاده می‌شود و در انواع کارهای صنعتی و خانگی کاربرد دارند.

انواع اندازه گیری دستی

اندازه گیری دستی با کمک ابزار مختلفی انجام می‌شود. از متر روکش‌دار و بدون روکش برای اندازه‌گیری ابعاد اجسام و فاصله بین آنها استفاده می‌شود. کولیس یکی از ابزار اندازه گیری دستی است که برای محاسبه و سنجش طول و قطر داخلی و خارجی و عمق اجسام کاربرد دارد. از تراز دستی و بنایی برای تراز کردن قطعات مختلف، بررسی برآمدگی‌ها، زاویه سطوح و ... در نجاری و ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. گونیا ابزاری مثلثی‌شکل است و برای اندازه‌گیری و رسم زوایای قائم و رسم خطوط عموبرهم یا موازی از آن استفاده می‌شود. این ابزار در پرداخت و برش چوب با انواع اره کاربرد دارد.

برترین برندهای اندازه گیری دستی

برندهای رونیکس، اینکو، فیسکو، کنزاکس، نووا، لینکز، تایگر، اکتیو، لیت و ... انواع ابزار دقیق اندازه گیری دستی را تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنند.

خرید آنلاین اندازه گیری دستی

از ابزار اندازه گیری دستی در صنایع مختلف برای سنجش و کنترل پارامترها و کمیت‌های متنوع استفاده می‌شود. برای خرید ابزار اندازه گیری دستی می‌توانید به‌صورت مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین از فروشگاه‌های مجازی اقدام کنید. فروشگاه اینترنتی سازوکار یکی از فروشگاه‌های آنلاین مشتری‌مدار در زمینه فروش انواع ابزار دقیق بوده و با ارائه اطلاعات کامل و تخصصی به مشتریان خود کمک می‌کند تا انتخاب مناسبی داشته باشند.

در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع ابزار اندازه گیری دستی در برندهای مختلف موجود هستند. توجه داشته باشید ابزار مورد نیازتان را با توجه به نوع پروژه یا کار مورد نظر انتخاب کرده و جهت کسب اطلاع از قیمت این ابزار نیز به برچسب قیمت اندازه گیری دستی درج‌شده روی هر ابزار مراجعه کنید. در صورت نیاز می‌توانید با کسب اطلاعات کامل و مطالعه مشخصات فنی هر ابزار به قسمت خرید اندازه گیری دستی در سایت مراجعه کرده و پس از مشاوره تخصصی با کارشناسان فروش اندازه گیری دستی به‌راحتی برای خرید این ابزارها اقدام کنید.