X
X

آچار آلن

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. آچار آلن S6 ایتالیانا فرامنتا مدل 31702000ZN مخصوص نصب پایه آتاکاما J
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

آچار آلن

نصب تمام بست‌ها و اتصال‌دهنده‌ها نیازی به پیچ گوشتی یا آچار سنتی ندارد؛ چراکه بعضی از آنها با سر سوکتی و شش‌گوش طراحی شده و برای ابزاری دستی به نام آچار آلن مناسب هستند. از این ابزار کوچک و دستی برای نصب یا جداسازی این بست‌های مخصوص استفاده می‌شود. برخی اتصال‌دهنده‌ها با قراردادن آچار آلن در سر بست و چرخاندن آنها، قابلیت باز و بسته‌شدن دارند.

آچارهای آلن یا شش‌گوش ابزاری به‌شکل حرف L بوده، جنسشان معمولا فلزی است و ساختارشان به‌شکل زاویه قائمه است. همچنین، هر دو انتهای آچار آلن شش‌ضلعی هستند و بنابراین درصورتی‌که از انواع مناسب این ابزار استفاده کنید، هر دو انتهای آن برای نصب یا جداکردن بست‌ها مناسب هستند. آچار آلن مانند سایر آچارها و پیچ گوشتی‌ها کار می‌کنند اما تفاوت‌های اندکی با آنها دارد. می‌توانید یکی از دو انتهای این ابزار را داخل اتصال‌دهنده‌ با سر سوکتی شش‌ضلعی قرار داده و سپس آن را بچرخانید. چرخاندن آچار آلن در جهت عقربه‌های ساعت باعث سفت‌شدن بست شده و در خلاف جهت عقربه‌های ساعت موجب شل‌شدن یا جداسازی آن می‌شود.

یک طرف آچار آلن بلندتر از طرف دیگر بوده، همچنین آچارهای آلن به شکل حرف ال هستند و طول دو طرف آنها نیز متفاوت است. با چرخاندن بازوی بلند، گشتاور بیشتری ایجاد شده و در نتیجه، بست‌ها یا اتصال‌دهنده‌های سفت راحت‌تر باز و بسته می‌شوند. همچنین چرخاندن بازوی کوتاه این ابزار به کاربر امکان می‌دهد تا از آچار آلن در فضاهای کوچک نیز استفاده کند.

آچار آلن راه حلی ساده و آسان برای باز و بسته‌ کردن اتصالاتی با سر سوکتی و شش‌ضلعی بوده و به هیچ ابزار برقی یا مته خاصی هم نیاز ندارند. آچار آلن جلوی بازشدن ناخواسته اتصال‌دهنده‌ها را می‌گیرد و ازآنجایی‌که برای اتصال‌دهنده‌های شش‌ضلعی استفاده می‌شود، بهتر از دیگر انواع آچار و پیچ گوشتی عمل می‌کند. معمولا آچار آلن ارزان‌قیمت بوده و اغلب به‌همراه محصولات دیگر ارائه می‌شود. برای مثال، معمولا مبلمان به‌همراه یک مجموعه آچار آلن به فروش می‌رسد تا خریداران بتوانند اجزای مبلمان را با کمک این ابزار مونتاژ کنند. همچنین خریداران می‌توانند از آچار آلن موجود برای سفت‌کردن قطعات و بست‌های دیگر نیز در آینده استفاده کنند. کاربرد این ابزار برای اهداف صنعتی، تعمیرات الکترونیکی، مصارف خانگی و تعمیرات خودرو و ... مفید است.

انواع آچار آلن

ساده‌ترین انواع آچار آلن، آچارهای کوچک و ال‌شکلی هستند که همراه مبلمانی که خریداری ‌می‌کنید و باید در خانه مونتاژ شوند، ارائه می‌شود. همین ابزار ابتدایی و ساده کارتان را راه می‌اندازد و اتصالات سوکتی شش‌گوشه را به‌راحتی مونتاژ می‌کند.

آچار آلن برای اتصالات شش‌ضلعی مناسب است و هنگام چرخاندن بولت گیرش بیشتری را ایجاد می‌کند. یعنی از این ابزار فقط می‌توان برای بولت‌های شش‌گوش استفاده کرد؛ اما با خرید آچار آلن در مجموعه‌های سوکتی می‌توانید انواع مختلف سری را روی آچار آلن اضافه کنید.

سوکت دارای بولت شش‌ضلعی در یک طرف بوده و بنابراین می‌توانید آن را با آچار آلن محکم نگه دارید. طرف دیگر سوکت شکل متفاوتی مانند پیچ گوشتی سر صاف، پیچ گوشتی سر فیلیپس یا سر استارت دارد و به‌این‌ترتیب می‌توانید از آچار آلن برای انواع دیگر بولت نیز استفاده کنید. علاوه‌براینکه می‌توان از آچار آلن خود با انواع مختلف سوکت استفاده کرد، خود آچار آلن اصلی نیز به اشکال دیگری قابل استفاده است.

برای مثال، می‌توانید به جای آچار آلن ال‌‌شکل، از ابزار با دسته T شکل استفاده کنید. آچار آلن با دسته T مانند آچار L شکل عمل می‌کند و فقط نحوه گیرش متفاوتی دارد. همچنین می‌توانید از آچار ساچمه‌ای توپی استفاده کنید که نوعی آچار آلن با سر افقی و به‌شکل توپ در انتهای آن است. آچار آلن به شکل ستاره‌ای و چاقویی و برای بولت‌های با سایز مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین آچار حلقه‌ای، کمربندی و آچار پیچ گوشتی از انواع دیگر آچار آلن هستند.

خرید آچار آلن

برای خرید آچار آلن می‌توانید به انواع مدل‌های آن در برندهای معتبری نظیر ایتالیانا ، فرامنتا، رونیکس، استنلی، وینکس، ایت، نووا، توسن و ... نگاهی بیندازید و با توجه به کاربرد مورد نظر و قیمت آچار آلن انتخاب مناسبی داشته باشید.

قیمت آچار آلن

برای مشاهده قیمت، مشخصات فنی و مدل‌ها و برندهای آچار آلن کافی است به فروشگاه اینترنتی سازوکار مراجعه کنید. در این فروشگاه اینترنتی معتبر و تخصصی در زمینه فروش انواع ابزارآلات و ماشین آلات می‌توانید جدیدترین انواع آچار آلن را با کیفیت بالا و مدل‌های مختلف خریداری کنید. بنابراین با استفاده از مشاوره کارشناسان فروش آچار آلن در سایت فروشگاه اینترنتی سازوکار برای خرید این ابزار کاربردی اقدام کنید.