X
X

شیب سنج لیزری

مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  1. شیب سنج دیجیتالی بوش GIM 60 L
    اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

شیب سنج لیزری

شیب سنج یا کلینومتر یکی از ابزارهای اندازه گیری است که زاویه‌ی شیب، ارتفاع و گودرفتگی اجسام را با توجه به فاکتور گرانش اندازه‌گیری می‌کند. مقدار اندازه‌گیری‌شده برحسب سنجش زاویه‌ای و با واحدهایی نظیر درجه، دقیقه، ثانیه و غیره و یا به‌صورت درصد با یک نقطه مرجع صفر در صفحه نشان داده می‌شود. همچنین در شیب سنج برای اندازه‌گیری زوایا از شتاب‌سنج استفاده می‌شود. این ابزار تاثیر گرانش را برروی یک جرم کوچک معلق در یک ساختار پشتیبان الاستیک مشخص می‌کند، به‌طوری‌که هنگام کج‌شدن ابزار، این جرم حرکت کرده و ظرفیت خازنی بین جرم و تکیه‌گاه تغییر می‌کند. زاویه شیب با توجه به تفاوت در ظرفیت اندازه‌گیری‌شده محاسبه می‌شود. برای درک بهتر این موضوع می‌توان از یک مدل ساده با دو الکترود استفاده کرد که یکی از آنها ثابت بوده و دیگری با جرم متحرک به‌وسیله فنر آویزان شده است. الکترود ثابت، شیب سنج کاملا تراز شده در یک موقعیت افقی بوده که در آن ظرفیت خازن پایه اندازه‌گیری می‌شود. اگر شیب ‌سنج کج شود، موقعیت آن نسبت به محور افقی تغییر کرده و ظرفیت خازنی دوباره در این نقطه اندازه‌گیری می‌شود. هنگام کج‌شدن الکترود تغییر ظرفیت اندازه‌گیری می‌شود و برای اندازه‌گیری مقدار شیب از آن استفاده می‌شود. در عین حال که این فناوری مانند فناوری تلفن‌های همراه به‌طور گسترده و در سطح تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، اپلیکیشن‌ها از سلول‌های شتاب‌سنج درجه پایین و با دقت کم برای کاربردهای حسگر شیب‌سنج استفاده می‌کنند.

انواع شیب سنج

انواع شیب سنج به‌شکل تک محوره و دو محوره در بازار عرضه می‌شود. شیب‌سنج‌های تک محوره همانطور که از نامشان پیدا است، زوایا را در امتداد یک محور اندازه‌گیری می‌کنند، اما در ابزارهای دومحوره کنترل گردش و شیب کنترلی در امتداد دو محور افقی و عمودی انجام می‌شود. انواع شیب سنج محدوده کالیبراسیون متفاوتی نیز دارند. برای مثال ابزاری با محدوده 45± درجه می‌تواند زوایا را در محدوده 45- درجه تا 45+ درجه اندازه‌گیری کند. همچنین انواع شیب سنج با توجه به فاکتوهایی نظیر حساسیت، رزولوشن، دقت، محدوده دمایی و نوع خروجی با همدیگر متفاوت هستند. حساسیت، مقداری اسمی است که ولتاژ با تغییر شیب در محدوده مشخص با آن تغییر می‌کند. خروجی متناسب با سینوس ورودی بوده و بنابراین حساسیت محدوده اندازه‌گیری تغییر می‌کند. رزولوشن کوچکترین تغییر قابل اندازه‌گیری در خروجی ابزار است. دقت حداکثر خطای بین مقدار اندازه‌گیری‌شده و نشان‌داده‌شده در هر نقطه از محدوده اندازه‌گیری و در دمای اتاق (حدود 20 درجه سانتی‌گراد) است. در برخی از انواع شیب سنج دقت به 0.01 درجه نیز می‌رسد. انواع شیب سنج دارای یک محدوده دمایی هستند که در آن با توجه به اجزای مورد استفاده در ساختشان گواهی عملکرد دریافت می‌کنند و در این محدوده‌ی دمایی برای کاربردهای عمومی مناسب هستند؛ اما محدوده دمایی مورد نیاز در بعضی از کاربردهای خاص متفاوت است. در این مورد می‌توان از جبران‌سازی دمایی استفاده کرد تا محدوده دمایی عملکردی افزایش یافته و اثرات نوسانات دمایی بر شیب سنج کاهش یابد. ارتباط سریال، اتصال و بازیابی داده‌ها از دستگاه و نیز ایجاد شبکه‌ای از دستگاه‌ها را امکان‌پذیر کرده و معمولا بر طول کابل نیز اثرگذار است. برای انواع شیب سنج مورد استفاده در کاربردهای تخصصی‌تر مانند زیر آب لازم است الزامات خاصی مانند نرخ عمق فشار و انتخاب مواد نیز مورد توجه قرار گیرند. انواع شیب سنج لیزری و دیجیتالی با دقت کالیبراسیون بالا برای اندازه‌گیری شیب و مشخص‌کردن ترازبودن سطوح استفاده می‌شوند. این شیب سنج‌ها در مدل‌ها و برندهای مختلف حاوی ال سی دی برای نشان‌دادن مقدار شیب بوده و نور لیزر نقطه‌ای نیز برای اندازه‌گیری دقیق شیب و پیاده‌کردن شیب در سطوح مختلف در بخش‌هایی از ابزار تعبیه می‌شود. دقت اندازه‌گیری لیزر، کلاس لیزر و حداکثر طول اندازه‌گیری در مدل‌های مختلف این شیب سنج‌ها متفاوت است. از ابزار ترکیبی متر لیزری و شیب سنج یا شیب سنج و زاویه سنج لیزری نیز برای اندازه‌گیری طول، حجم، زاویه و ... استفاده می‌شود.

برترین برندهای شیب سنج لیزری

برندهای مختلفی در حوزه ساخت، عرضه و فروش شیب سنج لیزری مشغول به کار هستند و این ابزار را در مدل‌های مختلف تولید می‌کنند. از برندهای معتبر و باکیفیت انواع شیب سنج می‌توان برندهای بوش، اینسایز، آکاد، کوهلر، سامکو، کاپرو و ... را نام برد. برای خرید شیب سنج لیزری در برندها و مدل‌های مختلف می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سازوکار مراجعه کنید و برحسب کاربرد مورد نظرتان و قیمت شیب سنج لیزری انتخاب مناسبی داشته باشید.

خرید آنلاین شیب سنج لیزری

شیب سنج یکی از ابزارهای اندازه گیری دیجیتالی و لیزری است که از آن در کاربردهایی نظیر نجاری، کف‌سازی، خودروسازی و ساخت اتاق خودرو استفاده می‌شود. انواع شیب سنج لیزری به‌صورت مراجعه حضوری به ابزارفروشی‌ها یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و از فروشگاه‌های مجازی قابل خریداری هستند. در فروشگاه اینترنتی سازوکار شیب سنج با برند معتبر موجود بوده و می‌توانید با توجه به مشخصات فنی هر ابزار و مشاوره تخصصی کارشناسان فروش شیب سنج برای خرید آن اقدام کنید.