X
X

دستگاه تیغ تیزکن

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

1 آیتم

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دستگاه تیغ تیزکن

در ماشین آلات صنعت چوب از قبیل انواع اره، رنده، گندگی، دستگاه‌های پلینگ، چهارتراش و ... از انواع کاتر و تیغه برای برش و فرآوری چوب و فرآورده‌های آن استفاده می‌شود. این تیغه‌ ها پس از مدتی استفاده کند شده و باید تیز شوند، چراکه کیفیت و تیزبودن آنها بر کیفیت انجام کار دستگاه، تولید محصول نهایی و ایمنی کاربر تاثیرگذار است.

دستگاه تیغه تیزکن یکی از انواع ماشین آلات نجاری است که عمدتاً برای سنگ‌ زنی و تیزکردن انواع تیغه‌ های ابزارهای برش و در زوایای مختلف از آن استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها با توجه به نوع و کاربردشان برای تیزکردن و پرداخت انواع تیغه‌ های ماشین آلات در صنعت مبلمان‌سازی و سایر واحدهای صنعت چوب مناسب بوده و همچنین می‌توان از آن برای تیزکردن انواع چاقو که از فولاد ابزار سرعت بالا ساخته می‌شوند، استفاده کرد.

دستگاه تیغه تیزکن ظاهر جمع‌وجور و معقولی دارد و از اجزایی نظیر بدنه اصلی، میز کار، تخته کشویی، موتور، سرِ سنگ زنی و الکتریکی تشکیل شده است. ساختار تمام بخش‌ها به‌گونه‌ای است که به صورت کامپکت در کنار هم قرار گرفته‌اند.

ظرفیت تیزکردن تیغه‌ها در دستگاه‌ها از مدلی به مدل دیگر متفاوت است. با توجه به ظرفیت دستگاه چندین تیغه به‌طور همزمان تیز می‌شوند. سرِ سنگ‌زنی به روش اتوماتیک و با سرعت متوسط تغذیه می‌شود تا تضمین شود که تمام بخش‌های تیغه‌ها به صورت یکسان تیز می‌شوند. کاربرد دستگاه تیغ تیزکن برای تمام واحدهای تولیدی صنایع چوب امری ضروری است.

انواع دستگاه تیغه تیز کن

بعضی از انواع تیغه تیزکن به صورت تخصصی و برای تیزکردن تیغه‌های دستگاه خاصی مانند اره نواری، رنده گندگی و ... مناسب هستند. برای مثال تیغه‌ های اره نواری اگر بعد از 2 تا 4 ساعت کار مداوم و قبل از کندشدن، تیز شوند، طول عمر بیشتری خواهند داشت.

فشار تیغه‌های کندشده به داخل قطعات کار باعث ایجاد ترک‌های تنشی بسیار کوچکی در گلویی دندانه می‌شود. این ترک‌های تنشی درنهایت رشد کرده و موجب شکستگی زودرس تیغه‌ها می‌شوند.

با این حال، اگر به موقع اقدام شود، می‌توان با کمک دستگاه تیغ تیزکن ترک را برداشت و طول عمر تیغه را افزایش داد. بعضی دیگر از انواع تیغ تیزکن نیز چندمنظوره هستند و از آنها برای تیزکردن یا سنگ‌زنی انواع تیغه‌ها استفاده می‌شود.

برای خرید دستگاه تیغه تیزکن به این نکته توجه داشته باشید که وزن، ابعاد، کاربرد، ظرفیت، قدرت موتور، طول موثر سنگ‌زنی، مشخصات چرخ سنگ‌زنی، سرعت حرکت آزاد، جنس تیغه، زاویه قابل تنظیم برای تیزکردن کاتر، سرعت چرخش سرِ چرخ، فاصله شاتل اسپیندل اصلی، سرعت چرخش اسپیندل و ... در انواع و مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها متفاوت است.

برترین برندهای دستگاه تیغ تیزکن

برندهای مختلفی دستگاه تیغ تیزکن را در مدل‌ها و ظرفیت‌های متنوع تولید می‌کنند. برندهایی نظیر مس، مولن، کینگ‌ایزو (KINGISO) و  اینهل . انواع تیغ تیزکن را در مدل‌های متنوع تولید می‌ کنند.

قیمت دستگاه تیغه تیز کن

قیمت دستگاه تیغه تیزکن با توجه به برند، عملکرد و ... متفاوت است. برای تضمین انتخاب مناسب دستگاه پس از مشخص‌کردن نوع کاربرد مورد انتظار، هزینه پرداختی و سایر شرایط از برندهای معتبر این ماشین آلات استفاده کنید.

خرید دستگاه تیغ تیزکن

با توجه به اهمیت تیز و صاف نگه داشتن تیغه‌ها در ماشین آلات صنعت چوب، خرید دستگاه تیغ تیزکن مناسب برای واحدهای صنعتی ضرورتی انکارناپذیر است. برای خرید و فروش دستگاه تیغ تیزکن به صورت حضوری یا آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار دستگاه‌های تیغ تیزکن با برندهای معتبر موجود هستند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی، مشخصات فنی دقیق دستگاه، نوع برند و کاربرد و قیمت مورد نظرتان می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش استفاده کرده و دستگاه مناسب را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر