X
X

دریل ساده

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دریل ساده

مکانیزم دریل کردن ‌از نخستین ابداعاتی است که انسان‌ ها جهت ایجاد سوراخ و حفره در مواد و اجسام با هدف ساخت امکانات و وسایل خود به‌ کار بردند؛ شاید پیشینه‌ ی ساخت اولین دریل‌ ها به مصر قدیم باز گردد. نخستین دریل الکتریکی توسط «آرتور-جیمز آرنوت» درسال 1889 ساخته شده است.

اما نخستین دریل‌ های الکتریکی با ظاهر امروزی در اوایل قرن بیست‌ ام ساخته شدند. ساخت دریل‌ های با ابعاد منطقی و قابل حمل در این دوران باعث پیشرفت صنایع کوچک و بهبود کسب و کار شد.

بعدها در ادامه‌ ی راه توسعه این ابزار، گونه‌ های دریل چکشی و دریل شارژی آن هم ساخته شدند. 

این محصول به طور معمول با یک موتور تک سرعتی مجهز شده و قابلیت گردش به طرفین را دارد. برای دریل برقی یک سه‌ نظام خودکار در نظر گرفته‌ اند و برای تعویض مته نیاز به استفاده از هیچ نوع ابزاری ندارید.

معرفی کامل دریل ساده

قسمت‌ های اصلی یک دریل الکتریکی عبارتند از: موتور، سه نظام و باتری. عموما توان بالاتر به معنای قدرت سوراخ‌ کاری بالاتر دریل است. در دریل‌های برقی کاربر می‌تواند با مشاهده‌ ی مشخصات توان الکتریکی که روی دستگاه ثبت شده، از قدرت سوراخ‌ کاری دستگاه مطلع شود.
 
اما در دریل‌ های شارژی می‌تواند از روی ولتاژ باتری آن‌ها حدود قدرت را پیش‌بینی کند که این رویه دقت نسبتا پایینی هم دارد. البته اگر به مشخصات فنی دریل‌های شارژی نظیر حداکثر گشتاوردی که می‌توانند تولید کنند دسترسی داشته باشید، مسلما نتیجه بهتری خواهید گرفت. انواع دریل‌ها را از نظر ساختار می توان به دریل‌های ستونی و قابل حمل تقسیم کرد.
 
دریل‌های تخریب هم در هر دو گونه‌ی برقی و شارژی قابل تهیه هستند؛ پیستون واقعی درنظر گرفته شده برای این دریل‌ها در مقایسه با دریل‌های چکشی معمولی قدرت ضربه و تخریب بیش‌تری دارند. بارزترین تفاوت میان دریل‌های تخریب و دریل‌ های چکشی هم توانایی ضربه زدن با نوک ابزار نوع پیستونی، آن‌هم بدون چرخش ابزار است؛ در حالی که در نوع معمولی یا چکشی چنین امکانی فراهم نیست.
 
انواع دریل‌های شارژی امروزی معمولا از باتری‌های نیکل-کادمیوم یا لیتیومی استفاده می‌کنند. حتی انواع چکشی این دریل‌های شارژی هم در ابعاد بسیار کوچک وجود دارند.

موارد استفاده از دریل ساده

از دریل ساده برای کارهای سبک استفاده می‌شود مثل نجاری سوراخ کردن دیوارهای گچی و یا چوب و در بعضی از کارها به عنوان پیچ گوشتی استفاده می‌ شود در مدل‌ های قدیمی این نوع دریل فقط یک کلید برای استفاده از دریل بود ولی دریل‌ های نسل جدید دارای کلید چپ گرد وراست گرد هستند که با داشتن این کلید اضافه توانایی این دریل سبک بیشتر می‌شود اکثر این مدل دریل‌ها با سه نظام 6/5ویا 10میلیمتر است.

 بهترین برند‌های دریل برقی ساده

با توجه به انواع متفاوت دریل و کاربردهای گوناگون این ابزار اولین نکته برای خرید دریل ساده توجه و شناخت انواع آن است. 

 از میان شناخته شده ترین برندها که در زمینه طراحی و تولید انواع ابزارآلات برقی و شارژی فعالیت دارند می توان به این موارد اشاره کرد:دریل برقی ساده بوش (Bosch)، دریل برقی ساده رونیکس (Ronix)و کرون (Crown).

قیمت دریل ساده

دریل های برقی ساده موجود در سازوکار از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت هستند. قیمت انواع دریل ساده با توجه به برندهای موجود و میزان کارایی متفاوت است.

خرید آنلاین دریل ساده

فروشگاه اینترنتی سازوکار به صورت تخصصی مجموعه‌ای از انواع دریل را گردآوری کرده است. برای خرید اینترنتی دریل ساده برقی می‌توانید پیش از خرید، جدول مشخصات و نقد و بررسی کالاها را مطالعه کنید تا خرید دقیق و درستی داشته باشید.

دریل شارژی ، دریل ساده و دریل رونیکس که زیر مجموعه ابزارآلات برقی و شارژی است را می توانید با بهترین قیمت و کیفیت موجود در بازار در فروشگاه اینترنتی سازوکار سفارش دهید.

مشاهده بیشتر