X
X

متعلقات ابزار اندازه گیری

13 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

13 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

متعلقات ابزار اندازه گیری

کافی است زمان را به عقب برگردانید و دنیایی بدون ابزار اندازه گیری را تصور کنید. مردم در زمان‌های قدیم از قسمت‌های مختلف بدنشان برای اندازه‌گیری اشیا استفاده می‌کردند. برای مثال، طول یک اینچ به‌اندازه‌ی پهنای انگشت شست یک نفر بود، مشت، اندازه پنج انگشت بسته را نشان می‌داد و وجب نیز به‌اندازه‌ی بازوی بازشده بود. یارد در قرن دوازدهم فاصله بینی شاه هنری اول تا انگشت شست بازوی بازشده‌ی او بود.

ابزار اندازه گیری به مرور زمان تکامل یافتند و واحدهای دقیق‌تری برای آنها ارائه شد، به‌طوری‌که امروزه نمی‌توان بخش‌هایی نظیر بهداشت، پزشکی، صنعت و آزمایشگاه را بدون کاربرد ابزار اندازه گیری مناسب تصور کرد. از ابزار اندازه گیری برای سنجش مقدار واحد یک کمیت استفاده شده و مقادیر متفاوتی برای کمیت‌هایی مانند وزن، دما، طول، زمان و غیره ارائه می‌شود. برای مثال، برای اندازه‌گیری طول یک شاخه، می‌توان از یک خط‌کش استفاده کرد، یعنی کمیت اندازه‌گیری‌شده در اینجا طول بوده و ابزار اندازه گیری آن نیز خط کش است.

ابزار اندازه گیری انواع مختلفی دارند و کمیت‌های مربوط به خود را می‌سنجند. بعضی از این ابزارها برای کاربردهای عام مناسب بوده و کاربرد بعضی دیگر برای مشاغل یا صنایع خاصی مناسب است. متعلقات ابزار اندازه گیری با هدف افزایش کارایی این ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این معنا که بسته به شرایط مختلف، بدون کمک متعلقات و لوازم جانبی در کنار ابزار اندازه گیری، کاربرد مناسب این ابزارآلات عملا امکان‌پذیر نخواهد بود. متعلقات ابزار اندازه گیری با توجه به نوع و برند ابزارآلات متفاوت بوده و هرکدام از آنها نیز روش کاربرد خاص خود را دارند.

انواع متعلقات ابزار اندازه گیری

اگر قصد خرید متعلقات ابزار اندازه گیری را دارید، لازم است در ابتدا نگاهی به نوع ابزار مورد نظرتان بیندازید؛ چراکه هر ابزار خاص به متعلقات و لوازم جانبی منحصر به خود نیاز دارند. گاهی این لوازم جانبی با خرید اولیه محصول و در کنار آن توسط برند سازنده ابزار تامین می‌شوند و البته توجه داشته باشید که این موضوع به برند تولیدکننده ابزار بستگی دارد. همچنین ممکن است قطعات و لوازم جانبی ابزارآلات مختلف خراب شوند و قابل تعمیر نباشند. در این شرایط باید به فکر خرید متعلقات ابزار اندازه گیری مورد نیازتان باشید. لوازم جانبی ابزار اندازه گیری در انواع مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. برای مثال، سه پایه مخصوص متر لیزری  و تراز لیزری در برندهای و مدل‌های متنوع و با دارابودن ارتفاع مناسب و وزن کم برای انواع مترو تراز حرفه‌ای استفاده می‌شود.

همچنین برای استفاده از دریل مگنت لازم است ابتدا پایه مگنت آن به فلز بچسبد و سپس عملیات سوراخ‌کاری انجام شود. از آداپتور و متعلقات تراز و متر نواری به‌عنوان منبع تغذیه این ابزارهای اندازه‌گیری استفاده می‌شود. پایه ورینه دار و مدرج تراز لیزری دارای طراحی حرفه‌ای با مقیاس زاویه بوده و همچنین حاوی آداپتوری سه پايه است تا تنظیم خطوط شيب‌دار امکان‌پذیر شود. به‌علاوه، این پایه برای تمام ترازهای ليزری مناسب است که حاوی مهره ۵.۸ اينچی هستند.

از رسیور لیزر جهت کنترل ماشین آلات ساخت و ساز در ترکیب با یک لیزر چرخان استفاده می‌شود. نصب رسیور برروی ابزارهای سنجش لیزری با کمک گیره اتصال رسیور لیزر انجام می‌شود. صفحه رسیور مگنتی قرمز و سبز دارای گواهینامه کالیبراسیون بوده و برای تمام لیزرهای چرخان مناسب هستند شاخص رسیور و تراز لیزری، سه پایه حرفه‌ای، سه پایه تلسکوپی، پایه تراز سه بعدی، پایه تراز مگنتی و ... از دیگر متعلقات ابزار اندازه گیری بوده و کاربرد خاص خود را دارند. لازم به یادآوری است آیتم‌های فوق نمونه‌هایی از لوازم جانبی و متعلقات ابزار اندازه گیری بوده و با توجه به انواع مختلف این ابزارآلات و کاربرد متفاوت آنها، انواع متعلقات این ابزارها نیز در اشکال و کاربردهای متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند.

برترین برندهای متعلقات ابزار اندازه گیری

جهت خرید متعلقات ابزار اندازه گیری بهتر است ابتدا در مورد برندها و مدل‌های موجود آنها در بازار تحقیق کنید و سپس با توجه به نوع ابزار و کاربرد مورد نیازتان، متعلقات مناسب آنها را انتخاب کنید. متعلقات ابزار اندازه گیری در برندها و مدل‌های مختلفی در بازار ایران عرضه می‌شوند. در این زمینه می‌توان برندهای معتبری نظیر لیزرلاینر و بوش را نام برد که انواع این قطعات را با مدل‌های متنوع و کیفیت مناسب تولید می‌کنند. قیمت متعلقات ابزار اندازه گیری نیز با توجه به نوع، کاربرد و برند آنها متفاوت است.

خرید آنلاین متعلقات ابزار اندازه گیری

ابزار اندازه گیری در نجاری و صنایع چوب و به‌طور کلی در تمام بخش‌های صنعتی و نیز در بخش‌های بهداشت، سلامت و حوزه آزمایشگاهی کاربردهای متنوعی دارند و استفاده از آنها بدون وجود متعلقات و لوازم جانبی مناسب امکان‌پذیر نیست. برای خرید متعلقات ابزار اندازه گیری به روش‌های مراجعه حضوری به ابزارفروشی‌ها یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید.

در فروشگاه اینترنتی سازوکار متعلقات ابزار اندازه گیری با برندهای معتبر، کارایی قابل قبول و خدمات پس از فروش مناسب موجود هستند. برچسب قیمت متعلقات ابزار اندازه گیری نیز در مدل‌های مختلف موجود در فروشگاه اینترنتی سازوکار درج شده است. با توجه به نوع نیاز، مشخصات فنی ابزار، برند منتخب و نوع کار واحد صنعتی خود می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش متعلقات ابزار اندازه گیری استفاده کرده و آیتم مورد نظرتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر