X
X

زاویه سنج

مشبک لیست

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. زاویه سنج دیجیتالی تاشو سی ام تی مدل DAF-001
  اعلام قیمت و موجودی
 2. زاویه سنج دیجیتالی سی ام تی مدل DAG-001
  اعلام قیمت و موجودی
 3. DHG-001 زاویه سنج دیجیتالی سی ام تی مدل
  اعلام قیمت و موجودی
 4. زاویه سنج دیجیتالی بوش مدل GAM 220MF
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

4 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

زاویه سنج

برای اندازه‌گیری زوایای قطعه کار و انتقال آنها به سطح کار از ابزاری به نام زاویه سنج استفاده می‌شود. قطعه کار مورد نظر برای کاربرد زاویه سنج می‌تواند دیوار، راه پله یا نرده باشد. این ابزار اندازه‌گیری اغلب مورد استفاده تکنسین‌های نجاری، نصاب‌ها و دکوراتورها قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان از زاویه سنج برای اندازه‌گیری شیب پیاده‌رو یا راهرو و به‌طور کلی برای تعیین زاویه سطوح شیب‌دار از قبیل میز پیشخوان آشپزخانه و حمام استفاده کرد. از زاویه سنج در فلزکاری و ساخت قطعات مختلف نیز استفاده می‌شود. هنگام ساخت دو یا چند قطعه در یک مجموعه با کاربرد این ابزار و زاویه‌سنجیِ دقیق و انتقال زوایا به قطعه کار، تناسب و هماهنگی پایدار و یکنواختی بین قطعات ساخته‌شده ایجاد می‌شود.

معمولا در زاویه یاب از یک تراز حباب‌دار و یک سوزن پوینتر روی شبکه استفاده می‌شود. با قراردادن ابزار روی قطعه کار، سوزن زاویه قطعه را برحسب درجه نشان می‌دهد. اگر قطعه مورد نظر دارای زاویه 45 درجه باشد، می‌توان این زاویه را روی قطعه‌ی روی میز کار منتقل کرد. همچنین زاویه یاب ابزار مفیدی برای انجام لوله‌کشی جدید بوده و با انتقال زوایا روی لوله‌ها می‌توان تمام فرآیند لوله‌کشی را با زاویه مشخصی انجام داد و از جریان و تخلیه مناسب آب و فاضلاب نیز اطمینان حاصل کرد. شیب با کمک این ابزارِ اندازه گیری و با تعیین نسبت «تغییر عمودی» به «تغییر افقی» بین دو نقطه در یک خط محاسبه می‌شود. کافی است تغییر عمودی را بر تغییر افقی تقسیم کنید تا بتوانید شیب یک خط را که برحسب درصد بیان می‌شود، تعیین کنید. این داده‌ها در کاربردهایی نظیر طبقه‌بندی اطلاعات جهت تکمیل پروژه‌ها ضروری هستند. زاویه سنج دارای دو بازوی لولایی و مقیاسی نقاله‌مانند بوده یا به‌صورت دستگاه دیجیتالی ساخته می‌شود که قادر به خوانش زوایای گوشه‌های داخلی و خارجی است. توجه داشته باشید که سطح مورد نظر هنگام استفاده از ابزار زاویه سنج باید عاری از هرگونه ناهمواری، برآمدگی یا انواع ضایعات باشد. همچنین لازم است بازوهای نقاله صاف باشند تا خوانش دقیقی را انجام دهند.

اندازه زوایا را می‌توان به روش‌های مختلفی محاسبه کرد و این روش‌ها شامل استفاده از فرمول‌های ریاضی و محاسبات منطقی هستند. البته برای استفاده از برخی روش‌ها باید ابزار خاصی را به کار برد. درصورتی‌که لازم است مجموع زوایای یک شکل خاص را محاسبه کنید یا حدس بزنید از رئوس آن شکل چند مثلث می‌توان ساخت، کاربرد قانون مثلث ابزار مفیدی برایتان خواهد بود. در ساده‌ترین شکل برای اندازه‌گیری دقیق زوایا باید از نقاله استفاده کنید. درصورتی‌که از ابزار زاویه سنج دیجیتال استفاده می‌کنید، لازم است به‌منظور اطمینان از نتایج ارائه‌شده آن را مرتبا کالیبره کنید. به این نکته نیز توجه کنید که روش دقیق انجام این کار به مدل ابزار بستگی دارد. بعضی از ابزارها نیاز به کالیبراسیون حرفه‌ای دارند. زاویه سنج دیجیتال با دقت حدود یک‌دهم درجه برای نجاری و کار با چوب مناسب بوده، همچنین استفاده از آن آسان است. تنها مشکل این ابزارها این است که باتری آنها به‌سرعت تمام می‌شود. اما وقتی به کاربرد ابزار تنظیم دیجیتالی آسان‌خوان در اره میزی عادت کنید، متوجه می‌شوید که در مجموع مزایا و دقت این ابزار بر معایب آن می‌چربد و دیگر حاضر نمی‌شوید از ابزار دستی استفاده کنید.

انواع زاویه سنج

زاویه سنج در انواع و برندهای مختلفی تولید و عرضه می‌شود. زاویه سنج نقاله‌ای ابزاری دستی بوده و شبیه نقاله‌هایی است که در مدرسه از آنها استفاده می‌کردید. این ابزار از نقاله‌ای دو بخشی با درجه‌بندی 180 درجه و یک میله فلزی خط‌کش مانند تشکیل شده و دقت اندازه‌گیری آن در حد یک درجه است. زاویه سنج یونیورسال یا ذره بینی یکی از انواع ابزارهای اندازه گیری دستی است که در صنعت و آزمایشگاه از آن استفاده می‌شود. این ابزار قابلیت اندازه‌گیری زوایای صفر تا 360 درجه را دارد، همچنین دقت آن در حد یک درجه بوده و قسمت ورنیه آن بین دو تا پنج دقیقه است. در زاویه سنج دیجیتال نیز دقت تفکیک در حد یک‌صدم دقیقه بوده و زوایا برحسب درصد یا درجه بیان می‌شوند. زاویه سنج دیجیتال ابزاری شارژی بوده و منبع تغذیه آن از باتری تامین می‌شود. این ابزار قابلیت اتصال به تیغه اره میزی را دارد و با کمک آن می‌توان برش را در زوایای معین ایجاد کرد. از این زاویه سنج در صنایع چوب، صنعت خودروسازی، کارهای ساختمانی و عمرانی و ... برای تنظیم یا برش دقیق زوایای مختلف استفاده می‌شود.

برترین برندهای زاویه سنج

برای خرید زاویه سنج مناسب با توجه به کاربرد مورد نظرتان بهتر است در ابتدا نیم‌نگاهی به برندهای تولیدکننده و مشخصات فنی این ابزار داشته باشید. برندهایی نظیر بوش، سی ام تی، لیزرلاینر، اینسایز، آدا، داناکو، لیکوتا و ... انواع مختلف این ابزار اندازه گیری پرکاربرد را تولید می‌کنند. قیمت زاویه سنج نیز برحسب نوع و کارایی آن، از مدلی به مدل دیگر متفاوت است.

خرید آنلاین زاویه سنج

از ابزار زاویه سنج در صنایع مختلف برای تعیین دقیق زوایا و انتقال آنها به قطعات کار استفاده می‌شود. جهت خرید این ابزار می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های ابزارفروشی یا جستجوی اینترنتی و سرچ آنلاین، آن را از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خریداری کنید. انواع زاویه سنج در فروشگاه اینترنتی سازوکار با برندهای معتبر موجود هستند. با توجه به نوع نیاز، مشخصات فنی و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش زاویه سنج استفاده کرده و آیتم مورد نظرتان را خریداری کنید.