X
X

دستگاه لبه چسبان

20 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

20 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت نزولی

دستگاه لبه چسبان

برای پنهان‌کردن لبه‌های زبر و خشن فرآورده‌های چوبی نظیر پلای وود، ام دی اف و نئوپان باید از نوارهای نسبتا نازکی به نام نوار لبه استفاده کرد که موجب افزایش مقاومت و دوام فرآورده چوبی شده و برای مطابقت با الزامات خاص پروژه‌های کار با چوب به‌راحتی برش می‌خورند. ابتدا لازم است قطعات بزرگ‌تر بریده شوند و سپس تنظیمات بعدی انجام شده و ضایعات به حداقل برسند. باید سطح چوب نیز برای چسباندن نوار لبه آماده شده و ذرات گردوغبار، خاک اره، تراشه و غیره پاک شوند. در غیر این صورت نوار لبه به‌خوبی نمی‌چسبد. بعضی از انواع نوار لبه به‌صورت خودچسب بوده و مانند برچسب پشت‌کاغذی به سطوح می‌چسبند، اما بیشتر نوار لبه‌ها با چسب هات ملت تولید می‌شوند. گاهی از اتوی لباس با حرارت کم برای چسباندن نوار لبه استفاده شده و برای جلوگیری از آسیب‌رسیدن به اتو از یک ورق آلومینیوم بین نوار و اتو استفاده می‌شود. روش‌های فوق زمان‌بر بوده و کیفیت مورد نظر را ایجاد نمی‌کنند. در واحدهای تولیدی صنعت چوب برای سهولت کار و افزایش سرعت از دستگاه‌های پیشرفته، برقی و اتوماتیک لبه چسبان استفاده می‌شود که یکی از ماشین آلات مهم صفحه‌ای در جریان فرآوری چوب در کابینت‌سازی و مبل‌سازی هستند. دستگاه لبه چسبان با چسباندن و تغذیه اتوماتیک نوار لبه روی لبه‌های فرآورده‌های چوبی، سطحی یکنواخت و تمیز ایجاد می‌کند. این دستگاه میزی دارد که می‌توان ارتفاع و زاویه آن را تنظیم کرد. از گیره برای محکم نگه داشتن قطعه کار استفاده می‌شود. غلتک چسب با عرض قابل تنظیم و تسمه نقاله که قطعه کار را منتقل می‌کند و غلتک فشار نیز از دیگر اجزای این دستگاه هستند.

دستگاه نرچسبان اتوماتیک در ایستگاه‌های مختلف کاری چند نقش دارد. در ایستگاه پیش‌فرز از کاترهای فرز دوبل برای حذف علائم موجی‌شکل، فرزکاری یا حذف اثرات اره پانل بر روی قطعه کار برای آب‌بندی بهتر لبه‌ها و تناسب بیشتر نوار لبه و تخته، یکپارچگی و زیبایی کار استفاده می‌شود. سپس چسب در ایستگاه چسب با روشی خاص و به‌صورت یکنواخت در نوار لبه توزیع می‌شود تا چسبندگی قوی‌تری ایجاد شود. برای اطمینان از صافی و یکنواختی سطح برش ردیابی اتوماتیک قالب و موتور با سرعت و فرکانس بالا با حرکت دقیق ریل راهنمای خطی انجام می‌شود. در ایستگاه پرداخت از ردیابی اتوماتیک پروفیل و موتور با سرعت و فرکانس بالا برای اطمینان از صافی بخش‌های بالایی و پایینی تخته بریده‌شده استفاده می‌شود. از چاقوی پرداخت آر شکل برای نوار لبه  PVCو اکریلیک و با ضخامت 0.8 میلی‌متر یا بیشتر در مبلمان استفاده می‌شود. در ایستگاه ساب‌زنی، بخش‌های بالایی و پایینی تخته‌ها برای حذف علائم موجی‌شکل ناشی از حرکت غیر خطی فرآیند دوربری صاف‌تر و تمیزتر می‌شوند. در ایستگاه پولیشِ دستگاه لبه چسبان نیز قطعات را با چرخ پولیش پنبه‌ای صاف می‌شوند. در ایستگاه شکاف‌زنی، روند اره‌کردن پانل‌‌ها با شکاف‌زنی مستقیم پانل‌های جانبی قفسه‌ها، صفحات زیرین و غیره کاهش یافته و راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود. همچنین می‌توان در این ایستگاه لبه‌های آلومینیومی پانل‌های درب را نیز شکاف‌دار کرد.

انواع دستگاه لبه چسبان

دستگاه نرچسبان انواع مختلفی دارد و برای خرید این دستگاه با توجه به نوع نیازتان آپشن‌های متفاوتی در اختیار دارید. مدل‌های دستی این ماشین ارزان‌ قیمت بوده و در عین حال باید برای کار با این دستگاه‌ها زمان بیشتری را نسبت به مدل‌های برقی صرف کنید. دستگاه‌های لبه چسبان ثابت در حین کار روی پروژه حرکت نمی‌کنند و تسمه‌های تغذیه و غلتک ندارند تا به‌طور اتوماتیک مواد را منتقل کنند، ولی ارزان‌تر از انواع دیگر دستگاه‌های موجود در بازار هستند. انواع دستی لبه چسبان برای پروژه‌های کوچک‌تر و ساده‌تر مناسبترند. انواع دیگر لبه چسبان سیستم گیره تسمه‌های تغذیه، چاقوهای دوربری و غیره دارند و برای تکمیل انواع پروژه‌های صنایع چوب استفاده می‌شوند. همچنین، نسبت به انواع دیگر این دستگاه مقرون‌به‌صرفه هستند. انواع پرتابل دستگاه نیز مانند اتو عمل می‌کند. دستگاه‌های لبه چسبان تمام اتوماتیک نیز با فیدر، غلطک و غیره موجود بوده و تمام کارها را بدون دخالت دست انجام می‌دهند.

برترین برندهای دستگاه لبه چسبان

برای خرید دستگاه لبه چسبان مناسب با توجه به حجم کار، ویژگی‌ها و کاربردهای دستگاه، بودجه، قیمت دستگاه لبه چسبان و برند مورد نظر تصمیم بگیرید. برندهایی نظیر او ای وی، بیسه، تایان، کی دی تی و کازادی انواع دستگاه لبه چسبان را تولید می‌کنند.

خرید آنلاین دستگاه لبه چسبان

از دستگاه‌های لبه چسبان در صنعت چوب و به‌ویژه واحدهای تولیدی کابینت‌سازی و مبل‌سازی استفاده می‌شود. برای خرید و فروش دستگاه‌ لبه چسبان به صورت حضوری یا با کمک جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی ابتدا باید برند و مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع دستگاه لبه چسبان با برندها و قیمت‌های متنوع و متناسب با نیاز روز بازار موجود هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی دستگاه، نوع برند، ظرفیت مورد نظر دستگاه و استعلام قیمت از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره گرفته و دستگاه لبه چسبان مناسب را برای واحد صنعتی خود خریداری کنید.

مشاهده بیشتر