X
X

کمپکتور

مشبک لیست

6 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. کمپکتور بنزینی شپخ مدل 3908301915 - VS1000
  اعلام قیمت و موجودی
 2. کمپکتور صفحه‌ای بنزینی شپخ مدل 5904605903 - HP3000S
  اعلام قیمت و موجودی
 3. کمپکتور صفحه‌ ای بنزینی شپخ مدل 5904613903 - HP2500S
  اعلام قیمت و موجودی
 4. کمپکتور صفحه‌ای بنزینی شپخ مدل 5904610903 - HP1200S
  اعلام قیمت و موجودی
 5. کمپکتور صفحه‌ ای بنزینی شپخ مدل 5904611903 - HP1800S
  اعلام قیمت و موجودی
 6. کمپکتور صفحه‌ای بنزینی شپخ مدل 5904612903 - HP2200S
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

6 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

کمپکتور

یکی از مهمترین دستگاه‌هایی که در صنعت باغبانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کمپکتور است. البته این دستگاه در صنایع دیگر مانند راه‌سازی نیز استفاده می‌شود تا بتوان با استفاده از آن آسفالت را فشرده کرد.

هنگامی که ذرات خاک فشرده می‌شوند، فضای منافذ بین آن‌ها کاهش می‌یابد و در نتیجه خاک متراکم‌تر می‌شود. خاک‌ فشرده منافذ بزرگ کمتری دارد و به همین دلیل نرخ نفوذ و زهکشی آن نیز کمتر است. دلیل این است که منافذ بزرگ در خاک، آب را به طور موثرتر از منافذ کوچک‌ جابه‌جا می‌کنند.

متراکم کردن خاک را می‌توان با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف انجام داد و یکی از آن‌ها کمپکتور است. در پروژه‌های ساختمانی که نیاز به زیرسطح پایدار دارند، از کمپکتورها برای فشرده سازی انواع خاک و شن استفاده می‌شود. کمپکتورها در اشکال، ابعاد و قدرت با یکدیگر متفاوت هستند، اما همگی دستگاه‌ها یک کار را انجام می‌دهند.

هسته‌ی اصلی دستگاه یک صفحه سنگین و مسطح است که روی زمین قرار می‌گیرد. این صفحه توسط یک موتور بنزینی یا دیزلی به حرکت درآورده می‌شود و با لرزش خود روی خاک، ذرات آن را متراکم می‌کند.

نحوه‌ی کار کمپکتورها به این صورت است که دستگاه عملیات اصلی را با یک صفحه سنگین که در پایین آن نصب شده است، انجام می‌دهد. این صفحه با سرعت در یک محور عمودی به بالا و پایین حرکت می‌کند. نیروی این ضربه‌های سریع با وزن دستگاه ترکیب شده و در نهایت خاک زیر آن فشرده و متراکم می‌شود.

انواع کمپکتور

کمپکتورها دارای انواع مختلفی هستند که در زیر شرح داده شده‌اند:

کمپکتور صفحه‌ای

مشهورترین نوع کمپکتور، کمپکتورهای صفحه‌ای هستند. دلیل نامگذاری این دستگاه‌ها این است که عملیات فشرده سازی توسط یک صفحه که اشکال مختلف دارد، انجام می‌شود. این صفحه در قسمت پایین دستگاه قرار گرفته و با وارد کردن ضربات پی‌درپی و پرقدرت سبب متراکم کردن خاک می‌شود.

کمپکتور قورباغه‌ای

نوع دیگری از کمپکتور‌ها، کمپکتورهای قورباغه‌ای هستند. صفحه‌ای که روی این دستگاه‌ها قرار می‌گیرد، ابعاد کوچکی دارد و به همین دلیل فشار بیشتری را روی سطح مورد نظر وارد می‌کند. این کمپکتورها بیشتر برای مکان‌های باریک که فضای کمتری دارند، استفاده می‌شوند.

غلطک

غلطک‌ها یکی دیگر از انواع کمپکتورها هستند. این ماشین آلات برای فشرده سازی جاده‌ها و راه‌ها مورد استفاده واقع می‌شوند. علت استفاده از غلطک در فضاهای بزرگ، انجام پروژه‌های وسیع در کمترین زمان ممکن است.

بهترین برند کمپکتور

برندهای مختلفی در حوزه تولید ابزارآلات باغبانی و دستگاه‌های باغبانی فعالیت می‌کنند. در این میان برخی از برندها با تمرکز روی این حوزه تلاش می‌کنند تا دستگاه‌هایی استاندارد، ایمن و باکیفیت تولید نمایند. برند شپخ یکی از برندهای فعال در حوزه تولید دستگاه‌های باغبانی است. در بازار ایران برند شپخ به عنوان بهترین برند کمپکتور شناخته می‌شود.

قیمت کمپکتور

قیمت کمپکتور به عوامل مختلفی مانند نوع، قدرت، ابعاد و برند دستگاه بستگی دارد. بدون شک هرچه دستگاه قدرتمندتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

خرید کمپکتور

برای خرید کمپکتور ابتدا باید مشخص کنید که برای چه فضایی می‌خواهید از دستگاه استفاده نمایید. کمپکتورهای صفحه‌ای بیشتر برای باغ و باغچه‌هایی با ابعاد کوچک کاربرد دارند. اگر باغ شما وسیع است، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ غلطک‌ها بروید.