X
X

میز و پایه

ما نمی توانیم محصولات مطابق با انتخاب را پیدا کنیم.

میز و پایه

با وجود تکنولوژی در حال پیشرفت در محیط‌های کاری، میز همچنان بخش مهمی از زندگی کاری روزمره کارمندان محسوب می‌شود؛ چراکه تمام کارها روی میز انجام می‌شوند. برای مثال، کامپیوترتان را روی میز می‌گذارید؛ اسناد و مدارکتان را روی آن بایگانی می‌کنید و بدون میز مناسب نمی‌توانید هیچ‌کدام کارهایتان را انجام دهید. شاید مشغول طراحی دفتر کار خانگی‌تان هستید، شاید هم در این فکر هستید که میز قدیمی‌تان را در شرکت عوض کنید؛ به‌‍‌هرحال گزینه‌های زیادی برای خرید میز و پایه مناسب در اختیار دارید و همین موضوع تصمیم‌گیری را سخت‌تر می‌کند. با شناخت انواع میز و پایه و فضای دفترتان می‌توانید بهتر تصمیم‌گیری کرده و گزینه مناسب را با توجه به شرایط دفتر کار و نوع انتظاراتتان انتخاب کنید.

انواع میز و پایه

طراحی دفتر کار و نوع انتظاری که از میز دارید، یکی از موارد تاثیرگذار بر انتخاب انواع میز است. برای مثال در طراحی‌ مبلمان اداری مدولار بر پایه میزهای کار، هدف تعامل بیشتر کارکنان بوده و کمدها، کشوها و استندها نزدیک میز یا زیر پایه آن تعبیه می‌شوند. میز مدیریت برای دفاتر بزرگ با فضای کافی مناسب بوده و دارای پایه‌های دوبل و مجهز به کشوهای فایل و باکس برای نگهداری اوراق و لوازم اداری است. معمولا میزهای مدیریت دارای یک سطح کار هستند و در مرکز دفتر قرار می‌گیرند. میزهای کامپیوتر نسخه‌های کوچک‌شده میزهای مدیریت برای ایستگاه‌های کاری اجرایی هستند و معمولا فضای سطح کار آنها برای کامپیوترهای رومیزی یا لپ تاپ و کشوهای بایگانی مناسب است. میزهای کامپیوتر برای دفاتر خانگی و ایستگاه‌های کاری کوچک در دفاتر با محدودیت فضا مناسب هستند.

میزهای L شکل دارای دو بخش اتصال هستند و از بخش بزرگتر ال به‌صورت میز اصلی و بخش کوچکتر آن به‌صورت فضای اضافی برای سطح کار استفاده می‌شود. میزهای L شکل در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف ساخته شده و برای کارکنانی که به فضای دسکتاپ بیشتری نیاز دارد، بهترین انتخاب است. میزهای U شکل شبیه به میزهای L هستند، اما دارای سه سطح کار بوده که شامل یک میز اصلی، یک میز اضافی و یک قفسه جاکتابی است. معمولا این میزها بسیار بزرگ هستند، اما سایزهای کوچک‌تر آنها نیز در بازار موجود است. میزهای ایستا با پایه‌های قابل تنظیم و ارگونومیک در دو حالت ایستاده و نشسته قابل استفاده بوده و دارای یک سطح کار هستند که می‌توان پایه‌های آن را با مکانیزم الکتریکی یا دستی بالا و پایین آورد.

میزهای قفسه‌دار سطح کوچکی برای کار جلوی قفسه دارند و از یک یا دو پایه آنها نیز به‌صورت کمد یا کشو استفاده می‌شود. همچنین معمولا از این میزها در کنار میز U شکل استفاده می‌شود. میزهای اتاقکی درواقع یک سطح کاری هستند که به‌وسیله پارتیشن‌های مدولار تفکیک می‌شوند. اتاقک‌ها به‌عنوان ایستگاه‌های کاری کارکنان شرکت با اندازه متوسط تا بزرگ طراحی می‌شوند و برای فضاهای بزرگی که کارکنان زیادی در آن کار می‌کنند، انتخاب مناسبی هستند. میزهای لپ تاپ یا میز تحریر نیز سطح کار مناسبی دارند و معمولا از آنها با پایه‌های متحرک استفاده می‌شود. میزهای گوشه‌ای برای استفاده در گوشه‌های دفتر کار مناسب بوده و با میز L متفاوت هستند. میزهای نیمکتی، کارشناسی، جلسه و ... از دیگر انواع میز کار هستند. لازم است در انتخاب سایز میز به فضای دفتر کار و اندازه درها و راه پله‌ها نیز توجه کنید. جنس انواع میز کار نیز متفاوت بوده و از لمینت، تخته لایه با روکش چوب، چوب ماسیو، فلزی، شیشه‌ و ... ساخته می‌شود. همچنین پایه‌ میز چوبی، پایه میز شیشه‌ای، پایه میز کافی‌شاپ و ... متفاوت بوده و در انواع طرح‌های میز اداری نیز از پایه‌های مناسب هر مدل استفاده می‌شود. جنس پایه‌ها از چوب، پلاستیک، آلومینیوم، استیل و ... بوده و در سبک‌ها و مدل‌های مختلف ساخته می‌شوند.

برترین برندهای میز و پایه

در ایران برندهای معتبری در زمینه تولید و عرضه انواع میز و پایه و مبلمان اداری مشغول فعالیت هستند. در این زمینه می‌توان برندهای فانتونی، نیلپر، جلیس، ساجیران، هلکر، فیلپا، نظری، راد سیستم، اروند، پاندا، لیوتاب و فرامین را نام برد. فانتونی یکی از برندهای باکیفیت و تخصصی در زمینه ساخت و عرضه انواع یراق آلات، تجهیزات و اکسسوری آشپزخانه، منزل و اداری است و انواع مدل‌های میز تک پایه برقی، میز دو پایه برقی دو طبقه، میز سه پایه برقی L فرم ساده و ... را تولید وبه بازار عرضه می‌کند.

خرید آنلاین میز و پایه

برای خرید میز و پایه در درجه اول به کاربرد مورد نظر، فضای قابل استفاده و طراحی ارگونومیک آنها توجه کنید. فروشگاه اینترنتی سازوکار فروشگاهی معتبر و تخصصی در زمینه عرضه و فروش انواع ابزارآلات، ماشین آلات صنعتی و یراق آلات و اکسسوری آشپزخانه، منزل و اداری بوده و می‌توانید با توجه به هزینه مورد نظرتان و برچسب قیمت میز و پایه که در هر مدل درج شده است، جدیدترین مدل‌های میز و پایه را با کیفیت و تنوع بالا خریداری کنید. همچنین می‌توانید از مشاوره کارشناسان فروش میز و پایه در سایت استفاده کرده و آیتم مورد نیازتان را انتخاب کنید. 

مشاهده بیشتر