X
X

مگنت

مشبک لیست

54 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. مگنت آنتراسیت K LOCK مدل 55007010EE
  اعلام قیمت و موجودی
 2. شابلون سوراخ‌کاری مگنت فشاری برای پنل هایی به ضخامت 16 و 18 میلیمتر ایتالیانا فرامنتا مدل Y0JG0110RO
  اعلام قیمت و موجودی
 3. مگنت آرام بند صامت به همراه مبدل توکار به روکار
  اعلام قیمت و موجودی
 4. مگنت جهت درب های فشاری سری 2 فانتونی مدل M118
  اعلام قیمت و موجودی
 5. پلیت پشت درب (پشت چسب دار) ایتالیانا فرامنتا مدل 55006160XD
  اعلام قیمت و موجودی
 6. مگنت فشاری توکار ایتالیانا فرامنتا مدل 57008020EE
  اعلام قیمت و موجودی
 7. پلیت پشت درب (میخی) ایتالیانا فرامنتا مدل 55006030YA
  اعلام قیمت و موجودی
 8. پیچ بلند پشت درب برای مگنت ایتالیانا مدل 55006100YA
  اعلام قیمت و موجودی
 9. مگنت فشاری روکار بلند - آهنربا دار (سفید) ایتالیانا فرامنتا مدل 57008020AB2
  اعلام قیمت و موجودی
 10. دمپر مدادی توکار (بدون پایه) فانتونی مدل M084
  اعلام قیمت و موجودی
 11. مگنت جهت درب های فشاری سری 4 فانتونی مدل M318
  اعلام قیمت و موجودی
 12. مگنت جهت درب های فشاری سری 3 فانتونی مدل M218
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

54 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

مگنت

هنگام خرید یا ساخت کابینت آشپزخانه علاوه بر ویژگی‌های ظاهری و زیبایی‌های کابینت، نکات فنی و سهولت استفاده از آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارند. برخی از مدل‌های جدیدتر کابینت دستگیره در نداشته و ظاهری مینیمال دارند.

برای باز و بسته کردن این نوع کابینت باید از قطعه‌ای به نام مگنت استفاده شود. درواقع مگنت و نوع آن نقش مهمی در نحوه عملکرد کابینت‌های آشپزخانه دارند. مگنت برای باز کردن و بسته نگه داشتن در کابینت بدون استفاده از دستگیره طراحی شده است. در ادامه به بررسی کاربرد و نحوه عملکرد مکنت کابینت می‌پردازیم.

کاربرد مگنت

با مگنت می‌توان کابینت‌هایی ساخت که در ظاهر دستگیره‌ای ندارند، اما دسترسی به داخل آنها همچنان آسان است. مگنت کابینت می‌تواند به صورت مگنت ساده یا مگنت فشاری باشد. مگنت را می‌توان در پشت انواع درهای کابینت با اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف پنهان کرده و از نیروی مغناطیسی یا مکانیکی برای باز و بسته کردن در کابینت استفاده کرد.

مکانیزم مگنت‌های فشاری به گونه‌ای است که با فشار دادن در به سمت داخل، مگنت آزاد شده و در باز می‌شود. این نوع مگنت از یک ضامن و فنر استفاده می‌کند. وقتی در کابینت را فشار می‌دهید درواقع به ضامن نیرو وارد می‌شود. با وارد شدن نیرو، ضامن آزاد شده و نیرو را به فنر منتقل می‌کند. در نهایت مکانیزم فنر، در کابینت را باز می‌کند. برای بستن در کابینت نیز با فشار دادن در کابینت، ضامن محکم در جای خود قرار می‌گیرد.

در نوع مغناطیسی، یک مگنت در انتهای یک پیستون فنری دارد که در را بسته نگه می‌دارد. برای باز کردن کابینت، باید در را فشار داد تا پیستون فنری باز شده و در کابینت را باز کند. برای بستن در کابینت باید آن را فشار داد تا پیستون فنری، مگنتی که در انتهای آن است را به صفحه فلزی ضربه زن متصل کرده و در بسته شود.

محل نصب مگنت خارج از دید و در جاهایی مثل پشت در، روی قاب یا قفسه داخل کابینت یا در مقابل لولاهای کابینت قرار دارد. نوع و محل قرار گرفتن کابینت نقشی تعیین‌کننده در تنظیمات و مکانیزم‌های مورد نیاز آن دارد. برای مثال، در کابینت‌های زمینی، مکانیزم مگنت باید در قیمت بالایی کابینت وصل شود؛ اما در کابینت‌های دیواری، محل قرارگیری مگنت در قسمت پایینی کابینت است.

خرید مگنت

مهم‌ ترین نکته هنگام خرید مگنت کابینت، انتخاب مدل مناسب برای یراق‌آلات و کابینت شما است. همچنین باید مگنت کابینت خود را از برندهای معتبر خریداری کنید.

از جمله بهترین برندهای مگنت می‌توان به صامت، ایتالیانا و فانتونی اشاره کرد. برای خرید مگنت این برندها بهتر است به فروشگاه‌های معتبر ابزار و یراق مراجعه کنید. یکی از معتبرترین فروشگاه‌های آنلاین ابزار، یراق آلات ، ماشین‌آلات، چسب و مواد مصرفی، فروشگاه سازوکار است.

سازوکار علاوه بر انواع مگنت، مجموعه‌ای کامل از انواع یراق‌آلات کابینت را نیز عرضه می‌کند. علاوه بر این، فروشگاه سازوکار، نماینده رسمی برندهای معتبر بازار یراق‌آلات مانند صامت، ایتالیانا، آلباتور و ... در ایران است.