شماره واتس اپ 09024318680
پشتیبانی و سفارش تلفنی : 02192006121
شماره واتس اپ 09024318680
پشتیبانی و سفارش تلفنی : 02192006121
X
X

دستگاه گندگی

مشبک لیست

14 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  • گندگی شپخ مدل PLM1800
   ‎27,937,300 تومان
  • گندگی MAS مدل MB105C
   اعلام قیمت و موجودی
  • دستگاه گندگی پایون مدل TH-600
   اعلام قیمت و موجودی
  • گندگی MAS مدل MB104
   اعلام قیمت و موجودی
  • گندگی CASADEI مدل PS520
   اعلام قیمت و موجودی
  • گندگی QCR مدل TH630
   اعلام قیمت و موجودی
  • دستگاه گندگی پایون مدل TH-400
   اعلام قیمت و موجودی
  • گندگی QCMJ مدل MBZ106D
   اعلام قیمت و موجودی
  • گندگی CASADEI مدل PS41ES
   اعلام قیمت و موجودی
  • گندگی CASADEI مدل PS41ES spiral
   اعلام قیمت و موجودی
  • ماشین گندگی 330 میلی متر محک مدل TP-330D
   اعلام قیمت و موجودی
  • FECYCLONE دﺳتگاه رنده گنده گیر مکنده سرخود 150 میلی متر فمی مدل
   اعلام قیمت و موجودی
  مشبک لیست

  14 آیتم

  صفحه
  در هر صفحه
  تنظیم بصورت صعودی

  دستگاه گندگی

  دستگاه گندگی یکی از ماشین آلات نجاری کاربردی است که تخته‌ ها را به ضخامت ثابتی در طول آنها درمی‌آورد و هر دو سطح تخته را نیز صاف می‌کند. این دستگاه ضخامت مورد نظر را با استفاده از بخش پایین تخته‌ها به عنوان مرجع یا شاخص برش می‌زند. بنابراین برای اینکه سطح تخته کاملا صاف شود باید در ابتدا سطح زیرین تخته‌ها صاف و رنده شوند. برای این کار از جوینتر یا کف رنده و یا ترکیبی از هر دو ماشین استفاده می‌شود.

  گندگی با جوینتر و کف رنده تفاوت دارد، چراکه در این دستگاه‌ها کاترهد در سطح زیرین تخته قرار می‌گیرد، اما کاترهد در ماشین گندگی در داخل دستگاه قرار گرفته و نسبت به رنده ایمنی بیشتری در حین کار ایجاد می‌کند. همچنین یکی از سطوح تخته‌ها با عبور از کف رنده صاف می‌شود. با این وجود، کاربرد دستگاه گندگی باعث می‌شود که تخته‌ها ضخامت ثابتی داشته باشند و ضخامت تخته‌ ها در طول آنها تغییر نکند.

  برای آماده‌ سازی اولیه سطوح تخته‌ های رنده‌ نشده، دوطرف آنها با عبور از این دستگاه صاف می‌شوند. چوب‌های بازیافتی نظیر حصار، نرده، دکینگ و کفپوش با استفاده از دستگاه گندگی مجددا در کاربردهای جدید قابل مصرف هستند. به‌این‌ترتیب می‌توانید با مصرف مجدد قطعات چوبی بازیافتی در هزینه مواد اولیه صرفه‌جویی کرده و با زمان و هزینه کمتر و استفاده از گندگی برای این قطعات، از چوب‌های باکیفیتی برای پروژه‌های نجاری خود استفاده کنید.

  معرفی بخش های دستگاه گندگی

  دستگاه گندگی سه بخش اصلی دارد:

  کاترهد که حاوی تیغه‌های برش است، غلتک‌هایی که تخته را از میان دستگاه هدایت می‌کنند و میزی که با کاترهد قابل تنظیم بوده تا ضخامت نهایی تخته کنترل شود. بعضی از انواع گندگی قابل حمل بوده و از این نظر کمی متفاوت هستند که در آنها میز ثابت بوده و مجموعه مونتاژ کاترهد و غلتک تغذیه قابل تنظیم هستند.

  دستگاه‌های گندگی صنعتی قابلیت تنظیم ضخامت تخته‌های بسیار عریض را دارند و مقدار زیادی از مواد را با یک حرکت عبوری تخته از آن جدا می‌کنند. نیرو محرکه‌ ی این ماشین‌ ها موتورهای قدرتمندی هستند و ساختار بسیار سنگینی دارند. به‌ تازگی انواع مدل‌ های قابل حمل و سبک‌ وزن این دستگاه‌ ها تولید شده و در آنها از موتورهای ارزان‌ قیمت ‌تر اما پر سر و صدا استفاده می‌شود.

  این موتورها برخلاف موتورهای القایی دستگاه‌های گندگی صنعتی از نوع اونیورسال بوده و بسیار ارزان‌ قیمت ‌تر از دستگاه‌ های صنعتی هستند. برخی برندها دستگاه‌های ترکیبی جوینتر و گندگی را نیز تولید می‌کنند که معمولا ارزان‌قیمت‌تر بوده و جمع‌وجورتر هستند. بنابراین فضای کمتری را به خود اختصاص می‌دهند. با این وجود عملکرد دستگاه‌های ترکیبی به اندازه دستگاه‌های مجزای جوینتر و گندگی تخصصی و حرفه‌ای نیست.

  انواع دستگاه گندگی

  دستگاه‌های گندگی به سه دسته اصلی تقسیم‌ بندی می‌شوند: دستی، میزی و ثابت. مدل‌ های دستی با عملکرد دستی کار می‌کنند اما مدل‌ های دستی برقی زیادی از این دستگاه نیز در بازار موجود هستند. البته انواع اتوماتیک ماشین گندگی نیز با ظرفیت و راندمان بیشتر تولید می‌شوند. موتورهای این ماشین در انواع تک فاز و سه فاز تولید می‌شوند.

  همچنین انواع دستگاه گندگی با دو نوع متفاوت کاترهد ساخته می‌شوند، آنهایی که دارای چاقوهای مستقیم هستند و چاقوها در طول کاترهد قرار می‌گیرند و آنهایی که دارای کاترهدهای مارپیچی یا حلقه‌ای هستند. به طورکلی انواع دستگاه گندگی با توجه به ابعاد، قدرت موتور، نوع تکنولوژی ساخت، عرض صفحه، قابلیت تنظیم ارتفاع، برند، قیمت و غیره متفاوت هستند.

  برترین برندهای دستگاه گندگی

  انواع مدل‌ها و ظرفیت‌های دستگاه گندگی در برندهای متنوعی تولید می‌شوند. قیمت دستگاه گندگی نیز با توجه به برند، نوع دستگاه، ظرفیت، عملکرد و ... متفاوت است. توصیه می‌شود در کنار ماشین آلات اصلی کارگاه و واحد صنعتی خود نظیر انواع اره و دستگاه فرز نجاری، حتما از دستگاه گندگی با برند معتبر و عملکرد مناسب نیز استفاده کنید تا بهره‌وری واحد تولیدی خود را به حداکثر برسانید. انواع مدل‌های دستگاه گندگی در برندهایی نظیر مس، ریکو، کازادی، کیو سی آر و کیو سی ام تولید و عرضه می‌شوند.

  قیمت دستگاه گندگی

  در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع مدل‌ های دستگاه گندگی با برندهای متنوع موجود هستند. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی، مشخصات فنی دقیق دستگاه، نوع برند، کاربرد مورد نظر و استعلام قیمت می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره گرفته و دستگاه گندگی مورد نظرتان را خریداری کنید.

  خرید دستگاه گندگی

  دستگاه گندگی یکی از ماشین آلات نجاری مهم است که در مراحل پایانی عملیات تولید الوار و تخته از آن برای تنظیم ضخامت و افزایش کیفیت سطحی تخته‌ها استفاده می‌شود. خرید دستگاه گندگی مناسب با درنظرگرفتن نوع نیاز واحدهای صنعتی امری ضروری است. برای خرید و فروش دستگاه‌های گندگی نو و دست دوم می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین و از طریق فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید.