شماره واتس اپ 09024318680
پشتیبانی و سفارش تلفنی : 02162721
شماره واتس اپ 09024318680
پشتیبانی و سفارش تلفنی : 02162721

دستگاه گندگی

مشاهده به صورت مشبک لیست

10 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
  • گندگی MAS مدل MB104
   ‎85,000,000 تومان
   • گندگی QCMJ مدل MBZ106D
    ‎240,000,000 تومان
    • گندگی QCR مدل TH630
     ‎275,000,000 تومان
    • گندگی MAS مدل MB105C
     تماس با 02162721
    • دستگاه گندگی پایون مدل TH-600
     تماس با 02162721
    • گندگی CASADEI مدل PS63
     تماس با 02162721
    • دستگاه گندگی پایون مدل TH-400
     تماس با 02162721
    • گندگی CASADEI مدل PS41ES
     تماس با 02162721
    • گندگی CASADEI مدل PS520
     تماس با 02162721
    • گندگی CASADEI مدل PS41ES spiral
     تماس با 02162721
    مشاهده به صورت مشبک لیست

    10 آیتم ها

    در هر صفحه
    تنظیم بصورت صعودی

    دستگاه گندگی

    دستگاه گندگی یکی از ماشین آلات نجاری کاربردی است که تخته‌ها را به ضخامت ثابتی در طول آنها درمی‌آورد و هر دو سطح تخته را نیز صاف می‌کند. این دستگاه ضخامت مورد نظر را با استفاده از بخش پایین تخته‌ها به عنوان مرجع یا شاخص برش می‌زند. بنابراین برای اینکه سطح تخته کاملا صاف شود باید در ابتدا سطح زیرین تخته‌ها صاف و رنده شوند. برای این کار از جوینتر یا کف رنده و یا ترکیبی از هر دو ماشین استفاده می‌شود. گندگی با جوینتر و کف رنده تفاوت دارد، چراکه در این دستگاه‌ها کاترهد در سطح زیرین تخته قرار می‌گیرد، اما کاترهد در ماشین گندگی در داخل دستگاه قرار گرفته و نسبت به رنده ایمنی بیشتری در حین کار ایجاد می‌کند. همچنین یکی از سطوح تخته‌ها با عبور از کف رنده صاف می‌شود. با این وجود، کاربرد دستگاه گندگی باعث می‌شود که تخته‌ها ضخامت ثابتی داشته باشند و ضخامت تخته‌ها در طول آنها تغییر نکند. برای آماده‌سازی اولیه سطوح تخته‌های رنده‌نشده، دوطرف آنها با عبور از این دستگاه صاف می‌شوند. چوب‌های بازیافتی نظیر حصار، نرده، دکینگ و کفپوش با استفاده از دستگاه گندگی مجددا در کاربردهای جدید قابل مصرف هستند. به‌این‌ترتیب می‌توانید با مصرف مجدد قطعات چوبی بازیافتی در هزینه مواد اولیه صرفه‌جویی کرده و با زمان و هزینه کمتر و استفاده از گندگی برای این قطعات، از چوب‌های باکیفیتی برای پروژه‌های نجاری خود استفاده کنید.

    دستگاه گندگی سه بخش اصلی دارد: کاترهد که حاوی تیغه‌های برش است، غلتک‌هایی که تخته را از میان دستگاه هدایت می‌کنند و میزی که با کاترهد قابل تنظیم بوده تا ضخامت نهایی تخته کنترل شود. بعضی از انواع گندگی قابل حمل بوده و از این نظر کمی متفاوت هستند که در آنها میز ثابت بوده و مجموعه مونتاژ کاترهد و غلتک تغذیه قابل تنظیم هستند. دستگاه‌های گندگی صنعتی قابلیت تنظیم ضخامت تخته‌های بسیار عریض را دارند و مقدار زیادی از مواد را با یک حرکت عبوری تخته از آن جدا می‌کنند. نیرو محرکه‌ی این ماشین‌ها موتورهای قدرتمندی هستند و ساختار بسیار سنگینی دارند. به‌تازگی انواع مدل‌های قابل حمل و سبک‌وزن این دستگاه‌ها تولید شده و در آنها از موتورهای ارزان‌قیمت‌تر اما پر سر و صدا استفاده می‌شود. این موتورها برخلاف موتورهای القایی دستگاه‌های گندگی صنعتی از نوع اونیورسال بوده و بسیار ارزان‌قیمت‌تر از دستگاه‌های صنعتی هستند. برخی برندها دستگاه‌های ترکیبی جوینتر و گندگی را نیز تولید می‌کنند که معمولا ارزان‌قیمت‌تر بوده و جمع‌وجورتر هستند. بنابراین فضای کمتری را به خود اختصاص می‌دهند. با این وجود عملکرد دستگاه‌های ترکیبی به اندازه دستگاه‌های مجزای جوینتر و گندگی تخصصی و حرفه‌ای نیست.

    انواع دستگاه گندگی

    دستگاه‌های گندگی به سه دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند: دستی، میزی و ثابت. مدل‌های دستی با عملکرد دستی کار می‌کنند اما مدل‌های دستی برقی زیادی از این دستگاه نیز در بازار موجود هستند. البته انواع اتوماتیک ماشین گندگی نیز با ظرفیت و راندمان بیشتر تولید می‌شوند. موتورهای این ماشین در انواع تک فاز و سه فاز تولید می‌شوند. همچنین انواع دستگاه گندگی با دو نوع متفاوت کاترهد ساخته می‌شوند، آنهایی که دارای چاقوهای مستقیم هستند و چاقوها در طول کاترهد قرار می‌گیرند و آنهایی که دارای کاترهدهای مارپیچی یا حلقه‌ای هستند. به طورکلی انواع دستگاه گندگی با توجه به ابعاد، قدرت موتور، نوع تکنولوژی ساخت، عرض صفحه، قابلیت تنظیم ارتفاع، برند، قیمت و غیره متفاوت هستند.

    برترین برندهای دستگاه گندگی

    انواع مدل‌ها و ظرفیت‌های دستگاه گندگی در برندهای متنوعی تولید می‌شوند. قیمت دستگاه گندگی نیز با توجه به برند، نوع دستگاه، ظرفیت، عملکرد و ... متفاوت است. توصیه می‌شود در کنار ماشین آلات اصلی کارگاه و واحد صنعتی خود نظیر انواع اره و دستگاه فرز نجاری، حتما از دستگاه گندگی با برند معتبر و عملکرد مناسب نیز استفاده کنید تا بهره‌وری واحد تولیدی خود را به حداکثر برسانید. انواع مدل‌های دستگاه گندگی در برندهایی نظیر مس، ریکو، کازادی، کیو سی آر و کیو سی ام تولید و عرضه می‌شوند.

    خرید آنلاین دستگاه گندگی

    دستگاه گندگی یکی از ماشین آلات نجاری مهم است که در مراحل پایانی عملیات تولید الوار و تخته از آن برای تنظیم ضخامت و افزایش کیفیت سطحی تخته‌ها استفاده می‌شود. خرید دستگاه گندگی مناسب با درنظرگرفتن نوع نیاز واحدهای صنعتی امری ضروری است. برای خرید و فروش دستگاه‌های گندگی نو و دست دوم می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین و از طریق فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی سازوکار انواع مدل‌های دستگاه گندگی با برندهای متنوع موجود هستند. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی، مشخصات فنی دقیق دستگاه، نوع برند، کاربرد مورد نظر و استعلام قیمت می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش بهره گرفته و دستگاه گندگی مورد نظرتان را خریداری کنید.