X
X

سیم چین

مشبک لیست

37 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. سیم چین صنعتی سایز 6 سری لئو رونیکس مدل RH-1226
  اعلام قیمت و موجودی
 2. سیم چین مینی رونیکس مدل RH-1204
  اعلام قیمت و موجودی
 3. سیم چین صنعتی سایز 7 سری مکسی رونیکس مدل RH-1267
  اعلام قیمت و موجودی
 4. سیم لخت کن اتوماتیک رونیکس مدل RH-1810
  اعلام قیمت و موجودی
 5. سیم چین کله گاوی صنعتی رونیکس سایز 7 سری لئو مدل RH-1237
  اعلام قیمت و موجودی
 6. سیم چین رونیکس مدل RH-1247
  اعلام قیمت و موجودی
 7. سیم چین کد RH-1266
  اعلام قیمت و موجودی
 8. چاقو کابل بر اینکو مدل INGCO-HPK82101
  اعلام قیمت و موجودی
 9. سیم چین صنعتی رونیکس سایز 7 سری لئو مدل RH-1227
  اعلام قیمت و موجودی
 10. سیم چین صنعتی رونیکس مدل RH-1278 سایز 7 سری الترا
  اعلام قیمت و موجودی
 11. سیم چین رونیکس مدل RH-1216
  اعلام قیمت و موجودی
 12. سیم چین کله گاوی صنعتی رونیکس مدل RH-1277 سایز 7 سری مکسی
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

37 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

سیم چین

سیم چین را می‌توانیم نوعی قیچی سیم بر بدانیم که از مهمترین ابزار آلات دستی به حساب می‌آید. سیم چین‌ ها ابزار آلاتی دستی هستند که با نیرویی که از طریق دست بر آن‌ ها وارد می‌شود، عمل می‌کنند. سیم چین دارای دو بازو است که به شکل  V است که عملیات برش سیم را انجام می‌دهند.

از سیم چین‌ ها برای برش کابل‌ ها و سیم‌ ها استفاده می‌شود. نام‌ های دیگر سیم چین، سیم بر و یا مفتول بر است.  این ابزار علاوه بر برش سیم و کابل، می‌ تواند برای برش پیچ و میخ نیز استفاده می‌شود. تقریبا تمامی سیم چین‌ها از استیل با کیفیت ساخته می‌شوند. البته برای خرید سیم چین باید توجه داشته باشید که با متریالی که می‌خواهید برش دهید، متناسب باشد.

برای استفاده از سیم چین‌ها باید دسته‌ها یا اهرم‌های آن را از یکدیگر باز کنید تا تیغه‌ها نیز باز شوند. در برخی از سیم چین‌ها وجود یک فنر در فک‌ها، باز شدن آن‌ها بهتر انجام می‌شود و در نتیجه بهتر می‌توان عملیات برش را انجام داد. با فشردن اهرم‌ها یا دسته‌های سیم چین به سمت یکدیگر، شی برش داده می‌شود.

نکته‌ی مهم هنگام کار با سیم چین این است که هنگام برش اجسام سخت بهتر است آن را به مفصل نزدیک کرده و هنگام برش اشیای نرم، عملیات برش را با نوک سیم چین انجام دهید. علاوه بر این هنگام استفاده از سیم چین باید دقت داشته باشید که سایز مناسب را انتخاب نمایید تا با وارد کردن نیروی کافی، عملیات برش انجام شود.

سیم چین یک ابزار با کاربردهای گسترده در صنعت برق است که علاوه بر برش سیم، می‌توان از آن جهت لخت کردن سیم نیز استفاده نمود. البته بهتر است برای لخت کردن سیم از انبر مخصوص استفاده شود تا آسیبی به سیم وارد نگردد. الزامی است اهرم‌های سیم چین دارای عایق باشند تا کار کردن با آن‌ ها ایمن باشد.

انواع سیم چین

سیم چین‌ ها علاوه بر اینکه در اندازه‌ های مختلفی ساخته می‌شوند، انواع مختلفی دارند. انواع مختلف سیم چین با توجه به کاربردشان مورد استفاده قرار می‌گیرند و به شرح زیر هستند:

سیم چین کله گاوی

سیم چین‌ های کله گاوی به سیم چین‌هایی اطلاق می‌شود که تیغه‌ های ضخیم و قطور دارند. این سیم چین‌ ها برای برش سیم‌ها و کابل‌های بسیار ضخیم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هنگام کار با این سیم چین‌ ها اگرچه شما فشار اندکی را به اهرم‌های سین چین وارد می‌کنید اما تیغه‌ ها نیروی زیادی را به سیم‌ های ضخیم وارد کرده و موجب برش آن‌ها می‌شوند.

سیم چین کابل بر

این سیم چین‌ها به صورت گسترده در صنعت برق برای بریدن کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و مجهز به یک عایق بسیار ضخیم هستند. علت این است تا کاربر در برابر جریان ایمن شود.

سیم چین الکترونیکی

سیم‌ چین‌ های الکترونیکی دسته‌ ی دیگری از سیم چین‌ ها هستند که بسیار ظریف و کوچک‌ اند و برای برش قطعات الکترونیکی از آن‌ ها استفاده می‌شود.

بهترین برندهای سیم چین

برندهای مختلفی انواع سیم چین را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. اما مسئله اصلی این است که تنها برندهای محدودی از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت جهت تولید انواع سیم چین استفاده می‌کنند.

در بسیاری از موارد بعد گذشت مدتی از خرید سیم چین، تیغه‌ های آن دچار لب پریدگی می‌شوند که این امر نشان دهنده کیفیت پایین سیم چین است. برندهایی مانند رونیکس ، نووا و اینکو را می‌توانیم بهترین برندهای سیم چین بدانیم.

این برندها در تولید محصولات‌ خود بالاترین سطح استاندارد را در نظر می‌گیرند. فروشگاه اینترنتی سازوکار تمامی سیم چین‌های خود را از بهترین برندها به صورت مستقیم وارد کشور می‌کند. لذا می‌توانید از اورجینال بودن کالاها اطمینان حاصل کنید.

خرید سیم چین و قیمت آن

برای خرید سیم چین می‌ توانید به سایت فروشگاه سازوکار مراجعه کنید. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی سازوکار تنها کافی است عبارت سیم چین را جستجو کنید. سپس با مراجعه به کتگوری سیم چین می‌توانید انواع سیم چین‌ها را بیابید. با توجه به واردات مستقیم کالاها در سازوکار، این فروشگاه آنلاین مرجع مناسبی برای اطلاع از قیمت است.

مشاهده بیشتر