X
X

دم باریک

مشبک لیست

20 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. دم باریک صنعتی رونیکس سایز 6 سری مکسی مدل RH-1366
  اعلام قیمت و موجودی
 2. دم باریک مینی رونیکس مدل RH-1304
  اعلام قیمت و موجودی
 3. دم باریک صنعتی سایز 8 سری الترا رونیکس مدل RH-1378
  اعلام قیمت و موجودی
 4. دم باریک صنعتی رونیکس سایز 6 سری لئو رونیکس مدل RH-1326
  اعلام قیمت و موجودی
 5. دم باریک صنعتی رونیکس مدل RH-1328 سایز 8 سری لئو
  اعلام قیمت و موجودی
 6. دم باریک صنعتی رونیکس سایز 6 سری الترا رونیکس مدل RH-1376
  اعلام قیمت و موجودی
 7. دم باریک نووا مدل NTP-8009
  اعلام قیمت و موجودی
 8. دم باریک کد RH-1368
  اعلام قیمت و موجودی
 9. دم باریک صنعتی 8 اینچ اینکو مدل HHLNP28200
  اعلام قیمت و موجودی
 10. دم باریک نووا مدل NTP-8008
  اعلام قیمت و موجودی
 11. انبر دم گرد مینیاتوری اینکو مدل HMNP08115
  اعلام قیمت و موجودی
 12. دم باریک 6 اینچ اینکو مدل HLNP08168
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

20 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

دم باریک

دم باریک یکی از ابزارهای دستی است و ساختار آن از دو دسته و دو آرواره بلند با نوک باریک تشکیل شده که در نقطه‌ای به نام تکیه‌گاه همدیگر را قطع می‌کنند. ازآنجایی‌که دم باریک فک‌ها یا آرواره‌های بلند و باریکی دارد، گاهی‌اوقات به آن انبر دماغه بلند یا انبر دماغه سوزنی نیز می‌گویند.

با کمک این انبر می‌توانید سیم‌های نازک را برش بزنید و قطع کنید. همچنین می‌توانید اشیای کوچک مورد استفاده در صنایع دستی یا جواهرسازی را بگیرید. برق‌کارها نیز از این نوع انبرها زیاد استفاده می‌کنند.

دم باریک یک از ابزارهای مورد استفاده‌ علاقه‌مندان به هنر و صنایع دستی بوده و معمولا بدنه این ابزار از فولاد ساخته می‌شود و دسته‌های آن دارای روکش‌های پلاستیکی سختی هستند و به‌این‌ترتیب راحت‌تر می‌توان دستگیره‌های این انبر را در دست گرفت.

نام این ابزار به‌خاطر شکل ظاهری آرواره‌ها یا فک‌های آن انتخاب شده است؛ چراکه فک‌ها باریک هستند و در نقطه‌ای که بی‌شباهت به ساختار دماغه نیست، به همدیگر می‌رسند. لبه‌ی تیغه‌های ابزار تیز بوده و این قابلیت را دارند که سیم‌های نازک را هم‌زمان برش بزنند.

به همین دلیل کاربرد این انبر برای برش سیم برق، مفتول‌های مورد استفاده در گل‌فروشی یا سیم‌های صنایع دستی ایده‌آل است. در مجموع برق‌کارها، گل‌فروش‌ها و علاقه‌مندان به صنایع دستی و جواهرسازی از کارکردن با این انبر لذت می‌برند و  دم‌باریک را افزودنی مفیدی در هر جعبه ابزاری می‌دانند. استفاده از دم باریک در مناطق کاری شلوغ یا جاهایی که سیم‌ها کوچک، ظریف و درهم‌تنیده هستند، می‌تواند مفید باشد.

این ابزارها علاوه ‌بر اینکه قابلیت برش سیم‌های ظریف را دارند، می‌توانند سیم‌های کوچک را نیز خم کنند؛ یعنی می‌توانید سیم‌ها را با انتهای تیغه‌های ابزار بگیرید و در صورت نیاز آنها را خم کنید یا به شکل دیگری درآورید. همچنین دم باریک حاوی بخش برشی بوده که نزدیک به نقطه‌ای قرار دارد که در آنجا تیغه‌ها و دسته‌ها به همدیگر می‌رسند. از این قسمتِ ابزار برای برش پوشش‌های پلاستیکی سیم‌ها و حتی خود سیم‌ها استفاده می‌شود. 

این ابزار برای کار با حلقه‌های کوچک مناسب است و آنها را در جای خود محکم نگه ‌می‌دارد و در عین حال سیم از بین آنها رزوه می‌شود. همچنین می‌توان از آنها برای ساخت حلقه‌ای از سیم استفاده کرد.

انواع دم باریک

دم باریک براساس شکل، اندازه و کاربردهای خاص در انواع مختلفی تولید و در بازار عرضه می‌شود. بعضی از انواع این ابزار نیز دارای ویژگی‌های خاصی دارند که برای کاربرد به‌خصوصی مناسب‌تر است.

برای مثال دم باریک مخصوص جواهرسازی سطح مقطع فشرده و باریکی برای نگه‌داشتن اجسام کوچک و شکننده دارد. همچنین آرواره‌های صافی دارد و سطح اجسام را نمی‌خراشد. برخی از انواع دم باریکِ مخصوص جواهرسازی دارای فک‌های مخروطی بسیار بلندی بوده و برای پیچیدن سیم و چیدن اشیای ظریف مناسب هستند.

در مقابل، دم باریکِ مخصوص برقکاری ساختار و کاربرد کاملا متفاوتی دارد. این انبرها دارای ویژگی‌هایی هستند که آنها را برای برقکاری مناسب می‌کند. برای مثال فک‌های دندانه‌دار آنها برای نیروی گیرش بالای اجسام مختلف مناسب بوده و کاترهای جانبی این ابزار نیز برای برش سیم‌ها طراحی شده‌اند.

بعضی از انواع دم باریک دارای سوراخ‌هایی روی فک‌هایشان هستند تا بتوانند سیم‌های برق با اندازه‌های معمولی را جدا کنند. تکنسین‌های مکانیک نیز از انواع دم باریک خاص خودشان استفاده می‌کنند. سطح مقطع این انبرها بلندتر بوده و معمولا کاتر جانبی ندارند؛ چراکه هدف اصلی در اینجا گیرش اجسام است نه برش سیم. با این وجود از تمام انواع دم باریک می‌توان برای انجام کارهای مکانیکی استفاده کرد.

تمام انواع این ابزار دارای انبرهایی با فک‌های‌صاف، فک‌های خمیده یا سری خمیده هستند. دم باریک با فک‌های صاف برای فضاهای بسیار محدود مناسب بوده و از دم باریک با فک‌های خمیده و سر خم برای رسیدن به مکان‌های غیر قابل دسترس استفاده می‌شود. فک‌ها در هر زاویه‌ای قابل خم‌شدن هستند؛ اما بیشتر در زاویای 45 و 90 درجه قابلیت خم‌شدن دارند.

معرفی برندهای دم باریک

برندهای نووا، برند رونیکس، استنلی، لیکوتا، وینکس، توسن، اکتیو تولز و ... در زمینه تولید و عرضه انواع دم باریک پیشتاز هستند. اگر قصد خرید دم باریک را دارید، با توجه به کاربرد مورد نیاز و مشخصات فنی این ابزار، همچنین قیمت دم باریک و بودجه مد نظرتان انتخاب بهینه‌ای داشته باشید.

قیمت دم باریک

انواع دم باریک را می‌توان تقریبا در تمام ابزارفروش‌ها پیداکرد. دم باریک ابزاری نسبتا ارزان‌قیمت بوده و راه حل ایده‌آلی برای کار با اشیای کوچک یا کار در فضاهای به‌شدت محدود یا غیر قابل دسترس است.

خرید دم باریک

برای خرید دم باریک با مراجعه حضوری به ابزارفروشی‌ها یا جستجوی اینترنتی و انتخاب فروشگاه مجازی معتبر اقدام کنید. فروشگاه‌ اینترنتی سازوکار در حوزه عرضه و فروش انواع ابزارآلات و ماشین آلات صنعتی فعال بوده و برای خرید دم باریک می‌توانید با مراجعه به سایت این فروشگاه و مشاوره با کارشناسان فروش دم باریک برای خرید این ابزار پرکاربرد اقدام کنید.

مشاهده بیشتر