X
X

رطوبت گیر

مشبک لیست

10 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. رطوبت سنج چوب لیزرلاینر مدل 082.025A
  اعلام قیمت و موجودی
 2. رطوبت سنج لیزرلاینر مدل 082.032A
  اعلام قیمت و موجودی
 3. رطوبت سنج چوب لیزرلاینر مدل 082.015A
  اعلام قیمت و موجودی
 4. رطوبت سنج لیزرلاینر مدل 082.090A
  اعلام قیمت و موجودی
 5. رطوبت سنج لیزرلاینر مدل 082.003A
  اعلام قیمت و موجودی
 6. رطوبت سنج لیزرلاینر مدل 082.320A
  اعلام قیمت و موجودی
 7. رطوبت سنج چوب لیزرلاینر مدل 082.004A
  اعلام قیمت و موجودی
 8. رطوبت سنج فشرده لیزرلاینر مدل 082.325A
  اعلام قیمت و موجودی
 9. رطوبت سنج لیزرلاینر مدل 082.011A
  اعلام قیمت و موجودی
 10. رطوبت سنج لیزرلاینر مدل 082.334A
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

10 آیتم ها

در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

رطوبت سنج

سطوح نامناسب رطوبت در اتاق، ساختمان یا فضای بسته تاثیر سوئی بر سلامتی افراد می‌گذارد و به وسایل گران‌قیمت آسیب می‌رساند. برای کنترل سطح رطوبت خانه، گلخانه، لانه حیوانات یا حتی نگهداری سیگار در شرایط رطوبت محیطی مناسب لازم است رطوبت نسبی را اندازه‌گیری کنید. رطوبت سنج یکی از ابزارهای برقی و شارژی است که برای اندازه‌گیری رطوبت یا مقدار بخار آب موجود در یک ماده معین مانند هوا، چوب، مصالح ساختمانی و ... از آن استفاده می‌شود. درواقع رطوبت سنج میزان رطوبت را در یک محیط خاص و معمولا با محاسبه تغییرات دما و فشار اندازه‌گیری می‌کند. فرآورده‌های چوبی و کاغذی نسبت به رطوبت بسیار حساس هستند و خواص فیزیکی آنها تحت تاثیر رطوبت قرار گرفته و به‌شدت تغییر می‌کند. رطوبتِ زیاد در طول دوره‌های زمانی موجب تخریب تدریجی مواد مختلف می‌شود. گرده‌بینه‌هایی که تازه قطع می‌شوند، بسته به گونه چوبی دارای بیش از 80 درصد رطوبت بوده و ازآنجایی‌که چوب تحت تاثیر تغییرات رطوبتی منقبض و منبسط شده و اصطلاحا همکشیده و واکشیده می‌شود، احتمالا در مراحل بعد دچار ترک، شکاف و پیچ‌خوردگی می‌شود. معمولا چوب قبل از مصرف در کوره یا هوای آزاد خشک می‌شود تا به رطوبت 15-12% برسد. رطوبت چوب در طول عملیات خشک‌شدن با دستگاه‌های رطوبت سنج اندازه‌گیری می‌شود. همچنین رطوبت در حین مصرف نیز باید کنترل شود. برای مثال، نصاب کفپوش چوبی باید با استفاده از رطوبت سنج میزان رطوبت چوب را اندازه‌گیری کرده و آن را با رطوبت نسبی هوای ساختمان مقایسه کنند. اگر این مرحله نادیده گرفته شود، کفپوش دچار مشکلات زیادی می‌شود. ترک‌خوردگی، فنجانی‌شدن، بادکردن، کمانش و کج‌ومعوج‌شدگی نمونه‌هایی از این مشکلات هستند. تغییر ابعاد چوب در جهت شعاعی و مماسی از گونه‌ای به گونه دیگر متفاوت است. همچنین ابعاد کلی الوار نیز در فرآیند خشک‌کردن گونه‌های چوبی مختلف یکسان نیست. در مجموع خوانش محتوای رطوبت چوب و مصالح ساختمانی با ابزار رطوبت سنج به برنامه‌ریزی و طراحی بهتر پروژه‌های مختلف کمک می‌کند.

انواع رطوبت سنج

رطوبت سنج انواع مختلفی دارد. در این زمینه می‌توان رطوبت سنج الکتریکی یا دیجیتالی، نم سنج، رطوبت سنج مکانیکی و رطوبت سنج نقطه شبنم را نام برد. رطوبت‌سنج‌های مکانیکی براساس این اصل کار می‌کنند که مواد آلی و مخصوصا مواد ظریف‌تری از قبیل روده گاو و موی انسان در واکنش به رطوبت منقبض و منبسط می‌شوند. انقباض و انبساط عنصر مو در رطوبت سنج مکانیکی، فنر سوزن را روی صفحه مدرج حرکت می‌دهد. در رطوبت سنج الکتریکی، تغییر مقاومت الکتریکی لایه نازکی از لیتیوم کلراید یا یک قطعه نیمه‌هادی با تغییر رطوبت اندازه‌گیری می‌شود. انواع دیگر رطوبت سنج می‌توانند تغییرات وزن، حجم یا شفافیت مواد مختلفی را که به رطوبت واکنش می‌دهند، حس کنند. رطوبت سنج نقطه شبنم حاوی یک آینه فلزی و صیقلی است که با فشار و مقدار بخار ثابت تا جایی سرد می‌شود که رطوبت روی آن متراکم شود. دمایی که تراکم رطوبت روی فلز شروع می‌شود، نقطه شبنم نام دارد. سایکرومتر نوعی رطوبت سنج است که از دو ترمومتر (یکی با حباب مرطوب و دیگری با حباب خشک) تشکیل شده و در آن مقدار رطوبت از طریق تبخیر مشخص می‌شود. دور یکی از مخزن‌ها با یک فتیله پارچه‌ای مرطوب پوشانده می‌شود و سرِ دیگر فتیله به یک ظرف آب متصل است. دمای دماسنج حباب مرطوب با چرخاندن سریع هر دو ترمومتر یا با دمیدن هوا روی حباب‌ها، کمتر از دماسنج حباب خشک تنظیم می‌شود. برای محاسبه میزان بخار آب موجود در هوا از اختلاف دمای بین ترمومتر حباب مرطوب و خشک استفاده می‌شود. انواع رطوبت سنج- دماسنج دیجیتالی پرتابل با و بدون پراب برای اندازه‌گیری رطوبت دقیق چوب و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این ابزارهای دیجیتال از اسکن غیر مخرب سطح (اندازه‌گیری خازنی) و اندازه‌گیری دقیق نقطه رطوبت مواد (اندازه‌گیری مقاومت) استفاده می‌شود. برای اندازه‌گیری رطوبت چوب به دستورالعمل‌های کاربرد دستگاه توجه کنید، چراکه لازم است در رطوبت سنج از تنظیمات برنامه‌ریزی‌شده ابزار برای گونه‌های مختلف یا جداولی برای استفاده از فاکتور تصحیح گونه و فاکتور تصحیح دما استفاده شود.

برترین برندهای رطوبت سنج

اگر قصد خرید رطوبت سنج را دارید، بهتر است در ابتدا در مورد برندها و مدل‌های موجود آن در بازار تحقیق کنید و سپس با توجه به نوع ابزار و کاربرد مورد نیازتان انتخاب بهینه‌ای داشته باشید. رطوبت سنج در برندها و مدل‌های مختلفی در بازار ایران موجود است. در این زمینه می‌توان برندهایی نظیر کینگ پینگ، میجیا، بیورر، اچ تی سی، بریسک و لیزرلاینر را نام برد. قیمت رطوبت سنج نیز با توجه به نوع، کاربرد و برند آن در مدل‌های مختلف متغیر است.

خرید آنلاین رطوبت سنج

رطوبت سنج یکی از ابزارهای مهم اندازه‌گیری است که برای تعیین مقدار رطوبت مواد مختلف و جلوگیری از بروز مشکلات بعدی ناشی از جذب و دفع کنترل‌نشده‌ی رطوبت در محصولات مختلف از آن استفاده می‌شود. برای خرید رطوبت سنج با مراجعه حضوری یا جستجوی اینترنتی و آنلاین و در فروشگاه‌های معتبر مجازی اقدام کنید. انواع رطوبت سنج دیجیتال در فروشگاه اینترنتی سازوکار و با برند معتبر و عملکرد قابل قبول موجود هستند. با توجه به نوع نیاز، مشخصات هر ابزار و برند و مدل منتخب می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان فروش رطوبت سنج استفاده کرده و ابزار مورد نظرتان را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر