X
X

آچار تخت و رینگی

مشبک لیست

159 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی
 1. آچار دو سر رینگ 16×17 اینکو مدل INGCO-HOSPA16171
  اعلام قیمت و موجودی
 2. آچار یکسر رینگ سایز 32 اینکو مدل INGCO-HCSPA321
  اعلام قیمت و موجودی
 3. آچار دو سر تخت سایز 14×15 اینکو مدل INGCO-HDSPA14151
  اعلام قیمت و موجودی
 4. آچار یک سر رینگ نووا مدل NTS-1890 ست جعبه ای 6 عددی
  اعلام قیمت و موجودی
 5. مجموعه 8 عددی آچار یک‌سر تخت یک‌سر رینگ رونیکس مدل RH-2101
  اعلام قیمت و موجودی
 6. آچار دو سر رینگ 20×22 اینکو مدل INGCO-HOSPA20221
  اعلام قیمت و موجودی
 7. آچار یک‌سر جغجغه یک‌سر تخت رونیکس مدل RH-2168
  اعلام قیمت و موجودی
 8. آچار دو سر رینگ 18×19 اینکو مدل INGCO-HOSPA18191
  اعلام قیمت و موجودی
 9. سری آچار یک سر تخت یک سر رینگ رونیکس مدل RH-2102
  اعلام قیمت و موجودی
 10. آچار یکسر جغجغه سایز 11 اینکو مدل INGCO-HCSPAR111
  اعلام قیمت و موجودی
 11. مجموعه 8 عددی آچار دوسرتخت کیفی رونیکس مدل RH-2201
  اعلام قیمت و موجودی
 12. آچار یک سر رینگ نووا مدل NTS -1807 سایز 13
  اعلام قیمت و موجودی
مشبک لیست

159 آیتم

صفحه
در هر صفحه
تنظیم بصورت صعودی

آچار تخت و رینگی

آچار یکی از مهم‌ترین ابزارهای دستی است که از آن برای باز و بسته‌کردن پیچ و مهره استفاده می‌شود. ساختار این ابزار دارای یک اهرم بوده و در یک یا دو انتهای آن دهانه‌ای قرار دارد که برای گیرش پیچ و مهره‌ها طراحی شده است، به این معنا که پیچ و مهره‌ها با حرکت اهرم آچار باز و بسته می‌شوند. ازآنجایی‌که پیچ و مهره‌ها سایزهای متفاوتی دارند، انواع آچار نیز در طول و سایزهای دهانه مختلف ساخته می‌شوند. قطعا صنعتگران و حتی افراد معمولی حداقل از یک نوع آچار در جعبه ابزارشان استفاده می‌کنند؛ چراکه انواع مختلف این ابزار دستی برای کار در شرایط مختلف مناسب بوده و استفاده از آنها کار را برای کاربر راحت‌تر می‌کند.

آچارهای تخت ساختاری یکسره دارند و انتهای اهرم این ابزار به‌شکل حرف انگلیسی یو یا سی بوده و یک یا هر دو انتهای ابزار می‌تواند دهانه پیچ‌خور داشته باشد. زاویه کوچکی که دهانه یا فک با اهرم ابزار می‌سازد، باعث می‌شود که هنگام کار با آن قدرت مانور بیشتری داشته باشید. آچارهای یک یا دو سر تخت نیز بسته به سایز پیچ و مهره در اندازه‌های مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. آچارهای رینگی نیز مانند آچارهای تخت ساختاری یکسره دارند، ولی دهانه آنها یو یا سی شکل نبوده و به شکل رینگی است. همچنین پیچ داخل این رینگ بسته قرار می‌گیرد و این رینگ به شکل شش‌ضلعی یا هشت‌ضلعی بوده و طبعا برای اتصال‌دهنده‌های شش‌گوش یا مربعی کاربرد دارد. این آچارها نیز به‌صورت یک یا دو سر رینگ در بازار موجود هستند. آچارهای تخت و رینگی یا آچارهای ترکیبی همان‌طور که از نامشان پیدا است، دارای یک سر تخت و یک سری رینگی هستند و درواقع یک آچار کار دو نوع آچار را انجام می‌دهد. این آچارها طرفداران زیادی دارند و بیشتر در مشاغل مربوط به مکانیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع آچارهای تخت و رینگی

آچارهای تخت و رینگی انواع مختلفی دارند. آچارهای تخت در انواع یک یا دو سر تخت و بسته به نوع کاربرد مورد نظر در طول و سایز دهانه متفاوت ساخته می‌شوند. معمولا از آچارهای دو سر تخت برای دو سایز پیچ و مهره و در فضاهای محدود استفاده می‌شود. از آچارهای رینگی در فضاهای بازتر و برای پیچاندن یا درآوردن مهره‌های ساییده‌شده استفاده می‌شود.

این آچارها نیز در انواع یک یا دو سر رینگ و با رینگ‌های شش یا هشت‌ضلعی، همچنین با دسته‌های صاف یا خمیده در بازار موجود هستند. آچارهای ترکیبی با نام‌های تخت و رینگی یا یک سر تخت و یک سر رینگ نیز شناخته می‌شوند. این آچارها نیز در سایزها و مشخصات فنی مختلف دهانه در بازار موجود هستند. آچارهای جغجغه‌ای نیز شبیه آچارهای ترکیبی یا آچارهای تخت و رینگی هستند، با این تفاوت که پیچ و مهره‌ها را با مکانیزم رفت‌وبرگشتی باز و بسته می‌کنند.

سرعت کار با این آچارها بیشتر بوده و می‌توان سری آنها را تعویض کرد. بنابراین نسبت به آچارهای ترکیبی تطبیق‌پذیری بیشتری دارند و همه‌کاره‌تر هستند. همچنین آچارهای چکش خوار با سر تخت یا رینگی دارای یک انتهای صاف بوده و پس از قرارگیری دهانه ابزار در پیچ یا مهره، می‌توان از چکش برای انتهای دیگر ابزار استفاده کرده و به‌این‌ترتیب اتصال مورد نظر را سفت کرد. آچار فرانسه نیز دهانه یا فک متحرکی دارد و در انواع جغجغه‌ای و لیبرا در بازار موجود است.

بهترین برندهای آچار تخت و رینگی

انواع آچارهای یک یا دو سر تخت، یک یا دو سر رینگی، آچار جغجغه‌ای، آچار ترکیبی تخت و رینگی و آچار فرانسه در سایزها و با جنس بدنه متفاوت، همچنین به‌صورت تکی یا مجموعه در برندها و مدل‌های مختلف تولید شده و در بازار عرضه می‌شوند. در این زمینه می‌توان برندهای معتبری نظیر رونیکس، اینکو، نووا، لیکوتا، واستر، توسن و ... را نام برد که در بازار ایران موجود هستند و انواع مدل‌های این ابزار پرکاربرد را تولید و عرضه می‌کنند.

خرید آچار تخت و رینگی

انواع آچار تخت و رینگی را می‌توان تقریبا در تمام ابزارفروش‌ها پیدا کرد. قیمت آچار تخت و رینگی بسته به مدل‌ها و برندهای مختلف متفاوت بوده و با توجه به تنوعی که دارند، برای کاربردهای زیادی مناسب هستند. برای خرید آچار تخت و رینگی با مراجعه حضوری به ابزارفروشی‌ها یا جستجوی اینترنتی و انتخاب فروشگاه مجازی معتبر گزینه مناسب را انتخاب کنید. فروشگاه‌ اینترنتی سازوکار در زمینه عرضه و فروش انواع و اقسام ابزارآلات و ماشین آلات صنعتی فعال بوده و برای خرید آچار تخت و رینگی به‌صورت تکی یا مجموعه می‌توانید با مراجعه به سایت این فروشگاه و مشاوره با کارشناسان فروش آچار تخت و رینگی برای خرید انواع مختلف این آچارها اقدام کنید.

مشاهده بیشتر